Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > D-Link 360T-šílený modem?

D-Link 360T-šílený modem?

Pavel (1.2.2005 21:19:08)

Prosím o radu, pořídil jsem si tento modem a ADSL nefunguje, hlásí po připojení: Vzdálený počítač odmítl připojení přes VPN. Bohužel jsem si skoro jist, že vše mám nastavenno správně. ADSL jsem úspěšně nakonfiguroval i dříve na starším Alcatelu, nyní ho např. rozchodím bez problému na Well 8000, ale na tomhle prokletém zařízení ať dělám co dělám, nic. Vrcholem tohoto marasmu je fakt, že zřejmě poté co jsem v menu modemu vypnul DHCP přestalo fungovat www rozhraní modemu, tj. při napsání adresy 192.168.1.1 místo naskočení www rozhraní nastane hláška: stránka nenalezena. Přesto je všechno, IP, DHCP apod. v Control Panelu-sítě-TCP/IP nastaveno úplně stejně jako dřív kdy rozhraní fungovalo. I po resetu modemu, restartu počítače i modemu se stále nelze dostat do www rozhraní modemu (nebo netuším jak), na http://192.168.1.1, prostě nereaguje, neuvěřitelné a v manuálu o žádné jiné metodě jak se dostat do rozhraní nepíšou. Budu strašně vděčný, jestli mi někdo radou s tímhle sh**em pomůže, třeba je ten modem nějak blbě nastaven od výrobce, nebo nevím, ale jak říkám, u jiných modemů konfigurace probíhala víceméně stejně a ADSL vždy hned fungovalo.

Nargon (1.2.2005 21:44:36)

A pingnout 192.168.1.1 jde? je docela mozne, ze po vypnuti DHCP bezi na jinem portu a jestli nepisou na jakem, tak jedine zkouset. Na tohle radim pouzivat nejaky skenovaci program portu. Dobry je SuperScan ke stazeni napr zde: ftp://ftp.slunecnice.cz/slunecnice/win/s/superscan.zip nastavite skenovani IP od 192.168.0.0 do 192.168.255.255 a vedle zaskrtnete PING ONLY a start. Nechate to bezet, odhadem ten scan tech 65 tisic IPcek bude trvat tak 15 minut (odhadem, mozna to bude jen 1 minuta) ale na nejakou tu IP pingnout jit musi. Pokud nepujde, zmente rozsah na 10.0.0.0 do 10.255.255.255 Je dost mozne ze zareaguje vas firewall (kerio napriklad) tak v nem tento program musite povolit.

Pavel (1.2.2005 21:56:45)

Díky za odpověď! Pokud nechám původní nastavení v Control Panelu - získat IP adresu z DHCP, tak ani pingnout nejde. (ještě cca před hodinou ale s tímto nastavením fungoval ping i vstup do www rozhraní) Jedině když nastavím: zadat IP adresu ručně: 192.168.1.1 maska 255.255.255.0, tak pak alespoň pingnout jde. Zkouším ty skenery a zatím bez úspěchu, zkouším ale dál.. Stejně to nějak nechápu, vždyť zapnout/vypnout DHCP se volí právě v tom www rozhraní, jak by ta volba mohla mít za následek nemožnost dostat se zpět do menu kde se to volí, ti výrobci jsou snad blázni nebo co. Třeba u starého Alcatelu bylo DHCP standardně vyplé a na vstup do toho menu to nemělo vliv.

Pavel (1.2.2005 22:54:17)

Takže výsledek je ten, že na 192.168.0.0-192.168.255.255 a na 10.0.0.0-10.255.255.255 nic nenašel, ani pingovat nejde, jako by ta adresa modemu zmizela, přitom připojený je normálně, kontrolky modemu i síťovky svítí jak mají.

Michal (13.3.2005 09:52:08)

Ahoj urob factory reset. 1. zapoj zariadenie do elektriny a stlač reset button. 2. drž reset button asi 15 sekúnd. 3. vypoj zariadenie z elektriny (stále je treba držať reset button). 4. po vypojení zapoj zariadenie spať do elektriny a drž reset button ešte asi 5 sekúnd. Ako hovorím, po celý čas musíš držať reset button. Teraz sa možeš pripojiť na zariadenie. DHCP musí byť zapnuté, aby Ti bežalo ADSLko.

cshift3 (12.3.2005 20:07:59)

Nic si z toho nerob. To je najpridrbanejsi modem na svete A ked funguje tak len na 1 PC.A musis mat nastavene dynamicke ip Proste shit uz som si objednal iny Mr. connect