Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pokrytí je silným trumfem ADSL

Pokrytí je silným trumfem ADSL

Anonym (15.2.2005 12:00:00)

Při srovnání možností, které jednotlivé technologie pro vysokorychlostní přístup k internetu nabízejí, padá volba jasně na internet přes kabelové sítě. Cenově zase vedou bezdrátové sítě. Jenže často jste omezeni tím, jestli taková technologie je v dosahu, takže sáhnete po ADSL, které je již téměř všude.

Anonym (15.2.2005 14:18:07)

No pokud je člověk například z Prahy či Brna tak po ADSL od CTc nesáhne, protože by byl padlej na hlavu! ADSL v podání CTc je vykořisťování internetových uživatelů nebydlích ve velkých městech.

Anonym (15.2.2005 15:12:06)

Sem padlej na hlavu a mam ADSL od Telecomu a sem rad ze sem k nemu presel protoze to aspon funguje.Wi-Fi na se bortila optika tu neni Telenor nema zajem a na sidlisti s kabelovkou neziju.Tvuj vedomostni rozsach bude zrejmne omezen jen a tri az ctyri okolni ulice.

Anonym (15.2.2005 15:28:04)

Určitě existují lokality ve velkých městech kde není dostupné ADSL přes LUL nebo kabelovka ale je to neporovnatelné procento vůči zbytku republiky. To nemění nic na tom, že ADSL od Českého Telecomu je zlodějna!!!

Hooonza (15.2.2005 18:42:48)

Tak tak. Hned, jak to šlo, jsem konvertoval k Telenoru, jenž sestoupil z nebe jako Deus ex machina (když už to nedokázal ČTÚ). A pevně věřím, že přijdou další...

Noname (16.2.2005 01:22:05)

Hmm, krasny, ale az budes bydlet v lokalite, kde se ke svemu soukromemu bohu TELENOR nedostanes, tak budes v zadnici jako kazdy druhy ONE v teto bohem zapomenute repubice.

Tomáš (16.2.2005 21:45:35)

No já bydlím v městě ktere ma přez 5000 obyvatelů...Máme tady prakticky všechny typy připojení: DIAL-UP,ISDN,ADSL,Wi-FI,Kabelovka,CDMA,GPRS,atd .No jenže ja nebydlím v centru mněsta ani na sídlišti.Ale mám dosah asi na 6 wifi provideru,gprs,cdma a adsl..A vybral sem si pravě to ADSL od Telecomu,Vůbec nejsem zklamany,Stahuju věčně,hraju hry,super pingy 9-14.Parada...Vřele doporučuji

Anonym (17.2.2005 08:19:37)

Dobrej reklamni pokus, pozdravuj v CTc.

Anonym (17.2.2005 08:31:24)

no nevim, ale ja jsem na tom podobne jako Tomas a taky nemam zadnou stiznostna CTc

Anonym (17.2.2005 10:31:10)

Pokud se provede realné porovnání stavu adsl v čechách a v ostatních zemích tak jsme na tom tragicky. Rozvoj českého internetu je úmyslně bržděn českým telecomem ve spolupráci s ČTÚ. Toto je tvrdá realita. (Myslím že ti co jsou spokojeni se současným stavem adsl tak buď nemají možnost porovnání podobných služeb v zahraničí a nebo nepatří mezi uživatele kteří se snaží využít možnosti vysokorychlostního internetu dnešní doby.)

Anonym (17.2.2005 16:44:52)

kdyz chces porovnavat stav ADSL v Čechách a ve světě, tak porovnej i jiné věci než je (tak určitě "životně" nutné) připojení na internet, např, cenu bydlení, léků atd atd... Notabene si nemysli, ze by mel telecom jakykoli zajem brzdit v Čechach internet, proč, z jakeho duvodu? Na rozvoji internetu muze jedine vydelat a lidi mu prestanou odhlasovat tel. linky. To ze mu lide stale kupuji internetove pripojeni za stavajicich podminek a cen znaci, ze je stale poptavka...proc by tedy mel snizovat ceny kdyz ma poptavku? Co by to byl za obchodnika, kdyby to nedelal? Telecom je akciovka a ne charita.... Vzhledem k tomu, že tento thread byl založenej s jinym tematem a ja chci předejit již tisickrat opakovanemu a nikam nevedoucimu flamu, odpovim ješte na jednu tvoji reakci a to bude z me strany v tomto threadu vse.

Anonym (3.3.2005 12:52:20)

Ano. Připojení k internetu začíná být životně nutné. Při stavu jakým začínají do IP konvergovat jiný služby.

Anonym (14.6.2005 16:21:29)

Telecom záměrně brzdí rozvoj internetu, protože rozvoj znamená vynaložení určitých financí a více starostí. Podívejte se na jednotlivé kroky telecomu za posledních deset let, vždy něco zprovoznil a na pět let zakonzervoval. Proto ješte nedávno běhala reklama na ISDN. :-)))

Eser (16.2.2005 08:28:44)

já z mnoha dostupných možností ( dial up, CDMA, Wifi ) dlouho volil poštovního holuba zapůjčeného od souseda, nakonec vyhrála Wifina. Osobně se domnívám, že méně zybydlené oblasti Telenor ani Telecom svou přízní nezahrnou. prostě se na to vykašlou, nač dělat málo výnosné kšefty.

