Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Problemy s ADSL

Problemy s ADSL

KUFI (24.11.2003 10:13:43)

Zdravim. Od ty doby co mam ADSL (asi 3mesice 192/64) ,mi to jelo relativne dobre,vypadek tak 1x tydne a trval zhruba hodinu.Ale posledni tak tejden se mi to neskutecne sere -u prvotniho pripojeni mi to vetsinou napise pouze vytaceni a nic se nedeje.Po X resetech se podari overit heslo a nastava druhy peklo jmenem dashboard (este sem neemigroval ze 192).Pokud se mi i nad nim podari zvitezit,tak net jede tim zpusobem ze treba 5 sec jede normal rychlosti 20KB a 30sec se nic nedeje,proste se neodesle/neprijme ani bajt.Pak se to zase na par sec rozjede a tak porad dokola.Nekdy to treba 5 min-8 hodin!! nic nedela.Nekdy to proste vypnu a kdyz k tomu sednu druhej den tak to facha zase normalne.Zapnu to dalsi den a nemuzu se ani prihlasit.Agregace na me asi nema vliv,je uplne jedno jestli to skousim ve 2 odpoledne nebo ve 3 v noci.Divny :( Super je kdyz hraju trebas Wolfa:ET a v nejlepsi chvily vyskoci Connection interupted (to mam dycky 100chuti vzit ten modem a slehnout s nim o zed) a treba 4 hodiny neni mozny ani nacist webovou stranku,pak se to zase zazrakem uklidni (dycky se dusuju ze to byl jenom nakej nahodnej vypadek),jenze po pul hodine normalniho provozu se to zase sesere a proste nejede.Zajimalo by me co by na to rek treba Japonec nebo Anglican kdyby videl jak mi to krasne jede :( Rad bych kdyby prisel Crha a stravil u toho mojeho netu aspon hodinu.Jinak pingy mam super -na cz servery 20ms.No jo ale k cemu mi sou ? Zvlastni je ze kdyz sem mel dial up ,tak mi to delalo stejny švíky -neslo se pripojit k netu (uspech tak kazdej 30tej pokus),a kdyz sem se pripojil tak to vubec nejelo a po takovych 10 min me to odpojilo.Nebyla vyjimka ze sem mel kolem 300! spojeni za mesic (vychazi na kazdej den 10x pripojeni) a vzhledem k tomu ze tech prvnich par minut maj vychcane nejdrazsich ,tak nebyly vyjimkou ucty kolem 1800,- KC !!! Realna sem ale prosurfoval tak 500,-. Nemate nekdo podobny problemy ? Nebo to muze bejt ve Windouzech ? Zadnej vir,spyware,adware apod. v compu nemam.Mozna se v tom dycky hrabou,kdyz je to takovy nestaly.Sem uz zoufalej ,help pls.KUFI PS:Tento prispevek se pokousim odeslat uz 3 hodiny. Tiscali 192(?)/64(128?) Plzen

Miroslav Šilhavý (24.11.2003 10:17:56)

Mohou to být velmi podivné problémy na straně ČTc nebo na straně ISP. Moc to ale nepředpokládám, určitě nejste jediný uživatel Tiscali 192 v Čechách. Mně to ovšem přijde spíš (podle náhodnosti chování), jako kdyby Váš počítač měl problémy komunikovat s modemem. Neměnil jste modem nebo síťovou kartu, kabel nebo nějaký prvek mezi? Ověřil jste nastavení rychlosti ethernet portu a duplexity? Nebo máte USB modem? Zkoušel jste ping na modem?

