Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Opravnene uctovanim Ceskym Telecomem nebo me chce natahnout?

Opravnene uctovanim Ceskym Telecomem nebo me chce natahnout?

rarasek (30.6.2005 08:56:47)

Zdravim, mam takovou situaci. Objednal jsem si zrizeni linky u Ceskeho Telecomu s tarifem Telefon standart za 329kc s DPH. Pak jsem si objednal zrizeni ADSL u Nextri. Vcera mi prislo privni vyuctovani od Telecomu, kde si uctuji pouzivani HTS 329kc, ale jeste za pouzivani HTS se sluzbou xDSL 166kcz. Proc si to uctuji? Maji na to vubec pravo? Ja si preci objednal Adsl u jineho poskytovatele a tak to by meli spise uctovat jemu, stejne chteji po Nextre aby jim platila za pouzivani jejich linek. Nehlede na to, ze me na neco takoveho nikdo neupozornil a nikde jsem to ani nevidel napsane, ze za to ze mam ADSL musim jeste Telecomu platit, ikdyz mam smlouvu s Nextrou. To na tom pak Telecom dvojmo ryzuje. Takhle mi vychazi tarif u telecomu na 495kc + poplatek za ADSL coz uz je poradna suma :( rarasek

Anonym (30.6.2005 09:26:20)

Ano ano, tak Telecom trestá ty co mají zájem o jeho "služby" a trestá dvojnásob, když na jeho lince chcete nechat vydělat někoho jiného. Kéž byste byl posledním novým zákazníkem Telecomu, ale takových ještě bude....

ibuprofen (30.6.2005 10:33:35)

cože?? to sem nějak nepochopil.. trestá je za to že mají zájem o jeho služby???

Anonym (30.6.2005 10:59:50)

On je netresta pouze velmi nerad a proti sve vuli dodrzuje rozhodnuti CTU.Ktere Telecomu jaka to nestastna nahoda prinasi dalsi zisk.A protoze jsou na CTU zcela nestrani pochopily ze kdyz zabijou svym dalsim narizenim Wi-Fi pripojeni pomsti se Telecomu dalsimy novymi zakazniky.Pripomina mi to situaci kdyz otrokar chytil cernocha zbicoval ho dal na trh kde ho chtel prodat a tvrdil ze to dela pro jeho dobro a haji jeho zajmy...

Xspy (30.6.2005 21:00:16)

:) Mám ten dojem , že podobně se k nám staví i víc subjektů , počínaje naším skvělým státem ..... :DDD

Arne (30.6.2005 10:55:14)

Reklamuj to na bezplatné lince 800 123 456, žádná položka za používání HTS se službou xDSL v ceníku není - nenašel jsem ji tam! Kompletí ceník ČTc je ke stažení na jejich stránkách mezi "dokumenty ke stažení"...

Anonym (30.6.2005 11:00:54)

Arne ale on nema DSL od Telecomu ale od Nextri a v tom pripade plati.

Anonym (30.6.2005 11:01:18)

hrome nextry tvrde Y

Anonym (30.6.2005 11:04:18)

Arne On nema xDSL pripojeni od Telecomu ale od Nextry v tom pripade plati.Pokud by vyuzil sluzeb Ceskeho Telecomu v tom pripade by mu Telecom poplatek odpustil.

Anonym (30.6.2005 11:02:02)

On nema pripojeni k DSL od Telecomu ale od Nextry v tom pripade plati

Anonym (30.6.2005 11:03:21)

On nema xDSL pripojeni od Telecomu ale od Nextry v tom pripade plati.Pokud by vyuzil sluzeb Ceskeho Telecomu v tom pripade by mu Telecom poplatek odpustil.

Anonym (30.6.2005 11:03:37)

On nema xDSL pripojeni od Telecomu ale od Nextry v tom pripade plati.Pokud by vyuzil sluzeb Ceskeho Telecomu v tom pripade by mu Telecom poplatek odpustil.

Anonym (30.6.2005 12:53:14)

no ja jen chtel vedet jestli je to v pripade ze mam ADSL u nekoho jineho standart, ze se plati u Telecomu jeste neco za pouzivani xDSL?

Anonym (30.6.2005 13:48:38)

Co to tady blbne nejdou dat prispevky nasledne po sobe uz je to neulozi.Takze naposled pokud se to ulozi.Platis protoze nemas xDSL od Telecomu kdybys byl u Telecomu tak by ti to Telecom odpustil a stejnou moznost maji i ostatni.Bud to za tebe Telecomu zaplati ISP nebo to zaplatis ty presne podle rozhodnuti CTU.

