Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vyplatí se koupit samoinstalační balíček ?

Vyplatí se koupit samoinstalační balíček ?

Zdeněk (5.2.2005 18:08:57)

Dobrý den všem, vyplatí se koupit samoinstalační balíček pro připojení k ADSL a nebo jsou to vyhozené peníze ? Co navíc samoinstalační balíček obsahuje oproti tomu, když si koupím samotný ADSL modem spolu se splitterem ? Na závěr ještě jedna otízka. Pokud si koupím modem u Telecomu, protože ho má levnější, rozchodím ADSL i u jiného poskytovatele ? Díky za odpovědi.

Hooonza (5.2.2005 20:00:07)

Myslím, že vyhozené peníze to nejsou. Máš potom prakticky jistotu, že ti to bude (přinejmenším u poskytovatele, cos to koupil) určitě fungovat. Případné problémy lze řešit přímo s poskytovatelem. Navíc to obsahuje snad akorát návod pro nastavení konkrétních parametrů (VPI/VCI, ATM QoS, ...). Pokud si koupíš modem u Telecomu, budeš dost pravděpodobně mít problém při přechodu na platformu Telenor Networks. U Telecomu je dost rozšířené užívání modemů od Conexantu (DrayTek Vigor, Zyxel Prestige 630-C). Ty na TN jaksi nechodí (kolize na dslamech).

divan (6.2.2005 14:56:07)

Koupil jsem WELL PTI-840. Je tam přibaleno úplně všechno co potřebuješ - kabely, splitter, stručný návod v češtině. Nastavení spočívá ve volbě Česká republika (VPI, VCI atd je už předefinováno) a zadání jména a hesla od providera - u mě ČT. Za asi 2000 vč. DPH je to super. Chová se to stejně jako samoinstalačníé balíček, ale stojí to polovinu.

Maki (14.3.2005 18:26:27)

No.. podívej se na ceny např. EMEA (ahoj.cz), tam mají mnohdy stejné balíčky jako jiní ale o dost levnější, třeby ty Zyxely.

Zdeněk (6.2.2005 20:35:39)

uvažoval jsem o Microcom ADSL DeskPorte USB přímo u Microcomu a uvažuji o připojení přes Tiscali.

divan (7.2.2005 16:01:41)

Do USB bych nešel (možné problémy, padání, ...). LAN je myslím lepší a v budoucnu navíc snadno k internetu připojíš další PC.

Laďa (14.3.2005 18:15:58)

Tak zrovna tento modem jsem nemohl vůbec rozchodit, raději po těch skušenostech s USB modemem, jsem si pořidil SpeedTouch alkatel, jede bez problému. Ale co čtu forum tak Tiscali taky nikdo moc nechvalí, mam IEO telecom,je OK.

Laďa (14.3.2005 18:18:05)

Tím jsem myslel USB Microcom DeskPorte.

Geno (7.2.2005 22:59:39)

Telecom má skvělé ceny ADSL modemů. Samoinstalační balíček se ti vyplatí, pokud nemáš větší nároky (USB). Obsahuje vše co je potřeba - instalační CD, spliter, kabely atd.. Modem můžeš potom použít kdekoliv.

Matrial (8.2.2005 10:50:39)

:) Pouhý samoinstalační balíček se vyplatí pouze tomu , kdo nemá extra nároky na podporu . U Telecomu to funguje v praxi tak , že pokud si objednáte pouze balíček bez instalace od technika (stačí základní) , tak za případný výjezd vyhodíte další peníze oknem a ani nemrknete Prostě kdo chce šetřit , umí si s nastavením PC poradit a zkoušel tenhle typ modemu na svém PC u kamaráda , ten může do balíčku klidně jít . V každém případě bych varoval před akčními nabídkami a to obzvlášt´, když si můžete vybrat jen z několika modemů i když poskytovatel uvádí ve své nabídce podstatně víc druhů. USB je jako sázka do loterie - nádherně levný , ale budˇ funkční nebo naprostý zmetek . Na některých PC se vám USB nerozjede vůbec , na staré systémy musíte instalovat kupu záplat , aby se s vámi někdo vůbec bavil . Osobně bych doporučoval rozhodně ethernetový modem (př. router) většinou fungují spolehlivěji a jsou i šetrnější k výkonu vašeho PC (o podpoře OS nemluvě) , je to jen na vás a výši financí , které se rozhodnete do nákupu vložit .

Hzik (13.3.2005 22:13:32)

Presel sem ted na kabelovku a zustal mi samoinstalacni balicek co sem mel k ADSL. Je to ASUS ADSL-MODEM/ROUTER (Ethernet i usb) AAM 6310EV Series. Jestli chces, za litr je tvuj.

Panther (14.3.2005 15:37:43)

Mam samoinstalacni balicek od Telecomu co je v te akci za 950KC s DPH.Je tam modem Siemens A 100 I. Vse bez nejmensich problemu..........