Ice (24.11.2003 14:46:12)

No my v praci mame ADSL od IOL 1024/256 a chova se to naprosto totozne...odezvu uz spravili, ale proste treba nekolikrat do hodiny to na nekolik minut prestane uplne prenaset data. Volal jsem na helpdesk IOL a tam mi slecna sdelila, ze si na to stezuje vice uzivatelu a ze uz to pry minimalne ona sama nekolikrat posilala technikum k reseni, ale ze se stale nic nedeje :-( lokalita BRNO

Nargon (24.11.2003 15:51:07)

No mam taky vypadky toku dat vetsinou tak prumnerne 3x za hodinu, nevim cim to je. Jsem myslel ze mam neco blbe nastaveny na PC, ale kdyz ma podobny problem vic lidi tak zatim odlozim moje reseni problemu systemem: format c: a install win. Ale nejspise toto zpusobil Telecom kvuli stahovacum, casto si pak server mysli ze jste se odpojil od internetu a co jste stahoval tak vam prestane posilat, mate stazenou treba polovinu souboru a pokud to sami nesledujete nebo nemate nejaky programek co to za vas sleduje, tak se stanete radnym uzivatelem internetu a uz nejste stahovac. P.S.Pouze moje domnenka, ale mozna na ni neco bude pravdivy. P.P.S Nextra 512/128 1:50 migrovana byvaly okres Kladno

Johnny (24.11.2003 15:59:32)

jestli to dělá kvůli stahvačům, tak to může být dost kontraproduktivní. přes víkend jsem se například pokoušel stáhnout několik cd nového Mandrake 9.2. výsledek byl, že jsem to musel stahovat skoro dvakrát, protože ty ISO soubory byly často poškozené (a musel jsem je rozdělovat a navazovat atd...). takže místo 2GB dat jsem přenesl 4GB dat...

Prober (24.11.2003 18:14:27)

To si užiješ od nového roku, kdy budeš platit za data ;)

LaqueR (24.11.2003 22:16:01)

Jenže problém se tím, že budou sosaři platit víc, nevyřeší. CTC totiž nezačne do DSL investovat víc uměrně zinkasovaným penězům. Vůbec celá politika, co se DSL a CTc týče, se mi zdá poněkud nepromyšlená... :)

Miroslav Šilhavý (25.11.2003 07:58:22)

To si nemyslím. ČTc chce na DSL vydělávat a bude dělat všechno pro to, aby zisky maximalizoval.

greenhorn (25.11.2003 10:11:09)

jinak to pripojeni stoji zahovno jo neco sosnu tojo ale q3 po internetu hrat nemuzu a to me sere nejvic http://www.isdn.cz/clanek.php?cid=5354

KUFI (24.11.2003 16:02:11)

Win sem (mimo jiny) taky skusil reinstalovat,nic se ale nezmenilo. PS:po 5ti hodinach obcasnyho skouseni se mi konecne podarilo pripojil k netu,a jede to opet normalne -pripojen 155kbps a download 20KB.Sem zvedav ale na jak dlouho :(

KUFI (24.11.2003 15:57:03)

No aspon ze vim ze chyba neni na moji strane a dela to vic lidem.

Petr Borecek (24.11.2003 19:06:29)

To je naprosto normalni jev pri odhazovani packetu pri Shapingu bud to ma Ctc na vasem agregacnim bode spatne nastaveny nebo se u vas tak brutalne projevuje agregace ja to taky tak mam ale jen ve spicce po pulnoci to uz jede svisne zadne Time outy.

Ice (24.11.2003 23:50:37)

myslim tin 30sec-5minut vypadek, tak by ten shaping museli mit otresne nastaveny(tak blbe to snad ani nejde) .....jinak pred i po vypadku to jede 500-800kbit(linka IOL 1024/256 1:50 Brno) a takhle to padne i nekolikrat do hodiny behem celyho dne

Petr Borecek (25.11.2003 21:43:07)

Ja to telefonicky uz nekolikrat probiral s techniky jak z Nextry tak Ctc a rekli ze je to v poradku dusledek agregace odhazovani packetu vazne. Jinak vcera mi prisel emal odpoved na me stiznosti od ISP ze behem zacatku noveho mesice budou preemigrovani vsichni zbyvajici zakaznici a ma dojit k naviseni prideleneho pasma a ze se to prej zlepsi no ja tvrdim ze spis zhorsi kdyz nas na ten agregacni bod zas pribide.No holt jsem vecny pesimista.

