Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > WiMax se připravuje

WiMax se připravuje

Anonym (11.3.2005 00:00:00)

Na nejnovější technologii rychlého připojení k internetu, WiMax, se začíná upírat pozornost nových firem i velkých měst.

SiNuHeT (11.3.2005 11:43:18)

Už aby to přišlo... Český Telekom potřebuje takovouhle konkurenci jako prase drbání.

Nargon (11.3.2005 11:50:35)

No predpokladam ze do Cech se to dostane tak nejdrive az bude nejaka jina technologie 3x lepsi a tohle budou prodavat jako nepouzitelne a CR to bude skupovat a delat ohromnou reklamu na nove superrychle pripojeni.

Filip (12.3.2005 01:31:56)

Nebud tak optimistickej :)

Virt (14.3.2005 14:29:56)

optimistickej neni vubec. o Japanu neco z vlastni zkusenosti vim. v porovnani s jejich XDSL my tady pouzivame pod taktovkou CTc kourovy signaly. kdyz jsem se ptal jaky je tam limit u FUP, tak se na me divali jako na ufo... Tady si Mlynar buduje "narodni strategie" a CTc spousti po 3ech letech dsl unas "pilotni projekt" optimum. Jinak ale ten clanek o Wimax je dost nic moc. A ta charekteristika Wifi je dost k smichu.

Xman (15.3.2005 00:53:14)

S tim Wi-Fi souhlasim. Autorovi chybi znalosti. Pokud je ma i v oblasti WiMax, pak .... proc to ctem :)

spread (16.3.2005 19:55:12)

Martin napsal: To třeba na anténu zabudovanou v notebooku chytáš wi-fi na tu vzdálenost 4km? Protože právě tohle by měl Wi-max umět. A cena bude záviset na nabídce a poptávce, po čase se klidně může dostat na cenovou úroveň dnešního wi-fi. Martine typoval bych,ze tvoje znalosti o zakladech radioveho prenosu jsou celkem mimo. Gdyz je wifi sit postavena kvalitne na spravnem zarizeni nevidim na ni az tolik zavaznych chyb. Tenhle clanek beru jako humor a divim se ze se pod nej autor vubec podepsal,ale penize sou dulezitejsi:)

Martin (16.3.2005 22:07:21)

Já jsem jen vycházel z článků na internetu. Všude se píše, že Wi-Fi má dosah desítky, maximálně stovky metrů, v případě WiMAX by měl signál pokrýt území až 45km. Technické specifikace WiMAXu (frekvence apod.) jsem nezkoumal. Ale vím, že se směrovými anténami je dosah Wifi v kilometrech, takže jsem předpokládal, že vzdáleností u obou technologií uvádí při použití běžné antény. V čem konkrétně jsou mé znalosti mimo (netvrdím, že jsem odborník, takže bych se rád poučil)?

Anonym (17.3.2005 09:14:31)

Pokud wimax bude fungovat i bez přímé viditelnosti s jednim odrazem,směrovou anténou alespoň na 1km tak du do něj. Překážka-kopec,stromy

Anonym (12.3.2005 01:55:18)

Jo asi jako dneska s ADSL nabízejí to jako skvělé rychlé připojení až 1 Mbit a v Japonsku si za stejný prachy lítaj na 45 Mbitech a kdo ví jaký tam maj FUP nebo něco takovýho!!!

Anonym (17.3.2005 09:05:56)

No já si myslím že v ČR je docela velké odbytiště těchto zařízení.

Anonym (12.3.2005 03:09:59)

Kdyz to dorazi bude to nesmyslne drahe situace by se mohla obratit pokud by to rozjel nekdo s velkym finacnim zazemim kdo by nepotreboval dostat penize honem zpet.

TraxX (12.3.2005 13:57:44)

Wifi na desítky metrů? Možná by bylo dobré před vidáním článku se informovat. Na své síti mám spoje běžne na 4KM a bez problémů. Podotýkám na povolených výkonech. Při překročení je tato technologije úplně jinde. :-) A na víc kolik ta technologie bude stát? heh

Martin (12.3.2005 15:17:00)

To třeba na anténu zabudovanou v notebooku chytáš wi-fi na tu vzdálenost 4km? Protože právě tohle by měl Wi-max umět. A cena bude záviset na nabídce a poptávce, po čase se klidně může dostat na cenovou úroveň dnešního wi-fi.

Fang (12.3.2005 15:35:46)

Kez by....

V-T (12.3.2005 20:12:31)

No nevim, mam stabilni linku s USB adapterem (bez uprav) na 300m (bez prime viditelnosti) a testoval jsem i 600m (prima viditelnost) a bezelo to taky.

Anonym (13.3.2005 14:27:31)

Ono uz je to vlastne stara technologie... docela malo technickym podrobnosti az prakticky zadne v tomhle clanku. Taky je se dobre podivat jak uz je to daleko a ze uz je nasazena do provozu napr na Floride pokud si to s necim nepletu ( Florida ) Melo to tady uz byt davno. Stejne jako dnes je probelma aby notebook vydrzel celych 24 h naplno pracovat - zde jde pokrok dost pomalu

Zajda (14.3.2005 14:44:33)

O WiMaxu se už napsalo věcí ale nikdo to reálně ještě na stole neměl. Vždycky když čtu článek o tom ja již tady WiMax brzo bude, vyvolá to u mě usměv ne-li někdy smích. Jinak ta potíž s notebookem a s mobilními energetickými zdroji se momentálně řeší. Možností jsou buď vodíkové baterie nebo nanoturbíny na alkohol.

Anonym (15.3.2005 11:45:59)

Nemluvim tady u nas v CR. Tady se snad nikdy nedockame niceho. Jinak samazdrejme to na stole muzes najit - ne vsude ne ze by byl nejaky velky boom. Netusim prakticke problemy ale wifi diky ruznym uzivatelum je temer mrtve :/ na urcitych mistech. Co se tyce bat. tak o vodiku a spol jsem slysel je to asi 2-3 roky zpet. to je taky naposled co jsem o tom slysel. Byl by moc rad aby se to nejpozdeji vcera zacalo vyuzivat. To uz spis tu bude ten WiMax.

Zajda (15.3.2005 12:27:30)

Máte na mysli na stole v laboratořích výrobců? Ano to možná... Ukažte mi dvě zařízení různých výrobců používající technologii WiMax, která samozřejmně bez větších problémů fungují. Ukažte mi nějaký sériově vyráběný aktivní prvek sítí WiMax který je v reálném nasazení. Vývoj energetických clánku není jako navrhnout novou telekomunikační technologii. Jen si spočítejte jak dlouho trvalo vyvinout Li-ion akumulátory.