Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL Router (porovnanie D-LINK, ASUS, WELL) Chipset, Performance...

ADSL Router (porovnanie D-LINK, ASUS, WELL) Chipset, Performance...

Karol (6.3.2005 11:44:21)

Zdravim a mam mnozstvo dotazov, nakolko po kupe DLINK DSL-G664T ADSL Router som bol velmi sklamany a idem ho vratit. Vie mi niekdo poradi velmi dobry ADSL Modem+Router, nemusi mat WiFi, ale hlavne musi mat dobry chipset a zabudovany dobry firewall. Rozpraval som sa s predajcami WELL a ASUS, WELL PTI-840 sa zdal byt lepsi. Dokonca WELL-PTI840V ma zabudovanu VOIP branu, co potencionalne moze byt zaujimave pre Skype. Prosim teda kazdeho, kdo ma router, aby sa pripojil do diskusie s novymi poznatkami Diki, Karol

Dave (6.3.2005 15:40:05)

doporučuji Alcatel Speedtouch 510i

Karol (6.3.2005 16:02:04)

A ma to rozumny firewall? A aky ma chipset? Dik

Anonym (7.3.2005 09:46:48)

Tohle neni PCcko tady se na cipsety nehraje. Mas to marny hochu. Chipsetem stabilitu neuhrajes. Vetsina modemu ma Alcatel chipset a nakej armik.

Karol (7.3.2005 18:20:43)

Hochu ;) tak to by som si velmi divil. Napriklad vacsina lacnych zariadeni ma Connexant a napr. 2Mbit Nextra nechodi a nechodi... Niektore maju Texas Instruments a ine zasa ine.. Takze Alcatel ma mizive percento. Pozeral som na zariadenie Draytec Vigor 2800VG a myslim, ze som rozhodnuty. Bohuzial zatial nie je v predaji, ale bude ho mat aj telecom. Ma ADSL 2+ a dokaze downstream tusim 32Mbit, ma HW podporu 32VPN liniek (ako server!), 802.11g, VOIP POTS 2 zasuvky, takze mozes pripojit analogove telefony a Skypeovat, alebo MSNovat, alebo Faynovat. Okrem toho sa da nastavit, ze cez 802.11g bude vnutorna siet pristupna len cez VPN(!), co je setsakra bezpecne WiFi! Takze ak niekdo hlada riesenie do buducnosti s VOIP a WIFI, tak Draytek Vigor 2800VG to vsetko dokaze, vratane ADSL 2+. Este ho tak mat doma a som spokojny. Karol

Pája (6.3.2005 19:17:25)

Mám 664T a jsem maximálně spokojený. Vyzkoušel jsem kde co a toto je první co skutečně funguje a je na to na 100% spoleh.

Anonym (7.3.2005 09:39:21)

Souhlasim tady s kolegou jeden z nejlepsich modemu s routerem a fw je Alcatel Speed Touch 510i mam ho osobne a jeste mi ani nezatuh nejdrive jsem ho mel v modu PPOE ale ted ho mam v PPTP a codi super nevim co jsou vypadky fakt i cena ale napovida ze je kvalitnejsi jak USB sracky za 1000 kacek stoji tedy me stal 3400 kc fakt dobrej

Anonym (7.3.2005 09:45:32)

Tech 3400Kc rozhodne nelituju. Nechapu jak se nekdo muze snazit usertrit na modemu. Ja teda Alcatela po pul roce venoval otci za uplatu do prace a koupil Zyxela 650R-33 ,ale to je v podstate totez. Taky spousta konfiguracnich blbinek a nevim co jsou to vypadky. Alcatel jsem mel za skrini a ted misto nej mam Zyxela. Proste tyhle dva doporucuju. Je to sice neco inyho ale stable and cool as my cpu and old alcatel :-DDD

divan (7.3.2005 09:49:20)

Ja mam WELL PTI-840 asi mesic a pul a maximalni spokojenost - system "nastav a zapomen". Jedine co nema (nebo jsem to mozna jen prehlidnul), je filtrace stranek podle klicovych slov a URL. Ale protoze to nepotrebuji, nevadi mi to. Navod CZ se da stahnout po registraci z www.joyce.cz.