Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Změna poplatků za ADSL automaticky? Nikoliv !!!!!!!!!

Změna poplatků za ADSL automaticky? Nikoliv !!!!!!!!!

Ivan (11.2.2005 10:33:45)

Dobrý den, rád bych se podělil o zkušenost, která mne dosti překvapila (možná jsem naivní). Máme uzavřenou smlouvu na službu ADSL u Tiscali již více jak rok, jednalo se o tarif 512/128 Premium. Platili jsme 1.209,-Kč bez DPH/měsíc. Od 17.1.2005 změnil tento poskytovatel dle informací na jejich webu cenu na 849,-Kč/měsíc. Jen pro jistotu jsem volal na zákaznickou linku a ověřoval, jestli nám bude od 17.1.2005 účtována automaticky nová tedy nižší cena. Byl jsem vyveden z omylu !!! O toto musíme požádat. V této souvislosti mne napadá, že toto je asi typická hranice mezi tím, co je sice ještě zákonné, avšak nemorální. Snaha nechat dlouhodobé zákazníky platit nadále vysokou částku je typický příklad chytračení a nikoliv stav, kdy si poskytovatel takovéhoto zákazníka váží. Alespoň upozorňovací email nebo zmínka na měsíčním účtu o změně ceny a nutnosti nebo možnosti o toto zažádat bych považoval za korektní.

Anonym (11.2.2005 10:39:10)

GTS se dle mojí zkušenosti chová nemlich stejně.

Anonym (11.2.2005 10:53:51)

A není to tím,že se jedná o novou službu (se stejnými parametry,avšak s novým obchodním názvem) s novou cenou a je třeba požádat o přemigrování na nový tarif?

Anonym (11.2.2005 23:37:48)

Nedala tak ona výše zmíněná společnost jasně najevo čeho či koho si váži více.Peněz nebo spokojeného zákazníka?Je vůbec povinností té společnosti aby klienta informovala o změně tarifu? (pokud se jedná o výhodnější nabídku pro klienta).Nebo je to nezájem či lenost zákazníka vyhledávat nové výhodné nabídky a spoléhat se tak na společnost,která upřednostnuje kapitalistickou politiku před plnou informovanosí a možnou spokojeností onoho zákazníka,hlavního tazatele tohoto fora? A nebo máte jiný názor? A kolik vlastně existuje názorů.tolik kolik je lidí?A který názor je ten správný?

Jarda (11.2.2005 15:40:47)

Hele neni to zadnej podfuk, jen trosku levá, spousta zákazníku si nikdy nevsimne ze tu cenu snízili, a proto budou vydelávat víc, kazdopádne ty zákazníci se nestaraj jako ty, takze o ty peníze prijdou a asi jim to bude jedno, kdyz jsou ochotný to platit. Proc by si teda meli zámerne snizovat zisky ?? Kazdej nouma prece vi ze obchod neni o morálce, ale o penezích.

Anonym (11.2.2005 19:42:25)

Jasně a proto se obchoduje třeba s dětma.

Anonym (11.2.2005 19:48:01)

Jenom,aby to nebyly naše děti.U těch druhých nám to nevadí.Nejdříve jsem přeci já a pak ostatní.To je i logika některých? podnikatelů.At žije kapitalismus!

Anonym (11.2.2005 19:50:42)

Abyste se pak nedivili,že Vám nesleví paušál.

domek (12.2.2005 01:33:20)

Tak tos ve škole asi při společenské nauce chyběl. Nejdříve jsem přece JÁ, pak dlouho NIC, pak ještě dlouho NIC, pak teprve kopa hnoje a až potom TI ostatní. Ta poslední věta je taky blbě. Má to být: Tak žije kapitalismus!

Jarda (11.2.2005 20:36:31)

Jasne, nebo treba s drogama, ze te za to muzou zavrit je ale velky podnikatelský riziko, ze si o tobe nekdo bude myslet ze jsi nemorální je fakt nepodstatný.

Anonym (11.2.2005 23:52:51)

Riziko?Jak pro koho.Copak s drogama nekšeftujou právě policajti?Nedějou se zločiny v politických kruzích?(pod svícnem je největší tma).No a jestliže se takové věci dějí ve vyšších společenských kruzích,které by měli být příkladem pro všechny ostatní,můžeme pak očekávat solidní jednání od zbývajících společenských vrstev.Třeba ano,nemůžeme přeci všechny lidi házet do jednoho pytle.

Anonym (12.2.2005 00:02:03)

Jo,ale taky každej nouma neví,že hospodářská soutěž může být jak o morálce tak i o penězích.Protože,když přijde zaměstnanec pozdě do práce(už poněkolikáté!!!),nemá právě tato situace co dočinění s morálkou?A nepřijde-li zaměstnanec včas,nedostane zaplaceno.A není právě čas synonymem pro peníze?"Čas jsou peníze".Bez práce nejsou koláče" atd.

Mark (11.2.2005 19:36:20)

To je cely tiscali:)

Mark (11.2.2005 19:40:24)

Chtel bych trosku odbocit od tematu.. Vemte si,ze drtiva vetsina lidi co maji ADSL necte tyhle a jina diskusni fora.Nekoukaji se na nove nabidky.Nestaraji se o to. Je to spise starsi generace,ktera si neco poridi a je rada ze ji to funguje... jen tak sama od sebe nekouka po novych a vyhodnejsich nabidkach apod.. Takova je cela moje rodina.Trebas otec ma mobila na pausal u eurotelu. 5Let to plati a prakticky o tom tarifu vi kulovy. Novej tariv a jinyho operatora si poridil teprve az po tom co sem se mu do toho dal. A svete div se?! Misto 5k mesicne provola 3k mesicne. Stejny je to s netem ...

Farmer (12.2.2005 21:13:53)

Ted ale uplpnej offtopic. Neni to jen s netem nebo s mobilem. Nez me se podarilo sefa presvedcit, aby presel z IE / outlooku na FIrefox/Thunderbird me stalo dost nervu a casu. Pritom je stejny na ovladani, je zadarmo a lepsi. Ja v tom vidim jenom lenost, totalni nezajem a ignoraci.

Anonym (12.2.2005 22:14:34)

absolutní pravda.

Anonym (12.2.2005 10:27:51)

Jo a při změně smlouvy si ještě naučtovali 150Kč za přepsání smlouvy. Ale mam to aspoň levnější.