Mirek (25.11.2003 22:13:17)

Podobnou informaci jsem od Nextry dostal taky. Ale z vlastní zkušenosti si myslím,že opravdu záleží na nasteveni shapingu.

jarda (25.11.2003 22:26:05)

Tak já mám přesně ten samej problém, dělá to tak po sedmi až deseti minutách. Zhruba na 1-2 minuty přestanou "přitékat" data. Po této době se to opět rozjede, aniž bych se musel odpojovat. Hlásil jsem to na Nextru a dnes se mi ozval technik z Telecomu, že se v pátek zastaví. Takže jsem sám zvědav.

Anonym (26.11.2003 09:26:12)

Do pátku to ještě pozmění v konfiguraci na telekomu a pak z tebe ještě udělaj blbce, žádné výpadky přitékání nejsou.

KUFI (24.11.2003 15:54:46)

Jediny co sem od doby zrizeni ADSL zmenil bylo pridani este jedny sitovky kvuli lokalni siti.Mimo jiny sem ji samozrejme skusil zakazat a nechat zase jenom tu ve ktery je modem,zel vliv to na ADSL nema. Ping na modem je 0 ms (ono to ukazuje 1ms ,ale prumer vyhodi 0).Duplexitu mam nastavenou full duplex pokud myslis toto a overenim nastavení rychlosti ethernet portu nevim co myslis.

Miroslav Šilhavý (24.11.2003 17:14:12)

Zkus halfduplex. Někdy to dělává nevyzpytatelné věci.

KUFI (24.11.2003 18:48:30)

Taky sem skousel -bez vysledku.

Anonym (25.11.2003 08:15:31)

Nemas tam na druhy sitovce taky nahodou nastaveny default gateway. 2 gateway ve Windows to je smrt pro fungujici sit !!! Musit tam mit jen jeden a to na spravny sitovce, nebo VPN pripojeni.

Miroslav Šilhavý (25.11.2003 08:18:09)

To by měly windows hlídat, aby nebyly 2 gateway se stejnou metrikou... Myslím, že vyhodí hlášku při konfiguraci TCP/IP.

Anonym (25.11.2003 12:33:35)

To tezko, ma to dost lidi a maji s tim prave takovyhle zvlastni problemy.

Miroslav Šilhavý (25.11.2003 12:47:30)

Nedovedu si to dobře představit... Routovací tabulka má unikátní destinaci a metriku, takže nevím nevím, jestli to fakt jde. Pokud ano, je to bordel...

Milan (26.11.2003 00:45:46)

Dneska je možný všechno, hlavně v produktech billa gatese a spol.

Anonym (24.11.2003 16:05:37)

Podle toho co píšete (projevovalo se to i na dial-upu) je závada buď ve vašem PC nebo je chybovost na vedení.První si musíte opravit sám,to druhé stačí nahlásit jako závadu na technickou podporu vašeho ISP.

Czario (25.11.2003 15:55:02)

Hahaha to mě připomíná porodní bolesti na začátku adslka, že by se rodilo noví hahaha ajo migrace! :oP mam pocit, že v tom maj dobrej čurbes! ze začátku sem 3 měsíce měl taky suproví problémi! pořád sem jim volal :o) ! mno a teď když dělaj migraci se jim to zase běkně s.re! nebo to je forma nátlaku na migraci :oP kdo ví...

Milan (26.11.2003 00:49:17)

Já jsem měl podobnej problém, připojil jsem se bez problémů a pak se 3 minuty nic nedělo - nešla otevřít žádná stránka, ani se připojit k jakékoliv aplikaci, pak se to najednou rozběhlo a fungovalo to normálně. Problém jsem vyřešil odebráním protokolu IPX/SPX z nastavení sítě (úplně). Nevím proč se mi do toho montoval, ale bez něj to funguje naprosto v pohodě.

KUFI (26.11.2003 07:29:32)

IPX/SPX uz nekolik let nepouzivam :) Od vcerejsiho odpoledne mi to jede zase normalne (20KB down / 13KB up).Jenom mi o malinko stouply pingy :( Podle me to je na strane CTC a ne u me.Tipuju ze se v tom zase rochali -snad uz mi daj pokoj.