Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > POMÓC porád mi padá ADSL

POMÓC porád mi padá ADSL

Piti (29.4.2005 19:25:44)

Mám ADSL od ČT IE1024 a po nové instalaci WinXP mi při hraní her z ničeho nic vypadne spojení a musím na tvrdo resetovat PC. Mám všechny záplaty a dva firewally. Nevíte čím to je? Poradte prosím

Hooonza (29.4.2005 20:13:22)

Skoro bych si tipnul, že to je těmi záplatami... Znám spoustu lidí, jimž SP2 nadělal víc problémů než užitku (mimo jiné nespolehlivé připojení).

Vasek (29.4.2005 20:51:05)

SP2 je naprosto spolehlivy. Tak tu nekecej hlouposti. Nespolehlivy je jen pri spatnem pouzivani, ale to je i Linux a nepocitacove veci taktez.

lol (29.4.2005 23:09:58)

ty si fakt lolek :D pac to neni pravda... staci si naisntalovat i nektery zaplaty zpusobujou vypadky netu, mne to taky delalo, dal sem je fuc a je to v poho ;)

Vasek (30.4.2005 06:47:48)

Kdyz od odstranis z auta predni sklo taky se ti neuspini (sice to neni uplne presny primer, ale je to tak). Pripojeni k internetu je s SP2 i vsemi zaplatami OK. Zkouseno na tisicich PC. Jedine co muze delat problem, ze pri instalaci na "ne cista" Windows muze prevzit nektera spatna predchozi nastaveni jenz tam zanesli jine aplikace. Jinak s tim FTP staci prenastavit integrovany firewall, pokud i potom nejede tak je to v jinem nastaveni, ale jde jen o nastaveni. Pouzival jsem SP2 nekolik mesicu pred uvedenim a zaznamenal jsem jen par drobnych problemu ... a hned je hlasil MS. Obcas dela problemy nasazeni SP1 na Windows 2003 na nekteych produkčnich servrech, kdy se po jeho instalaci nerozjedou nektere sluzby od tretich stran. Reseni se zatim hleda.

y2k (30.4.2005 09:15:11)

Jj, moje řeč... Je to sice Xindl Paskvil od Mrkwosoftu, ale při řádném nastavení a použití pár vychytávek to je dobře funkční systém. Zhotovil jsem si pro svoji reinstalaci ze zakoupené CD WinXP instalaci WinXP SP2 a naintegroval jsem do této přímo 25 Service Packů z WEBu. Následně jsem si z tohoto CD nainstaloval systém a nemám jediný problém. Fakt je, že se záplaty použijí automaticky ihned před prvním spuštěním, takže se přebírá ještě defaultní nastavení. Jinak doporučuji stáhnout prográmek "Max Connection Activation" z Webu http://www.lvllord.de/?lang=en&url=downloads , který upravuje max. relace protokolu TCP ip ve WinXP, které jsou defaultně nastaveny na 10, což je opravdu shit ........

Michal (30.4.2005 00:56:21)

No to teda neni, to pekne kecas ty, se SP2 ma spousty lidi problemy a ja jsem mel take... Casto blbne net a vetsinou se neda ani pripojit na ftp, ktere bezi na Linuxu + mnoho dalsich veci.

TomM (29.4.2005 21:16:06)

je sice krásné jaké máš připojení a operační systém, ale eště by to chtělo typ modemu a hlavně jestli je USB nebo ethernet

David (30.4.2005 00:02:11)

DVA firewally? To je uplna blbost... Nebude to asi tim, ale dva firewally si muzou celkem slusne "lezt do zeli"... Plati to i pro jine "ochranne" programy, tj. je lepsi mit vzdy JEDEN firewall, JEDEN antivirak apod... Zkus to zaplatovat postupne, a dat tam takovou zaplatu, ktera ti bude sedet... Jinak slusnej firewall (treba Agnitum Outpost nebo ZoneAlarm) plus prohlizec Firefox redukuje dost bezpecnostnich rizik na to, aby sis mohl troufnout neinstalovat hned kazdou blitku, co MS vypusti do sveta..

TomM (30.4.2005 13:13:19)

no Kerio Personal Firewall je taky super věc, zkoušel jsem teď prohledat pc kvůli spywaru a není tam niC! to kerio tohle filtruje skvěle. a to občas zajdu na nějaký ten warez apod...

David (30.4.2005 15:23:56)

Jo, Kerio je super, problém je, že já to potřebuju přivést ještě na další PC vedle do pokoje přes svůj a to KPF nemá rádo, takže jsem používál dřív Agnitum Outpost a teď Kerio Winroute... IMHO Firefox nebo cokoli krom IE plus rozumnější firewall odfiltruje celkem spolehlivě většinu krávovinek... Pak to už stačí jen pro klid duše projet někdy AdAwarem nebo SpyBotem a je to... A samozřejmě mít nahozenej třeba ještě rezident NODu , že a člověk je v "suchu a bezpečí" :)