Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nová technologická platforma ADSL - protokol PPPoE

Nová technologická platforma ADSL - protokol PPPoE

hm... (21.3.2005 15:15:24)

Co to pro mě jako uživatele 512/128 IOL 3GB 1:50 znamená???Nějaké zlepšení pingů?Nebo že se rychlost bude přibližovat k 512/128 více než v současné chvili maximum 430kbps?Co tedy?

y2k (21.3.2005 15:27:22)

Zatím jsem teda neslyšel, že by někdo toto měnil. Ale jinak je B správně. PPPoE znamená PPP over Ethernet, čímž se zmenší velikost paketu natolik, že se více přiblížíš deklarované rychlosti.

insider (21.3.2005 22:17:54)

A na tos prisel jak? PPPoA je PPP enkapsulovane primo do ATM bunek, kdezto PPPoE je PPP enkapsulovane do ethernet ramcu a teprve pak enkapsulovane do ATM bunek... Zmena protokolu souvisi zejmena se snizenim nakladu na paterni siti nahrazenim drahe ATM infrastruktury ethernet L2 technologii. Proste telkac uz nema misto v ATM siti a potrebuje to propojit na levnem ethernetu. Navic PPPoE je vice pouzivane ve svete a "mene problemove". Pro koncove uzivatele to muze vicemene znamenat jedine, a to ze na nekterych modemech ktere nyni neumi dostat verejnou IP adresu na PC (funguji jako router s NAT) nyni pujde IP adresa az na PC. A samozrejme do budoucna je toto reseni vyhodnejsi i pro nektere aplikace typu VoIP, Video on demand etc. Se vzdalenosti od ustredny to nema nic spolecneho. A pokud cekate nejakou zmenu hned, tak nyni se bude spoustet teprve zkusebni provoz az do srpna, ten pak bude vyhodnocen a na zaklade vysledku se telkac rozhodne co dal a zda ho nasadi plosne.

y2k (22.3.2005 08:09:14)

Hezky jsi to vysvětlil. Vše je skutečnost, ale velikost paketu se tímto zapouzdřením rapidně zmenší. Tím se při nominální rychlosti zvedne datová propustnost ne ?!

Petr (22.3.2005 12:13:27)

No nevím, podle mě i současný PPTP je komprimovatelný protokol, navíc mi rozdíl mezi PPTP a PPPoE je trochu záhadný.

Zajda (23.3.2005 08:34:22)

PPP-Point to Point protocol PPTP-Point to Point Tunneling Protocol PPPoE-Point to Point Protocol over Ethernet Ted nemam cas vice to rozepsat ale zkratka: PPTP-funguje nad sitovou vrstvou a umoznuje vytvaret virtualni privatni site-proto VPN. To je jeho primarni ucel. Rada modemu ho ale pouziva jako berlicku k preneseni verejne IP adresy primo na rozhrani pocitace. PPPoE-umoznuje vytvaret PPP spojeni pres ethernet. Funguje na linkove vrstve. PPTP i PPPoE Komprimovatelne jsou. Nicmene komprimace zrejme bude na druhe strane spoje-CTc zakazana. Maximalne bude povolena pouze komprese hlavicek.

Petr (23.3.2005 10:56:59)

Tedy mám starý modem Alcatel, ten co se dával před dvěma lety, za ním HW router, v něm nastavené připojení PPTP, IP adresy a jmého a heslo, jednoduchým přepnutím routeru na PPPoE se tedy změní pro mě co? Bude linka rychlejší, kvalitnější....... Neušetřil by telecom své přetížené linky :-)) kdyby tu kompresi povolil?

Nasranec (23.3.2005 11:13:59)

Rozhodne neusetril, protoze pak by se mohlo stat, ze by jste si vystacil s nizsim datovym tarifem :) .... i kdyz tak komprese neni nijak velika, usetrit muze. Vetsinou ma blahy vliv i na odezvu.

Zajda (23.3.2005 11:15:46)

Ach jo. Psal jsem to tady uz nejmene tisickrat. Ve vasem pripade CTcModempocitac a zmeni se na CTcModempocitac Druha varianta predpoklada modem v rezimu bridge

Zajda (23.3.2005 11:17:58)

Tak znovu: CTc-PPPoA-Modem-PPTP spojeni-pocitac CTc-PPPoE-Modem-ethernet framy-pocitac

Doc (22.3.2005 13:31:55)

Naopak, obecně dojde spíše ke snížení propustnosti, ale uživatelem témeř nepostřehnutelnému. Více zde: The definition of the protocol points to a 5-10% decrease in bandwidth, as extra data will need to be sent down the line to handle the PPPoE signaling. There may be other penalties as well, derived from the server-side implementation. If you look at this from a mathematical stand point PPPoE adds 8 bytes of header to the standard 1500 byte MTU packet. With this in mind you are only reducing speed by .3%

Anonym (23.3.2005 00:52:03)

Noup a neni to tak ze ATM bunky jsou degradovaný do úrovně linkový vrstvy mezi modemem a dslamem? Ze to pakovani do ATM bunek je tam kvuli dodrzeni ADSL standartu?

Honza (22.3.2005 13:47:40)

Na PPPoE se bude přecházet od května, nové přípojky automaticky, staré postupně.

Hanz (24.3.2005 09:25:27)

Můžete to prosím upřesnit a hlavně říci zda se tím změní nabídka ADSL?

wojtishek (21.3.2005 15:34:14)

Zatim to jeste neni spustene, ale neco se chysta, a bude to mit mam pocit i souvislost se zvysenim vzdalenosti od ustredny.

