Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rozšíření ADSL od Telenoru

Rozšíření ADSL od Telenoru

Petr (13.6.2005 11:30:43)

Neví někdo, jaký je plán dalšího rozšíření? Při porovnání nabídky je to jasná volba, bohužel zatím téměř nedostupná! :-(((

Jeka (13.6.2005 11:52:04)

Zdar... Taky čekám až se mi tady rozšíří VDSL!!!! jak to jen půjde tak jdu na něj..

TEEN (13.6.2005 11:58:36)

No a nějaký konkrétní oblasti budoucího pokrývání Telenorem někdo nevíte??

Pavel (13.6.2005 12:19:24)

Zadny ti nereknou komunikuji snima si 8 mesicu a maj pristup stejny jako CTc v pokryvani pokryt Barrandov a myslet si ze se tam lidi chytnou ale tam kde je kabel nemuzou zatim konkurovat ja sem na ustredne Praha - Zlicin a letos se na ni nechystaj bohuzel pry to nemaj v planu kdyz na jednu stranu je chapu platej CTc hrozny penize za ty linky a za ustredny za kazdy mistecko na ustredne si CTc nauctuje hrisny penize ve sve podstate by mel prijit zakon o zruseni vlastnictvi na posledni mily a volny pristup kazdeho ale to CTc nepripusti a kor ted kdyz jim i CTU vydlazdil cestu aby drahy Spanelove mely co nejcisci a nejlepsi podminky

Anonym (13.6.2005 13:55:50)

No mě právě přide divný že zavádí ADSL tam kde již funguje kabelovka, tam kde je větší konkurence. Jak již zde někdo uvedl, zavést toto připojení do měst kde kabelovka a jiné podobné možnosti nejsou, tak tam musí telenor získat více zákazníků!

Anonym (13.6.2005 13:56:59)

Přesně tak, sou lokality kde je kabelovka, telenor a ještě netbox! co k tomu dodat ....................

Anonym (13.6.2005 14:02:13)

a wifi

Anonym (13.6.2005 14:15:26)

pardón na wifi jsem zapoměl, ale myslím že wifi nemůže kabelu konkurovat, zvláště když ČTÚ úmyslně blokuje její další rozvoj!!!

Arne (13.6.2005 18:04:31)

Cituji z odpovědi Telenoru na můj dotaz: "dekujeme za Vas zajem o sluzby poskytovane na nasi platforme xDSL by Telenor. Podle predbeznych planu dalsi faze vystavby se chystame rozsirovat pokryti dal v krajskych mestech CR. Bohuzel Vami uvadena lokalita zatim v planu pro letosni rok neni. Doporucim Vam prubezne sledovat vyvoj aktualniho pokryti na nasich strankach, protoze vystavba site zdaleka nekonci. Pekny den Vam preje". Takže platí, co již bylo řečeno - někde všichni a jinde jen ČTc!

Sekáč (13.6.2005 18:46:06)

Přesně to samé jsem se před časem dozvěděl taky (Plzeň), takže jsem musel překonat lenost, vyvrtat pár děr do zdi a objednat Karneval... :-) Teď už jen přejít na VoIP a teprve pak se začne tančit všude... :-)))

Anonym (13.6.2005 20:32:52)

vždyt karneval je supr ne?ja bych ho bral:)

Sekáč (13.6.2005 20:42:44)

Jasně že je super, chrochtám si blahem, akorát že jsem měl trochu víc práce s instalací kabelu, pokud by u nás byl Telenor, tak bych pouze píchnul modem do telefonní zásuvky a bylo by po starostech... :-) Starý Alcatel STHome konečně mohu dát cikánským dětem na hraní... :-)))

Anonym (14.6.2005 07:46:36)

Milý Telenore alias retailová společnosti Hextra, až budeš mít pokrytí alespoň v krajských městech tak ADSL modemu budou prodávat ve starožitnictví. Jestlipak tady někdo sleduje jak telekomunikace se rozvíjejí? Nezavře se technologické okno? To už se přeci jednou stalo ne? V případě telecomu hned několikrát;) Nejhorší je plánovitý rozvoj telekomunikací.