Martin Dukát (16.2.2005 13:25:05)

Moralista Eser ma Wi-FI no a proc se teda s prominutim sere na www.cdma.cz kdyz do CDMA je mu putna?

Anonym (16.2.2005 00:46:55)

fakt jen temer vsude, pac dyby bylo, i bych po nem "sah" .. sem z prahy, dolnich pocernic, vsechny! oblasti okolo maj adsl, jen tady ne, takze ne jen "neekonomicka" mista sou bez, tady taky, asi na tu "diru" telekom pece, co by sem honil, dys konkurence neni ;-)

Re : (16.2.2005 01:14:45)

Je jasne videt, ze tento clanek psal autor, ktereho popisovane problemy nijak nesouzi. Vaše chvala na ucet kabelovek a Telenor Networks mne osobne dojala a jsem na pokrali slz, ale zkuste si CDMA a pak nam zde muzete psat a kazat o "vysokorychlostnim internetu" v CR.

Perseus (16.2.2005 09:00:33)

bydlim v obci kde je 2000 obyvatel a neni tu jeste ani wifina :p - Heřmanova Huť

Anonym (16.2.2005 14:05:57)

Je třeba nejdřív přestat svítit petrolejkou...

Anonym (14.6.2005 16:01:53)

Já chci taky wifinu Blaster!

Mates (16.2.2005 13:45:55)

Bydlim na vesnici ktera ma 2200 obyvatel a moooc sem se divil kdyz tu pred tydnem zavedli adsl,zvlas kdyz sem asi jedinej zakaznik,protoze vetsina lidi jetu ochotna vrazit do netu tak nanejvis 300kc mesicne

Fang (16.2.2005 18:39:26)

Ja jsem z mesta kde je 5000 obyvatel , doooouho tady nic nebylo pak prisel sys-data-com s WiFi tak jsem sel do toho , za mesic na to (vanoce minuly rok) prisel telecom s jeho "neomezenym" IE . Bohuzel mu ovoce vyfoukla WiFina , tak ze hned po pridani DSLamu do ustredny (ktera je nove postavena necely 4 roky stara) zacal prudit na telefonech , jesti si tu ziskal tak 20 lidi tak je to pro nej uspech vsichni bud uz meli levnejsi NEOMEZENOU Wifinu nebo po zkus. dobe na ni hned presli.

Yarda (3.3.2005 12:45:28)

No abych rekl pravdu taky jedu prez sys-data.com a jsem plne spokojenej at si telekomunisti svoje antivyhody strcej za klobouk za ty tezky prachy (krom toho u nas v 3000 meste ADSL bude tak nejdriv za 2 roky). V okoli je uz nekolik ISP ale zda se ze nemaji sanci konkurovat za to co nabizeji. :-)

mikia (19.2.2005 14:13:43)

nejsi náhodou z Hejnic :o) tam ho minulej tejden taky přidělali, a když jsem se ptal telešitu kdy pokrejou naši 680ti lidovou vesničku kde by se našlo i 19 lidí co by se podřídili cenám protože dial není nic moc a nic jinýho tu není krom GPRS tak mi na rovinu řekli že tam není zájem tak že asi nejdřív až to budou mít jako zákonnou povinnost, aby to mohlo být na každé pastvině a u krmelcu , aby srnky mohli podávat daňové přinání elektronickou formou :o)

raze@c-box.cz (16.2.2005 17:17:29)

Nop tak to nevim, cemu nemuzou konurovat uz v tuto chvili kabelovky, ale urcite nepotrebuji konkurovat ADSL. Navic myslim, ze uz ye ted skutecne jen otazka casu, kdy kabelovka ADSL prevalcuje naprosto totalne. Ne ze by ho uz ted nevalcovala. A pokryti zlepsuje nejen Teleshit, ale i Chello. Kabelovky sice neni treba chvalit, ale stejne BY SE TO DELAT MELO, protoze maji zcelka odlisny pristup k zakaznikovi i k internetu jako mediu. A proto by mi ani vubec nevadilo, pokud na tom maji vydelavat. Proc ne? Za kvalitni sluzbu, kvalitni zisky. Autor evidentne netusi, jak situace na poli ceskeho internetu vypada. **RZ**

SiNuHeT (17.2.2005 14:20:42)

Řekl bych, že ty toho taky dost nevíš - kupříkladu v Ostravě (což není malé město) je kabelová televize docela rozšířená, ale internet? Ten najdeš jen vzácně, neboť ani UPC, ani Karneval prostě nechce...

pepa (3.4.2005 12:06:18)

Internet je uz vlastne nepostradatelny zpusob života. :)

Anonym (3.4.2005 20:23:17)

jj

Anonym (5.4.2005 15:16:15)

Melo by se ale zlepsit pripojeni na net