Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak na FTP???

Jak na FTP???

Tomáš (5.1.2005 16:42:50)

Tak sem vyřešil problém se servery.Aspoň myslím...Jede mi už FTP Server ale mám dojem že jsem passive a můžouse na mně připojit jen active lidi.Mám Expres a veřejnou ip.Jak mám namapovat porty? A neví tady někdo nahodou jak udělat uvítací zprávu na tom serveru ???

Nargon (5.1.2005 20:10:42)

Uvitaci zpravu musi umet ten program, kterym delas FTP server. Ja o zadnym nevim, kterej to umi. A "Pasiv" urcite nejsi, to u FTP serveru neni mozne. Bud se pres ftp://xxx.xxx.xxx.xxx na tebe pripoji a pak jses "Activ" nebo se nepripoji a to FTP server nejede vubec. To ze se na tebe "pasiv" uzivatele nepripoji je nejspise tim, ze pro pasivni FTP se tusim pouziva port 20 a ten co se na tebe pripojuje, si ve svem FTP klientovi musi zapnout pasivni prenos.

Tomáš (5.1.2005 21:30:26)

Ten server tu uvitaci zpravu umi a je tam na nastaveni jestli ma rozpoznat jestli si passive nebo active nebo to vybereš sám.Ta zpráva se ale nikde nezobrazí.A zajímave je to ,že se na mně připojí jen ti co můžou třeba tvořit servery na netu ve hrách.A tico jim to nejde tak se na mně nepřipoji

y2k (5.1.2005 23:11:52)

Veškerá komunikace FTP se defaultně navazuje přes port 21. Následně je komunikace serverem otevřena a porty se samozřejmě rozrůstají ..... U většiny dobrých FTP serverů se dá Passiv povolit či zamítnout (to samé platí i pro příkaz NOOP) a v lepších se dá nastavit i maximální rozsah portů pro passiv mód. Úvodní zpráva je pro LAMky, ale alespoň v mém serveru se toto dá editovat pro každého uživatele extra.....

Tomáš (6.1.2005 16:02:03)

Na mém taky.Ale potřebuji vědět které porty mám namapovat .Mapuji jen 21.Takže bych byl rád kdyby jste mi poradili které to jsou.Mám dojem že právě uvítací zpráva funguje na jiném portu.A když mému modemu nenamapuji nějaký port tak to zprávně nefunguje.Děkuji za každou radu

Tomáš (6.1.2005 16:15:13)

Ta uvítací zpráva se mi nezobrazí na žádnem serveru...Takže to bude určitě tím že nemám namapované ty další porty.