TondaLee (30.6.2005 14:11:24)

Tak tohle je fak divný. Telecom ti nemá co účtovat. Uzavřel jsi s ním snad nějakou smlouvu o xDSL? Myslím, že asi ne. Normálně jim zavolej na Nextru, popř. i na Telecom. Podle mě je to blbost. Jedinou smlouvu máš s Nextrou a té taky platíš. Dej vědět jak to dopadlo.

Anonym (30.6.2005 16:00:28)

ROZHODNUTI CTU O PROPOJENI

petr (30.6.2005 16:44:58)

Nemluvíme tady náhodou o poplatku za nadhovorové pásmo? Podle nového rozhodnutí se takovýto poplatek platí navíc ke každému ADSL tarifu, který již tuto sumu nezahrnuje. To znamená - Ale u Telekomu to nechápu. Tam by to mělo už být zahrnuto v ceně za službu. tak tedy opravdu nevím.

Anonym (30.6.2005 19:24:51)

Petre ma dsl od Nextry ne od Telecomu

petr (30.6.2005 20:48:23)

No tak to jsem zbrkle četl... Tím se to asi vysvětluje.. že půjde o ten polatek za nadhlasové pásmo.. Ale zas je mi divný že to je na faktuře od telekomu.. To by si měli přeci strhávat sami alternativní operátoři... a pak to teprve dál odvádět telekomu.. Ne?

Anonym (1.7.2005 12:07:51)

Jojo, předtím byl poplatek za celou linku včetně nadhovorového pásma a teď je za celou linku včetně nadhovorového pásma plus poplatek za nadhovorové pásmo :-DDDDD Ale to, že ti co jedou adsl přes telekom tenhle poplatek zaúčtovaný nemaj bych viděl jako docela nečistou praktiku a nějaký úřad by se tím měl zabývat. Bohužel víme, jak pro nás občany pracujou úřady, takže mi nezbývá, než zase jenom kroutit hlavou. Co takhle udělat nějakou demonstraci, jaká byla kdysi na zavedení internetových čísel s výhodnějším tarifem pro internet pro dialup?

kix (30.6.2005 21:53:26)

To je jedno od koho má ADSL. To rozhodnutí ČTÚ adsl řeší, co si účtují operátoři mezi sebou, to se nemůže na faktuře Telecomu koncovému zákazníkovi objevit.

Anonym (30.6.2005 16:51:05)

Napis jak si pochodil na reklamacich.

Meterer (30.6.2005 21:10:44)

Coto tady blbnete, vyůčtování je jistě v pořádku. Vždy mám na účtě položku "Stálé platby:používání HTS se služ.xDSL, určitě to tam máte všichni co máte ADSL od kohokoliv. Ta částka 166,- kč je pouze poměrná část paušálu za část měsíce. Nemám rád cholerické stěžovače-PRUDIČE

JirkaB (30.6.2005 22:32:48)

Přečti si to znovu. rarasek píše 329,- za paušál za linku za celý měsíc + 166,- za využití nadhlasového pásma, taky za celý měsíc. Divné je, proč se tam těch 166 korun objevilo. Že by Telecom nějak trestal uživatele DSL na LLU :-))

rarasek (1.7.2005 02:41:57)

No vis, ale ja mam ADSL u Nextry ne u Telecomu, tak proc mi to uctuje, kdyz mu i Nextra plati. Kdyz jsem si objednaval linku, chtel jsem ten nejlevnejsi tarif,ale tehdy se ceny a podminky zmenily kvuli CTU a tak jsem musel vzit tarif 329. No nic, dnes volam na Telecom a pripadne i na Nextru a dam vedet jak to dopadlo. rarasek

rarasek (1.7.2005 13:45:24)

Takze vyrizeno. Volal jsem nejprve na Nextru a ti mi rekli, ze Telecom v pripade, ze mam ADSL pres Nextru nema opraveni uctovat si pouzivani xDSL, to ze uctuje vsechno primo jim. Pak jsem volal na Telecom a tam operatorka asi po 8min. uvazovani rekla, ze to bude omyl a ze to posle na reklamacni oddeleni. Dik tedy vsem za nazory a rady. Nechtel jsem vypadat pred Telecomem jako blbej :) rarasek

Anonym (1.7.2005 20:07:44)

Je fajn vedet ze to Nextra plati za sve zakazniky.

Nargon (1.7.2005 21:59:36)

Ma to zapocitane do ceny.