Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Přechod od Telecomu k jinemu ISP v praxi.

Přechod od Telecomu k jinemu ISP v praxi.

Defman (28.2.2005 08:13:20)

Před nedávnem jsem se rozhodl že už to s Telecomem opravdu nemá cenu a poslal jim radostnou novinu, že s nimy končím tedy co se datových služeb týče.I když fakt je že zprostředkovaně budu mít Inet nadále po drátech telecomu tak dám raději nějakou tu tisícovku přivydělat jinému alt. ISP v mém případě je to firma Petas s.r.o. z Prahy.Zajímá mě jestli jste už někdo absolvoval tuhle údajně dosti zlouhavou procedůru.Popřípadě nějaké zkušenosti s firmou Petas.Díky všem

Pavel (28.2.2005 15:19:05)

Tak to Vás lituji, připravte si dva kible nervů....Mě trvalo 5 týdnu, než mě odpojili. Nevim, jak dlouho to trvá ostatním ISP, ale to zjistím asi přiští měsíc, protože se zrovna rozhlížím po 512 (mám Nextru 256 za 599,- bez dhp)

fry (28.2.2005 15:26:22)

Mě příjde optimal od telecomu (1MB/s za 799 bae DPH) celkem v pohodě. Volal jsem tam pro změnu a ta proběhla ještě ten den. Měl bys odchod od telecomu ještě zvážit...

Defman (28.2.2005 17:23:57)

Netvrdím že nabídka Telecomu je nějak špatná já jen z mnoha osobních důvodů nechci a už nebudu dál podporovat tenhle velkej podvod na lidi.Je to každého věc jestli půjde k Telecomu.Mě už se s toho jen chce zvracet takže jak už jsem říkal ty peníze si zaslouží kdokoli jiný jen né telecom.Podle mě.

Anonym (28.2.2005 17:39:56)

Nechceš Telecom, nebudeš mít nic... A vo tom to je :)))

Anonym (28.2.2005 18:38:27)

Je to vo tom ze stejne vetsinu co platis sezere Telecom :) at si u koho chces s vyjimkou Wi-Fi a satelitu.

Farmer (28.2.2005 20:18:21)

Hmm, ja tam volal skoro pred tremi tydny pro zmenu Start na Optimal a stale nic. Probehlo uz 5!!, slovy pet!! telefonatu na tema proc mi to jeste neprohodili a stale odpovedi stylu "No to je zvlastni, predam to technikum. Dejte mi sve telefonni cislo, kde jste k zastizeni a mi se ozvem." Ac jsem clovek mirne povahy, tak jim zitra zavolam a dam to te nebohe kravce, ktera asi nejspis ani za nic nemuze pekne snist. Uz vazne nejsem daleko od rudeho berseku.

Happy (28.2.2005 20:45:26)

No nevím, jestli je to tak skvělá služba, chtěl bych přejít k nextře, ale mám docela strach být bez netu, ten optimal je pěkná hloupost, zvlášť fup, když mám broadband, kde naštěstí žádné nesmyslné fup není ale je tady aspoň nesmyslný limit 3GB který můžu navýšit bez poklesu rychlosti, takže shit optimal

fry (1.3.2005 10:53:07)

Já toho moc nenatahám :) Týdně mám 1GB + 1GB s poloviční rychlostí, ale na tu se ani nedostanu. Chápu, že všem to nestačí, ale zase na serfování a hraní her ano :o) Na druhou stranu jsem asi blízko přípojného bodu a není nás tu možná mnoho (myslím kvůli agregaci [i když asi přesně nechápu, co to ta agregace vlastně je]) uff, složité :) Prostě má telecom možná i spokojené zákazníky...

es te be (1.3.2005 12:35:10)

na agregaci se vykašli

Anonym (28.2.2005 17:18:49)

No tak to ja sem si to představoval jako Hurvínek válku.Najivně jsem si myslel že tak za týden mi shasne kontrolka DSL state na modemu a za nějaký ten den dva se zase rožne nakonfiguruji modem a bude hotovo.No takhle to vypadá že hotovo budu akorát tak já sám.

Defman (28.2.2005 17:19:31)

Pardon zapoměl jsem se podepsat.

Anonym (1.3.2005 09:54:08)

Jsi naivní,především si přečti všeobecné podmínky.Je tam 1 měsíc výpovědní lhůta,která začíná běžet 1.dne následujícího měsíce po měsíci doručení výpovědi.Proto to zdržení 4-5 týdnů a jak vidím z příspěvků tak to nikdo nechce pochopit nebo o tom neví.

Defman (1.3.2005 12:17:44)

Já vím že má telecom 1 měs. výpovědní lhůtu.To že ta lhůta začíná běžet až následující měsíc po měsíci doručení výpovědi jsem ale fakt netušil.No ale hlavně jsem si říkal že když jde služba tak relativně rychle zřídit u mě osobně to byly asi čtyři dny tak nevidím jediný důvod proč by neměla jít stejně tak rychle zrušit,ne?No tak asi ne.Nechápu to.

Anonym (1.3.2005 12:38:03)

Ta služba je zrušená během jednoho dne,ale to prodlení způsobuje výpovědní lhůta.Jinak řečeno,neznalost nikoho neomlouvá. :).U jiných ISP je výpovědní lhůta třeba 3 měsíce i více.

Defman (2.3.2005 09:48:13)

No nemůžu si pomoct ale podle mě je to akorat birokratyckej nesmysl.

Martin (2.3.2005 13:10:12)

Nejde o byrokracii, ale o penize, ktery jeste operator chce. Temer ve vsech oblastech zivota, kdyz uzaviras smlouvu, tak ma nejakou vypovedni lhutu. Tak to proste je, jako treba pracovni smlouva. Zadny rozdil.

Petr (28.2.2005 19:34:19)

Jestli chceš slyšet pesimistickej scénář, tak si představ, že tě žluťásci odpojí a tvůj port dají někomu kdo na něj čeká. A pak přijdeš na řadu ty a dozvíš se, že je DSLAM plný. Telecom je hrozný svinstvo a ještě ti to může dát pocítit. Škoda, že jsi takový názor neměl na začátku....

Maverick (1.3.2005 10:21:00)

Ja jsem pred nekolika mesici prechazel z ADSL Na zkousku (nebo jak se to jmenovalo) k Nextre. Sluzbu jsem u Telecomu zrusil po tech dvou tydnech testovani, Internet prestal jit temer okamzite. Ovsem stale jsem blokoval DSLAM a ADSL u Nextry zridit neslo, stale mi rikali, ze na moji tlf. stanici je jiz ADSL zrizeno(!). Myslim ze to Telecomu trvalo asi mesic nez me definitivne odpojili. Dost casto jsem jim kvuli tomu volal na infolinku a problem urgoval. Znovuzapojeni pres Nextru potom trvalo par dnu. Lokalita Praha 6, Dejvice.