Riddick (16.6.2005 14:16:25)

Tak mě napsali totéž. Jsem z Opavy. A vám řeknu - bydlí tu cca. 70tis lidí a jediný kábel tu je od ČTc - kabelovka ani Telenor tu nejsou. S internetem je to tu strašný. Ještě že jsou WIFIny. Telenor je dost dobrá volba, a myslím, že pokud by se více rozšířili, že by nakonec i ČTc musel zlevnit a tak by se zlevnil net nejen kde je Telenor ale i v síti ČTc. Místo aby ČTc zlevnilo rychlý net, oni ho zpomalí a za 128kbit zaplatí člověk 450kč - přibližně.

Anonym (13.6.2005 12:00:28)

Plně souhlasím, jen by mě zajímalo co telenot plánije, zda se chce nadále zaměřovat na velká města a konkurovat kabelovkám nebo zda se začne poohlížet po menších městech cca 50-40.tis. obyvatel, kde většinou není skoro žádná konkurence.

Anonym (13.6.2005 12:02:33)

To by bylo rozumný co znám nabídku například v Třebíči nšbo Znojmě, tak v případě možnosti využití služeb telenoru, by nastal mromadný přechod. Zde tak max. ADSL vod CTc nebo bezdráty, což pro Telenor není konkurence

Anonym (13.6.2005 12:13:39)

imho telenor nic neplanuje

Anonym (13.6.2005 16:26:41)

Každý krajský město by aspoň mohli!!! De vidět že ve vedení firmy sedí ajtí managor kterej leští titul a počíta obyvatele. Kdyby místo anál lýz použil selskej rozum bylo by mu jasný že menších městech kde je houby konkurence bude mít víc customerů.

TomM (13.6.2005 23:10:20)

můj názor na pokrytí je asi hodně skeptický, ale posuďte sami: Podle mě to z pokrytím nebude tak horké. Pokud se podíváte na mapu pokrytí jejich sítí FWA, tak zjistíte, že všude tam kde je FWA je i DSL, tzn. Telenor dopokryje pouze ty města, kde už má páteř (viz. píše se tam "všechny naše FWA body jsou připojeny do naší páteřní sitě). Najdou se města kde je FWA, ale DSL tam není (např.: zlín,olomouc) a tam se můžete možná těšit na xDSL by Telenor. Pochopte, telenor nebude v těchto prvních vlnách pokrývání stavět DSLamy, tam kde nemá již páteř zavedenou, v pohodě si svoji páteř využije. Toto vysvětluje, jak je možné, jaktože krajská města nejsou pokryta, ale třeba takové město jako dvůr králové, pokrytá je. Proč telenor pokryl dvůr králově dřív než jiná města? protože mohl mít vytaženou svoji optiku 100m od ústředny, proto taky třeba v olomouci, kde páteř má, není DSL, protože je to pro něj prozatím daleko, musel by chudák moc kopat. Můj názor je ten, že telnor si dopokryje tam kde má páteř a potom si bude hoodně dlouho užívat zisky.

Anonym (14.6.2005 08:35:08)

a dá se zhistit kde všude má telenor svoji páteř natáhlou?

TomM (14.6.2005 10:55:12)

no já bych řekl, že páteř má tam, kde je fwa

Anonym (14.6.2005 14:11:57)

a to je kde?

TomM (14.6.2005 18:07:22)

OMG najdi si to na stránkách www.telenornetworks.cz

David (14.6.2005 09:40:25)

No a? Já kdybych prorazil v tomhle zabahněným smradlavým rybníčku zvaným český trh telekomunikačních a internetových služeb, tak bych taky jen dokončil první etapu a pak si chvíli užíval... Mimoto IMHO když se Telenor nějak ještě víc rozšíří, tak Stádník a jeho stádo volů vydá nějakou novou regulaci ve prospěch ČTc a proti alternativcům...

TomM (14.6.2005 10:56:22)

no, nechce se mů dál prorážet

Anonym (14.6.2005 16:23:20)

No já doufám, že telenor svoji strategii přehodnotí a rozšíři svoje služby i do dalších lokalit, jako jsou například města kolem 40. - 50. tis obyvatel, kde na to kolik je tam lidí jsou ty možnosti tragické!!!)