Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > zatizeni CPU

zatizeni CPU

petr (10.2.2005 12:09:24)

Ahoj, mam problem s modemem. Kdyz aktivuju spojeni tak mi zabira tak 30% casu procesoru. Je to normalni????? Mam siemens 150 a 1Ghz duron...

Hooonza (10.2.2005 12:42:49)

No, to se mi zdá trochu hodně. Měl jsem na Duronu 700 modem Allied Telesyn AT-AR210 (taky soft modem) a ten bral ~5% při přenosu dat, jinak 0%.

Nargon (10.2.2005 16:08:35)

Tolik modem zrat nemuze, osobne bych to videl na nejaky blby nastaveni woken. Ikdyz nejspise to bude problem nejakyho spyware, ktery se aktivuje pri detekci pripojeni.

Petr (10.2.2005 18:05:33)

To me taky napadlo, ale je to uplne stejne po formatu. Ani nemusim byt pripojeny, staci aktivovat spojeni s modemem.

JOE (10.2.2005 20:11:56)

USB modemy jsou obcas trosku zrouti systemovych prostredku.Je potreba si uvedomit ze vetsinu prace za ne vykonava CPU na motherboardu, takze u 1G Duronu bych se tomu nedivil. Provozovani USB modemu je jen pro odvazne. Sitovy modem ma svuj CPU a nezatezuje PC, navic i jednoducha NAT dokaze zabranit vetsine cervu v pruniku do PC. USB modem zbytecne zatezuje PC a nema vubec zadnou ochranu proti vlezlym cervikum, ale je levnejsi a proto vitezi.

Zajda (10.2.2005 21:48:23)

Otazka na telo a pro odvazne:] ADSL routery maji CPU(ARM5-9 do 120Mhz) coz je rovnajici se vykonu P 75-90.Ponechme stranou ze armka nemaji zadnou cache a maji dosti redukovanou sadu instrukci. Otazka na telo. Jakto ze v techto ADSL routerech je CPU zatizeno tak na 9% pri datovem toku megabit a jakto ze PC s Duron em vas USB ADSL modem zatezuje na 30%? Ptam se a pokud nikdo neodpovi tak si sam odpovim;) Napoveda. Nejde pouze o vlastni CPU

Anonym (11.2.2005 07:01:45)

nevim, nejsem na toto odbornik, ale odhadoval bych, ze ten procesor bude sitej na miru, s vlastni instrukcni sadou.....a v zadnem pripade se nemusi starat o takove "blbosti" jako je kompatibilita s ostatnimi zarizenimi a obsluha USB