Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nextra Fun 1M(přes platformu ČT) nebo ČT telecom Internet Expres Sprint?

Nextra Fun 1M(přes platformu ČT) nebo ČT telecom Internet Expres Sprint?

Petr (21.6.2005 20:59:36)

Zdravim Pár otázek- 1)Koho si vybrat: Nextra Fun 1M(přes platformu ČT) nebo ČT telecom Internet Expres Sprint? 2)Je hendykep nemít IP adresu u ČT? 3)Jak dlouho trvá od objednání než si zaserfuju přes ADSL? 4)Při kolika stáhnutých GB se aktivuje FUP u čt a kdy u nextry? 5)Kolik máte download? 6)Jaký modem? Díky za všechny užitěčné poznatky,postřehy a vaše zkušenosti jsou k nezaplacení....

Anonym (21.6.2005 21:22:16)

0) Co tim zasiras dva fora najednou? 1) Samozrejme IE 2) Co to placas, u CT IP adresu mas 3) obvykle 2-7 dni u CT, dele u jineho providera (CT zdrzuje) 4) najdi si to na www strankach 5) najdi si to ve foru, je to porad stejne, akorat bacha, ping a rychlost je stabilni jen u CT, u Nextry pres CT casto ne 6) na tom nezalezi, fungujou vsechny

Anonym (22.6.2005 20:38:55)

Tak takový keci si můžeš ´strčit za klobouk´ - chtěl sem poradit,ale zřejmě ty si chytrej gay - když se porozhlídnu,tak si nic nevyberu-všude je na oba kritika buď z tý nebo oný strany Proto sem na konec připojil (asi si to nepochopil): Díky za všechny užitěčné poznatky,postřehy a vaše zkušenosti jsou k nezaplacení....

Petr (21.6.2005 22:41:52)

To Anonym... skláním se před tebou.... super odpověď!!! Jinak u ČT IE Sprint je po 2 GB stáhnutých rychlost 512/128 a po dalších 2 GB jdeš na :-( 64/64. FUP se nuluje v Pátek tak 0:05 až 1:00 (jak kdy!). 4 GB máš na týden, takže na měsíc 16 GB.

Anonym jiný (22.6.2005 09:36:12)

Odpověď anonyma není vyčerpávající pravda, ale jinak by se snad opravdu stačilo rozhlédnout po fóru. Vždyť na to samé se ptá skoro každý kdo si chce zřídit DSL.

Nargon (21.6.2005 23:06:53)

1) Zalezi co preferujes. 2) Kdyz nebudes mit IP adresu od CT tak budes mit IP adresu od Nextry. 3) nevim. 4) Nextra u FUN 1M to je 10GB na mesic a po prekroceni 128/128 rychlost, FUP zatim neni aplikovan, zapnut bude az po 30.6. 2005. A je moznost dokoupit 2GB za 50Kc, a pak se rychlost opet navysi. Telecom IE Sprint FUP je tydeni (patek - ctvrtek) po prekroceni 2GB rychlost klesne na 512/128, po prekroceni 4GB rychlost klesne na 64/64 data neni mozne dokoupit, musi se pockat na ctvrtecni pulnoc, to se fup vynuluje. Telecom ma ve FUPu nejakou chybku, takze upload se neomezuje a je stale 256 (pokud to uz neopravily, ale asi ne) a pak ze site telecomu i po aplikovani FUP je mozno stahovat plnou rychlosti. 5) stale stejne cca 800-950Kbit ale asi jak kdo. 6) Celkem jedno, jen bych doporucil spise Eth nez USB modem. Od nextry treba ten ZyXEL Prestige 650R-33. Nebo od Telecomu ALCATEL SpeedTouch 510i. P.S. Jeste uvedu ceny: Telecom - 799 mesicne - 1Kc pri zrizeni na min 1 rok nebo 990 bez omezeni na min 1 rok - modem asi 3099 (s dph). Nextra - 990 mesicne - 1Kc zrizeni na min 1 rok, modem 1Kc a prvni mesic take 1Kc + telefoni poplatky, ale ty jsou u obou. a ceny jsou bez dph.

Martin (22.6.2005 10:29:03)

Podstatna je u nextry ta moznost dokoupit data. 50,-/2GB. Kdyz ale ty dokoupena data nevycerpas, prevedou se do dalsiho mesice. Jinak nextra ma FUP na FUN1M po stahnuti 10GB a zpomaluje te na 128/128. IP adresa je fajn vec na sdileni dat, IP telefonii, posilani souboru mezi pocitaci (z ICQ na ICQ), beh obcasneho FTP/web serveru, vzdaleny pristup k tvemu pocitaci... Mam download v prumeru okolo 650 - 750 kbps. Slo to ted dolu, mel jsem stabilne driv 850.

Anonym (22.6.2005 13:51:18)

Já mám NEXTRU 1FUN přes ČT ještě za 820Kč z DPH (stačilo uzavřít smlouvu do konce května :-) Teď když to tak zdražily tak bych do toho už asi nešel Rychlost je kolem 100KB/s jen ve špičce (15:00-20:00) to spadne tak na 60/70KB/s ale to je tím neuplatňováním FUPU a tak všichni sosáme co to dá :-) Ping mám 25/35 ms takže pohodička. Zřízené jsem to měl za 5 dnů

Martin (22.6.2005 15:45:45)

Uz jsem prelezl na FUN2M, do konce tydne bych mel byt prepnuty...

Honza (22.6.2005 18:00:23)

1) 3)já mám Sprint.Objednával jsem ho v pondělí (20.6.) na Telepoint partner, dopoledne.Ještě v pondělí mi potvrdili, že jsem to objednal a v úterý mi kolem 16cté hodiny přišel majl, že je služba zřízená a k tomu příslušná hesla.Takovou rychlost jsem neočekával. 2)nevím jak to dělaj, ale já mám IP pořád stejnou, ikdyž se odpojím a zase připojím.IP by tu měla být dynamická.Takže s IP problém není.K tomu je IP veřejná.Měl jsem dříve mikrovlnu s neveřejnou IP a plno věcí nešlo. 5)download je kolem 100Kb/s.(snad jsem to napsal dobře) 6)modem mám Sagem Fast 840.Když jsem ho nainstaloval, šlo všechno,ale po chvilce mi "něco" vytížilo procesor tak, že se PC skoro "nehýbal".Při připojování to házelo nějaké chyby jako že modem nebo jiné zařízení nahlásilo chybu.Tak jsem modem odinstaloval a znova nainstaloval.Chodí to v pohodě. 4)co se týká FUP tak je tu již popsán.Možná je lepší na Sprintu.Jednak je to celkem více GB (za měsíc), ale také je týdení cyklus a pak zase běží naplno.Jestli jsi měl do teď pomalejší net, tak to využiješ.Já tahal na mikrovlně 30Kb/s a tady 100Kb/s.To se to tahá.Stačí si to při té rychlosti spočítat, kdy dosáhneš 10GB.Věř, že to jde ryyyyychle:)