Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Internet Express Optimal od ČT

Internet Express Optimal od ČT

Miky (23.1.2005 16:19:30)

Ahojky, prosím o radu. Chtěl bych si zřídil Internet express Optimal od Českého telecomu, ale dost lidí mě od toho odrazuje, že to pořádně nefunguje. Máte prosím někdo zkušenosti s ADSL od Telecomu především v lokalitě Karlovy Vary a okolí? Nepotřebuji hrát hry ani přenášet velká data, mám to jen na weby, mejly a tak, ale chci aby to mělo solidní rychlost, když ut to stojí takový prachy. Prosím o vaše zkušenosti, případně alternativní rady, předem moc díky. . .

Anomaly (23.1.2005 17:16:00)

Pokud to mas jen na weby a mejly tak bych rekl, ze to je pro tebe idealni. Ja uz si to objednal, taky nepotrebuju prenaset nejake velke data, pouze web + naka ta online hra.

Anonym (23.1.2005 18:24:14)

Mam IE Optimal, lokalita Karlovy Vary, zatim nenastal zadny vypadek, ping neustale do 30 ms.

Anonym (23.1.2005 18:35:49)

IE - prostě pohoda... ;-)

Anonym (23.1.2005 18:39:26)

Šlape to spolehlivě,rychlost se bude asi pohybovat cca kolem 800kbit/s (zbytek je režie),rozhodně doporučuju ethernet modem,třeba Speedtouch510i nebo Draytek Vigor2600GE.Rozhodně nebrat jakýkoliv USB modem,s usb modemy jsou jen potíže.

Anonym (23.1.2005 18:49:04)

Myslite, ze i modem muze mit nejaky zasadni vliv na odezvu ?? Nebo jake jsou zasadni rozdily mezi USB a Ethernet modemem?

Anonym (23.1.2005 20:12:50)

USB modemy jsou velmi poruchové,přesněji,jsou velmi závislé na výkonu PC,nainstalovanému OS a jiných programech,prostě jsou velmi nestabilní.U ethernetovýho modemu se na PC nic neinstaluje,nepotřebuje žádný drivery,není závislý na výkonu PC,mají HW firewall atd.

Anonym (23.1.2005 18:45:33)

Ne ze bych chtel nejak chvalit Telecom, ale zatim jsem s nema spokojen. Ve stredu jsem objednal IE Optimal a v patek uz jsem brouzdal. Rychlost kolem 850 Kb, ping ~26ms. Lokalita Straznice.

Anonym (23.1.2005 18:52:32)

modem mas standartni ? ten USB za 'akcnich' 799,-CZK ?

Anonym (23.1.2005 20:20:46)

Ne. Mam 3Com OfficeConnect s Wi-FI AP. ADSL pres wi-fi chodi k plne spokojenosti.

Anonym (23.1.2005 22:43:11)

nevim no, nemel by prave Provider vybrat jako defaultni (standartni) modem, ten modem, o kterem vi, ze pobeha naprosto v pohode? Nekde jsem cetl, ze 'negarantuje' kvalitu pripojeni pri pouziti jineho modemu.

Anonym (23.1.2005 22:55:43)

3Com OfficeConnect je homologovan pro nasi sit, takze nevim proc by nemel chodit a mam vyzkousene ze chodi. Provideri vetsinou nabizi jeden dva typy, ktere vsem nevyhovuji. A je dobre ze je z ceho vybirat.

Anonym (23.1.2005 19:57:06)

a co hry ??? Jaky je na hry ????? pingy ???

nick (23.1.2005 19:58:05)

taky by me zajimal ping!!? Bude lepsi nez u Contactelu ? Hry!!!

domek (23.1.2005 23:51:18)

Napřed si přečti ty nové všeobecné podmínky pro pilotní projekt. Já jsem měl vánoční balíček se svým modemem ASUS a kromě třídenního totálního výpadku před Štědrým dnem to jelo z 512/128 stabilně 480/98. Balíček jsem vrátil pro neshody ve smlouvě (chtěli úhradu za jejich modem) a před 17.1.2005 jsem si objednal Internet expres optimal. V pondělí kdy to spustili, mě odmítli mailem na moji původní adresu u Contactelu, protože prý nebyla zrušena vánoční ADSL (vráceno 28.12.2004). Pak to 20.1.2005 bez mého vědomí připojili (zjistil jsem to z led diod na už déle připojeném modemu) a protože oznámení poslali i spřístupovými kódy do právě zřízené schránky na iol.cz(!!!), zjistil jsem až náhodným, smyslově nevysvětlitelným pokusem o přístup se jménem a heslem z Vánočního balíčku(!!!), že zde leží oficiální oznámení připojení. Ostatní si na to musí najmout jasnovidce, jinak nemají šanci se dozvědět tom, že mají schránku. Natož pak to co potřebují k jejímu otevření, když je to v ní. Jenomže dodnes jsem to nerozchodil i když mám stejné nastavení jako na vánoce (mám Linux). U ČTc je podle jejich techniků "samozřejmě vše OK", jako to tvrdili při výpadku před vánocemi. Podle diagnostiky modemu sice taky, jako před vánocemi, až na primární i sekundární servery, které s přechodem ze čvtrtka na pátek na vánoce ožily, nyní ale neožily. Přitom veškerá komunikace pro připojení se provede a ping i trace z diagnostiky modemu udělám kamkoliv jinam po světě okolo 20-30ms (google je 10x pomalejší). Ještě jsem nepřenesl ani byte, ani podle osobních stránek kam musím přes GPRS Eurotelu a už mám totální, neomezený FUP, i když rychlost to ukazuje z 1024/256 pro mne 960/224. Dosud jsem smlouvu ani nedostal. Můj podpis na ní ale rozhodně nebude. To co tady vidím jako anonymní příspěvky, má podle mě původ v ČTc.

Anonym (24.1.2005 14:46:03)

Predesilam ze s CT nemam nic spolecneho. Asi se pristup ze strany CT lisi v zavislosti na lokalite nebo cim. Jak jsem uvadel nize v jednom prispevku, objednaval jsem IE optimal pres www jejiz soucasti je vytisteni smlouvy. Ta se podepise a posle na CT. Na treti den od objednavky jsem brouzdal a zatim bezi vse OK. Je fakt ze jsem predtim nemel zadne ADSL, jelikoz v nasi lokalite je to cerstva zalezitost. Oficialne az od 8.2.2005

Anonym (24.1.2005 14:52:38)

Je to o lidech.Všude jsou různí lidé (dobří,špatní,kvalitní,méně kvalitní) a tak mnohdy záleží na konkrétním člověku,který daný problém řeší.

Anonym (25.1.2005 14:15:23)

a hrajes po netu ??? Jake jsou pingy ??