Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IP A ET DATA SPEED

IP A ET DATA SPEED

Honza (21.3.2005 16:08:30)

Mám takový dotaz,používám ADSL data speed nonstop...Myslel jsem,že pokud je to adsl budu mít veřejnou IP adresu,ale měl jsem jednu IP a asi po měsíci se mi najednou změnila...Řeknete mi o tom někdo něco? Mám USB modem... Moc díky

Sali (21.3.2005 16:38:17)

Jak jsi spokojen? Co FUP, rychlost ping?

Honza (21.3.2005 16:56:01)

Jsem celkem spokojený... Tady jsou výsledky mého měření...Naměřil jsem je ted: Rychlost vašeho internetu: Rychlost stahování dat: 106.5 KB/sec Rychlost připojení k Internetu: 851.8 Kbps Rychlost odezvy (PING): min: 30,200 ms, max: 49,328 ms, průměr: 36,945 ms Jinak Je to takto téměř pokaždé...Službu mám již¨3.měsíc... Mám tarif ET DATA SPEED NONSTOP 1024/256kbit/s... Není tam žádný datový limit a zatím jsem nepozoroval ani FUP...A to už jsem stáhl asi hodně...Takže bud nefunguje nebo u té služby není

Honza (21.3.2005 16:56:59)

Moc děkuju za reakce...

titan (21.3.2005 20:36:16)

On se FUP podle vyjadreni na strankach testuje a bude zaveden okamzite po ukonceni testovani.

Honza (22.3.2005 10:43:02)

Ovšem se testuje už 3 měsíce...:-)

titan (22.3.2005 14:35:24)

A muze se prestat testovat treba zejtra ;)

Tantal (21.3.2005 16:46:49)

To je jednoduché měl jsi dynamicky přidělenou IP adresu tj. jak vyprší platnost DHCP ti přidělí novou. Řešením je koupě statické IP.

titan (21.3.2005 16:49:06)

Verejna ip je ip ktera reprezentuje tvuj pocitac zvenku. To co ty tvrdis ze se ti meni ip to je dynamicka ip adresa a chtel by si statickou :). No nicmene k problemu pokud v podminkach nemas dany ze mas statickou ip tak nemuzes delat vubec nic jedine ze by se dalo priplatit si za ni.

Nargon (22.3.2005 12:13:21)

Uz jsem to tu parkrat rekl, ale reknu znova. Verejna IP neni pevna IP nebo staticka IP. Verejna IP (dale vIP) je takova ze je jen vase a nikoho jineho. Tedy pokud se nekdo chce na vas pripojit tak pouzije vasi vIP a ma jistotu ze se pripojil k vam. Dalsi moznost je neverejna IP ovsem aby vam internet fungoval musite mit nekde verejnou IP. Tuhle verejnou ma vetsinou nejaky server nebo router pres ktery se pripojujete. A tuto verejnou IP sdilite s dalsimy lidmy, kteri se take pripojuji k routeru nebo serveru. Za timto routerem mate kazdy vlastni neverejnou IP. A pokud se na vas chce nekdo pripojit a pouzije neverejnou IP tak se v lepsim pripade pripoji na nekoho jineho ale spise se nepripoji nikam. Pokud pouzije vasi sdilenou vIP tak se pripoji maximalne k tomu serveru nebo routeru, ale az k vam ne. Pouze v pripade nastaveneho prekladu adres na routeru (NAT) je mozne aby se pripojil primo na vas. To jestli mate stale stejnou IP (staticka, pevna) nebo pri kazdem pripojeni se zmeni (dynamicka) na funkcnost verejne nebo neverejne IP vubec nema vliv. Pouze v pripade ze mate nekde vasi IP zadanou, tak ji zde musite pri kazde zmene znovu zadat. Nebo pouzit dynamicke DNS servery, ktere dokazi menit IP na kterou dns nazev ukazuje. Napriklad www.no-ip.com