Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > DRAYTEK VIGOR 2500we LAN, DHCP a WiFi problemy

DRAYTEK VIGOR 2500we LAN, DHCP a WiFi problemy

Viktor L (6.3.2005 16:33:25)

Zdravim, dnes jsem zkousel nastavit modem DRAYTEK VIGOR 2500we por IE OPtimal ad CT. Chvili behalo vse, ale jak jsem zkusil omezit pristup na nekolik MAC adres v bezdratove casti, zacalo se to sra.... . Mam velke problemy s DHCP serverem, klientum router prideluje adresy mimo nastaveny rozsah, uplne nesmyslne, TCP/IP je v takto automaticky pridelene konfiguraci nefunkcni, nejde ani dopinknout na ROUTER 10.0.0.138. Pokud nastavim TCP/IP manualne na IP. napr 10.0.0.4 a ROUTER na 10.0.0.138, zadam adresy DNS opsane z WAN sekce pripojeni, tedy pridelene providerem, vse funguje, ale pouze pres Ethernet. WiFi je s tim samym nastavenim nefunkcni. Nic jsem nemenil, ale DHCP server mi prodelil sparavnou IP jen jednou, od ty doby jen samy nesmysly. V sekci Wireless jsem zkusil pridat MAC adresu WiFi u jednoho notebooku, ale WiFi se klidne pripojovalo i na jinejch NB, ktery mely bejt zakazany. Tusim ze delam nejakou blbou chybku, nemate nekdo radu? Tady ve foru jsem nasel neco o vymene za starsi firmware, ale jesete jsem to nedelal. Dekuji za radu... Viktor

otus (7.3.2005 09:30:35)

Je to problém fw.v2.52. Problém řeší dodavatel (www.draytek.cz) novým firmwarem v2.53RC4_CT. Otestoval jsem, funguje to