Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > pomala rychlost na ADSL

pomala rychlost na ADSL

Roman (6.6.2005 17:20:01)

Ahoj, mam problem s rychlosti ADSL na svem PC. Mame sit doma a na druhem PC bezi ADSL normalni rychlosti kolem 1000 kb/s. Na mem notebooku ale jen asi 25 kb/s. Nemuzu prijit na to, cim to je. Nevite, co by to mohlo byt? Diky.

Anonym (6.6.2005 17:41:06)

(abyses ptal ve stylu - zastavilo se mi auto, nemůžu přijít na to, čím to je. Nevíte, co by to mohlo být?)

Roman Rogner (6.6.2005 17:45:18)

Ne, nejsem. Dneska tu byl technika a daval nam novy modem E-tech ADRT03, protože ten starý nám minulý týden poškodil asi blesk. Zapojil nový modem, u druhého PC musel vyměnit kartu, protože asi taky odešla na věčnost, a na mém notebooku nastal problém s rychlostí internetu. Připojený jsem, ale strašně pomalu. Ani technik nepřišel na to, proč. A to nebyl blonďák :)

Nargon (6.6.2005 18:06:42)

A co takhle poskozenej NB? pripadne na tom NB reinstalovat system.

Roman Rogner (8.6.2005 08:28:09)

Tak jsem přeinstaloval Windows a nic... Po čerstvé instalci to chvíli (pomalu) fungovalo, ale potom už se nešlo připojit. Přičemž druh PC v síti funguje normálně (připojení je rychlé). V záložce Systém ukazuje, že síťovka pracuje správně. Jen je mi divný, proč bliká zelený světlo na modemu jen u mýho kabelu a u kabelu druhého PC svítí bez blikání. Co by to mohlo být? Díky za pomoc.

Anonym (8.6.2005 09:42:50)

Nemate vadny kabel? To vypada na spatny kontakt nebo je spatne nacvaknuty.

Roman (8.6.2005 10:20:20)

Tak teď to zase naběhlo, ale rychlost je kolem 350 kb/s, přičemž máme ADSL s 1000 kb/s. Na druhým PC se naměřená rychlost pohybuje kolem 840 kb/s

David (8.6.2005 12:48:48)

A to přímé připojení toho NTB na modem už jste zkoušel ? IMHO bych hledal problém někde v síťovém rozhraní toho NTB, protože z modemu to evidentně jde v pohodě... Co je to za modem? Ethernet/router, čili se ten inet rozvádí přímo z modemu,nebo je to tahané přes domácí síť?

TomZ (8.6.2005 13:47:31)

jj a jeste bych mozna zkusil.. zapojit ten notas s tim druhym compem.. a zkusim kopcit jen tak nejaky data z jednoho na druhe jestli to pojede rychle.. nebo se to taky bude brzdit.. ale vypada to na chybu v notasu.. co treba novy ovladac k sitovce..mno nebo si to skratka nerozumi.. se stava ;)

Anonym (6.6.2005 18:54:39)

tato odpoved je velice trapna, zda se mi, ze zde par uplnych amateru ze sebe dela chytraky a sami o netu atd nevi nic a prirovnaji tady veci k autum(je toho tady spousty)

TomZ (6.6.2005 18:58:25)

Zkus schvalne pripojit notebook samotnej rovnou na modem.. a uvidis.. ja to jde rychle?

Anonym (8.6.2005 19:27:03)

když si reinstaloval, tak si hadr nechaval totalne znovu zformatim nebo jen rychle? napadá mne nejjednoduší možnost: vir...