Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Bude Telecom/Telefonica zrychlovat ADSL jako Telenor ?

Bude Telecom/Telefonica zrychlovat ADSL jako Telenor ?

Filip (26.4.2005 22:42:10)

...nevi nekdo ? Podle me by museli jinak si je uz nikdo nevybere....

TomM (26.4.2005 22:54:09)

můj názor je ten že¨zvyšovat nebude a i kdyby tak maximálně na 2mb. háček je v tom že telenor má malé pokrytí, takže spoustě lidí nezbyde nic jiného než telecom, proto zvyšováím rychlosti u telenoru !zatím! nechává čtc chladným

Panther (26.4.2005 23:06:03)

Presne tak, ale me osobne 1Mbit staci, ale uvital bych vetsi limit prenesenych dat - tak 10GB na tyden :-)

Anonym (27.4.2005 02:49:35)

Zatim ma Telenor male pokryti ale doslo k poklesu ceny za propojeni i kdyz je to porad jedno z nejdrazsich v Evrope.Pokud se do toho Telenor vrhne diky snizeni ceny a ja doufam ze ano protoze si jiste nechce nechat vyfouknout potencionalni zakazniky nejakym novym potencialnim alternativcem,tak ovladnou se svoji kvalitni nabidkou trh predevsim ve velkych mestech.Pro Telecom by to znamenalo znacnou financni ztratu a bude li se chtit vyhnout odlivu zakazniku i financi bude muset regovat na nabidku Telenoru jak cenou,kvalitou tak i dat limity.

TomM (27.4.2005 17:34:17)

telenor má asi 700 000 linek v dosahu, do konce roku chce 1 000 000, zdá se ti to jako masivní???? navíc se dude jednat jen o dopokrytí měst kde už adsl je. rozhoduje se ještě o zlínu, a ještě nějakém městě a šlus. Těch 10tisíc nebyla taková zátež, ale kdyby si věděl kolik si telekom účtuje jen za to že se mu nekdo nacpe na jeho ústřednu tak by ti bylo k blití!! je to řádově v milionech. ukoj se, napiš na info@telenornetworks.cz, oni ti odpoví, že v tomto roce tvoji lokalitu nechtějí pokrýt a hotovo. a myslíš si že se telenot pohrne na vesnice a do každého zapadakova kde už telkom je?? no nepohrne! půjde jen tam kde je velká hustotta linek!! nechci aby to znělo že nějak fandím telecomu,to ne, ale takový hurá styl však on to všechno pokryje nesnáším.

Anonym (27.4.2005 17:47:13)

Ocekaval sem ze po snizeni cen bude opravdu nasledovat ze strany Telenoru rychlejsi a raznejsi budovani i kdyz jen ve vetsich mestech.Nevim kolik si uctuje Telecom za to ze dovoli pristup do sve ustredny,ale kdyz se zaplati zakonem narizene poplatky a on tam nikoho nepusti bez dalsiho placeni neni to poruseni jiz zaplacene smlouvy a duvod ke stiznostem na CTU.Chapal bych to kdyby ustredna byla umistena v objektu ktery patri nekomu jinemu nez Telecomu,ale takto mi to pripada jako slusna levarna :(. K nam nikdy Telenor nepovede to vim ani psat nemusim jen jsem si rikal ze svitla sance ostatnim.Takze to znamena nic nebude Telekom nutit zlepsit sve stavajici sluzby a vse zustane pri starem,to je zase den ...

Anonym (27.4.2005 17:54:09)

Tak sem se koukal a 25% pokryti republiky mi nepripada jako nepodstatny podil na trhu se kterym si ostatni nemusi delat starosti.

TomM (27.4.2005 18:04:05)

to není republiky, to je procento pokrytých linek z celkového počtu asi 3mil, kapiš??

Anonym (27.4.2005 19:22:13)

JJ je jasne ze nepokryvaji mista kde telefoni linky nejsou takze je to 25% pokryti republiky kde jsou telefoni linky :)

Anonym (27.4.2005 11:31:48)

já si myslím že Telecom by v bližší době měl zvyšovat rychlost neboť nedávno již prodloužil i dosah ADSL z nějakých 3 Km na 8 km čož by mělo znamenat že ti co budou od DSlamu tak 1-3Km by měli mít v nejblišší dobe možnost na 2 mbity , ale to jsou jenom moje spekulace a doměnky :-)

Filip (27.4.2005 11:47:06)

No moje prave taky a navic vzhledem k tomu ze Telenor uz jede na 4Mbit...... nevim......

tatik expres 1024/256 (27.4.2005 13:09:51)

no casem proste pude muset:-)) technologii na to urcite ma a kapacitu site taky.ono by stacilo kdyby musel telenoru usnadnit pronajem jeho okruhu aby jim mohl telenor konkurovat na celem uzemi.to by pak byl booj o zakaznika:-)) ne ale verim ze telecom pude muset nejak zareagovat a nakonec je to jen dobre protoze zakaznika nezajima jestli ma na slozence ze posila prachy telenoru nebo telecomu nebo nextre atd ale zajima ho co za sve penize dostane a kdyz pude mit moznost volby tak to samozrejmne vyhraje ten co pude nabizej nejlepsi sluzby k pomeru ceny za ne:-))

Anonym (27.4.2005 13:32:30)

Neverim ze Telecom ma technologii na konkurenci Telenoru staci si jen pripomenout jake problemy jsou s 1mbit pripojenim,tam kde to ve Francii zvladaji 8mbit ma Telecom 512.Telecom nakoupil zastaralou technologii protoze byla nejlevnejsi a nebude kupovat novou dokud se stara nezaplati a na tu novou nevydela.Telenor na kazdy drat a s Telecomu se stane jen udrzbar kabelu.

Anonym (27.4.2005 14:44:32)

LOL telefonica rekla, ze je naprosto spokojena se soucasnym vedeni telekomu a nic menit nebude

Filip (27.4.2005 15:29:56)

Ale bude, urcite :) verim tomu........

Anonym (27.4.2005 21:16:07)

a pokud bude neco menit, tak jedine k horsimu staci se podivat na ceny adsl ve spanelsku