Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > ADSL je v ČR úplně k ničemu...

ADSL je v ČR úplně k ničemu...

yesstory (3.12.2003 10:25:51)

Službu dsl mám přibližně 4 měsíce. Ze začátku jsem byl nadmíru spokojen, ovšem nejmenovaná společnost službu zrušila a tak jsem byl nucet přestoupit k Tiscali. I přesto, že služba 512KBps byla již aktivována, asi měsíc jsem užíval stále 192KBps. Ale byl jsem stále spokojen (rychlost zhruba 20-25 KBps). Navýšení rychlosti proběhlo bez problémů, ale to jsem ještě netušil, že z nás Telecom dělá blbečky. Nevím co je to za navýšení, ale myslím, že když jsem míval s 192 22KBps a teď s 512 mám necelých 10KBps, je to důvod k zamyšlení. Jestli je částka zhruba 1600 Kč / měsíc ekvivalentní této "rychlosti", tak si z nás buď dělá Telecom legraci, anebo jsou tak neschopní, že nedokáží mít více ústředen. Jestli je to vlivem agregace, nebo něčho jiného mne nezajímá. Zajímá mě jen rychlos a kvalita připojení, a ta je značně podprůměrná. Vzhledem k tomu, že internet využívám ke komunikaci se zahraničními uživately, tak mám i celkem přehled o tom, jak jsou kde v Evropě uživatelé se službou ADSL 512 spokojeni, popřípadě jakou mají agregaci a přibližnou cenu. Ani v jednom případě jsem se nesetkal s někým, kdo by měl agregaci vyšší než 1:20 a stěžoval si na kvalitu služeb operátora a připojení. Jedním slovem bych shrnul působení Telecomu a jeho služeb na našem trhu telekomunikačních služeb jako jeden velký PODVOD.

yesstory (3.12.2003 10:33:50)

otázku jsem zapomněl přidat, ale pochybuji že na ní někdo bude znát odpověď... BUDE SE TA ZASR..Á AGREGACE SNIŽOVAT?? NEBO SE MAM NA CELÝ TOHLE TETECOMÁCKÝ DIVADLO VYS..T A JÍT ZAS NORMÁLNĚ DO MODEMU!

Prober (3.12.2003 13:10:29)

Agregace se rozhodně snižovat nebude, je přeci na standardní evropské úrovni. To uživatelé se budou muset naučit používat služby "které opravdu potřebují" ;) Tzn. méně a méně využívat své placené přípojky ;)

yesstory (3.12.2003 15:55:17)

to je sice super.. ale já neplatim měsíčně 1600,-- za tzv. "službyů standartní evropské unii, který jsou co se týče kvality na stejný urovni jako dial-up modem..

Prober (3.12.2003 17:46:02)

Nešlo z toho vycítít ironii? ;)

doom (3.12.2003 18:51:20)

Máte rádi rychlou jízdu? Pak potřebujete ADSL! Nevím proč je na spedmetru umístěna tato klamavá reklama když ve skutečnosti je rychlost od 5kbit do 40kbit maximálně

doom (3.12.2003 18:53:38)

Máte rádi rychlou jízdu? Pak potřebujete ADSL! Nevím proč je na spedmetru umístěna tato klamavá reklama když ve skutečnosti je rychlost od 5kbit/s do 40kbit/s maximálně.je to horší než dial-up