Anonym (22.3.2005 16:56:31)

jenom priprava na masove rozsireni a zrychleni ADSL a nasledene prechod na ADSL2 atd. PPPoA je prakticky mrtve a ve svete se nepouziva a diky tomu neni mozne sehnat kvalitni modem takze telekom proste musel prejit na PPPoE po zavedeni odpadne kupa problemu a mozna se i zvedne rychlost ostatne napr. treba zyxel vas posle do haje s PPPoA a rekne vam ze jejich produkty jsou delane na PPPoE a zadne ladeni PPPoA extra pro cesko hodlat nedelaji

Anonym (23.3.2005 00:48:31)

jj, ja posilal dotaz na support primo na zyxel.com a presne tohle mi odpovedeli.

y2k (23.3.2005 15:58:55)

Co to meleš ?????? Před měsícem jsem kupoval ještě horkou novinku od ZyXELA a to PRESTIGE 662HW-63 a PPPoAtm samozřejmě podporuje. Je to standard, který se zatím převážně ve světě používá ! Také se domnívám, že PPPoEthernet bude funkčně lepší, ale říkat takové bláboli, to mě nas...........

Anonym (23.3.2005 19:46:40)

co jsem zaslechl, je to mimo jine kvuli novym sluzbam (jako TV přes DSL a kvuli nově budované L2 síti

Anonym (24.3.2005 09:46:32)

L2 siti???co to je?

Anonym (24.3.2005 12:44:35)

to ma byt nova (snad IP) sit telecomu o celkem vysokejch rychlostech, ale moc toho o tom nevím...znamej tam pracuje tak se ho zkusim zeptat

Zajda (24.3.2005 19:24:20)

To je dost abstraktni pojem L2 sit. To je jako rici ,,zmenime bydleni" ale uz neni specifikovano jestli to bude panelak nebo rodinny domek. L2-Layer 2. Druha vrstva sitoveho modelu OSI. Tato vrstva vlastne obecne popisuje technologii pro prenos dat a jak bude vypadat datova jednotka na dane technologii. Druhe vrstvy se tedy tykaji technologie:ATM,Frame relay,Ethernet,Wifi atd. Podle mne se jedna o prechod casti site CTc z technologie ATM na technologii Ethernet.

Anonym (24.3.2005 19:57:52)

promin, skutecne toho o moc vice nevim, jen snad ze to ma byt na IP

Anonym (24.3.2005 18:59:18)

To sou pořád dohady co co znamená, ale nidko neví co to přesně udělá...

shapet (25.3.2005 01:48:43)

Protokoly: RFC 2364 (PPPoA), RFC 2516 (PPPoE) Profils (PPPoA-PPPoE-Bridge-PPTP-IPoA -EthoA) DHCP Spoofing : Profil PPPoA, Profil PPPoE Tyto profily nabizeni v UK,Francii,Holandsku apod. ke stejnym typum modemu,jako u nas. Jen enkapsulace je pro 2364 i 2516 pro nasi zemi 8*48 (Vcmux),vyhneme se v nastaveni modemu autentikaci pomoci nechraneneho hesla PAP , CHAP neni ale nutny taky :-). typy pripojeni: 1) PPPoE VC-Mux 2) PPPoE LLC 3) PPPoE None 4) PPPoA VC-Mux 5) PPPoA LLC 6) 1483 Bridged IP VC-Mux 7) 1483 Bridged IP LLC 8) 1483 Routed IP VC-Mux 9) 1483 Routed IP LLC 10) Classical IP over ATM Per VC Settings Jsou mozne stale(i ted)vsechny),novi zakaznici od DUBNA,ostatni od zari 2005(nebo inicializacnim retezcem napr. pro SpeedTouch 510i ,ozno rovnez ihned. To mame asi za 6 dni !? Kdo uz nekdy potreboval FAx na na ADSL(nebo VoIP),ihned pochopi. PPPoE (viz RFC 2516) umozni - Kompatibilta s protokoly IETF MGCP V1.0 nebo SIP (RFC3261) podpora VoIP , Podpora sdileni IP QoS pro Dynamic Bandwidth Management !!! (plnokrevny) ,Podpora IP TOS (Type Of Service) ,DDNS pro dynamicke aplikace IP (PPPoE nebo DHCP),T.30 (G III) / Real Time T.38 Fax protokol ,Podpora pevnych nebo dynamickych IP adres (PPPoE & DHCP klient), Podpora sluzeb IP do PSTN / PSTN do IP (ISDN) ,Pass through NAT (NUTNE PRO HRY). Samotny protokol je na dlouhe cteni,ale je jasne,ze operatori ostattnich zemi EU jej nenabizeji standardne jen tak. PPPoA ma vyznam v necem jinem,urcite na to prijdete sami. PPTP tunelling je mozno vytvaret na vsem,co jsem tady popsal,k samotnemu pripojeni k Inetu ale neni nutny,IPSec si uz o nej rekne samo. Nativni podpora PPPoE je ve verzi Windows XP od pocatku doted(Linux to ani jinak,nez pres PPPoE nedela a MacOS jakbysmet).

Nasranec (25.3.2005 09:36:55)

Hezky popsano. Kez by se postupne dalo mezi uzivateli jednoho "bloku" tahat nemerene. Tj. IPRanges spadal do jednoho subnetu. PPPoE nas k tomu ale asi nepriblizi, bohuzel.