Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Centrum Broadband... 1MB - 699 kč? Možná ne ADSL, ale SHDSL...

Centrum Broadband... 1MB - 699 kč? Možná ne ADSL, ale SHDSL...

tojefuk (4.7.2005 10:46:36)

Už jsem tenhle příspěvek uved v původním threadu, co si myslím že by to mohlo být... SHDSL oproti ADSL (asymetrickému) MÁ vysokej upload, běhá i na drátech Telecumu, je to totiž jedno, protože ne klasicky skrz velkoobchodní prodávaný tarif, ale přes plnej LLU unbundling (pronájem kompletní linky). A fígl je v tom, že data zabíraj celý pásmo linky kvůli dostatečný kapacitě, na rozdíl od ADSL, kam se vejde současně i hlasový pásmo. Proto se musí k tomuhle podepsat "revers" o zrušení služby HTS s Telecomem - což znamená právě to, že pak se už neplatí telefonní paušál, protože přes takovou linku pak nejde telefonovat. To by mohlo být ono. Taky dává smysl, že to je na ústředně do jiný skříně, protože tady není potřeba vřadit DSLAM (není proč to pásmo rozdělovat, když celý připadne na data), a tak na takový lince už vůbec nic není od Telecumu, ale přímo od dotyčnýho ISP (ten si ji od ČTc pronajímá sám). Srovnejte to s podezřele podobnou službou u SkyNetu: http://www.flexidsl.cz/index.php?l=cz&p=33&r=4#ques13

Anonym (4.7.2005 11:19:07)

Trochu to uvedu na pravou míru:SHDSL je symetrické,tedy stejný download jako upload až 2 Mbit/s,je třeba DSLAM,protože DSLAM slouží pro připojení jakékoliv xDSL linky do datové sítě.

y2k (4.7.2005 21:34:58)

Ano, ale pro SHDSL se zpravidla používají jen malé jednoportové DSLAMy, které se připojují zpravidla UTP do sítě, která končí v páteři z ústředny ven ..... Většinou se nemontují mnohoportové DSLAMy. Jo a nejde opravdu telefonovat.

Nargon (4.7.2005 11:19:39)

Rozdil mezi ADSL a SHDSL je jedinej, ADSL ja asymetricke, takze nabizi rychlosti 512/128 nebo 1024/256 ... Oproti tomu SHDSL je symetricke a nabizi rychlosti 128/128 nebo 512/512 ... A Centrum jako sve sluzby uvadi 512/128, 1024/256, 2048/512. Tohle urcite nejsou symetricke rychlosti, ikdyz je upload vyssi nez od telecomu. ADSL totiz zvlada download az 8Mbit a upload az 768 Kbit. A DSLAM na ustredne neni spliter, dslam je protikus k dsl modemu, ktery vlastne prevadi signal z telefonich dratu na opticky kabel (pochybuju ze ma telecom paterni sit na "elektrickych" dratech) A co se tyce volani, myslim si ze by melo jit telefonovat i SHDSLovat najednou, protoze telefon vyuziva cca 3,4KHz pasmo, coz je jako plivnuti, oproti tem MHz, ktery vyuziva dsl. Ale u SHDSL se uz asi normalni telefon "technicky nevyplati" a pouzije se VoIP telefon.

Anonym (4.7.2005 11:22:29)

U SHDSL nelze využívat telefonní službu,protože SHDSL využívá celé frekvenční pásmo,včetně hovorového pásma.

TomM (4.7.2005 11:43:16)

TomM (4.7.2005 11:44:27)

u SHDSL to není doopravdy možné, nejde telefonovat. Jinak to co tady napsal tojefuk, je podle mě v několika bodech kravina, a vůbec se v tomto nevyzná.

Nargon (4.7.2005 11:59:40)

No byl to jen odhad, a jak vytim tak mylny.

Smoker (4.7.2005 12:33:24)

Na bluetone mi řekli, že je to normální adsl technologie realizovaná přes linky čra.

Anonym (4.7.2005 20:39:13)

http://www.bluetone.cz/main.php?pageid=650

Anonym (4.7.2005 20:43:26)

No teda pánové a já hov*do platim 2230 za 512/128 1:20 bez fup hádejte co asi udělám

JirkaB (4.7.2005 21:12:54)

Hádám, že zůstaneš tam kde jseš. Alespoň pokud chceš kvalitní net. Takový tarif jako máš, si totiž stahovač socka nikdy nekoupí.

Zajda (4.7.2005 22:09:34)

A není to jedno? Chytrý obchodník nabídne VoIP včetně minibrány. Takže stačí přepojit běžný telefon do krabičky a uživatel si ničeho nevšimne. Co myslíte jak to asi dělá Bluetone?

TomM (5.7.2005 00:52:49)

TomM (5.7.2005 00:54:25)

asi sem se špatně vyjádřil, ale já sem myslel, že nejde provozovat klasická linka, samozřejmě¨, že šikovný obchodník dokáže prodat voip, to chápu taky.

TomM (5.7.2005 01:09:13)

jinak co sem se díval, tak čra provozují jak voip, tak volbu operátora. Zdá se mi, že z čra se začíná stávat černý kůň českého telekomunikačního trhu :)

Zajda (4.7.2005 22:05:10)

Na ADSL lze nabizet i sluzby symetricke. Ale jen do 8Mbit/1Mbit. Na SHDSL az 4Mbit/4Mbit. Rozdil spociva v tom ze u ADSL mate frekvencne velky kus kolace downlinku a maly kus uplinku. Tak se predpoklada vyuzitim beznym uzivatelem a na te bazi jsou take poskytovany sluzby. Technicky ale nic nebrani poskytovat na ADSL sluzby symetricke.

Anonym (4.7.2005 23:24:43)

Jsem si vědom, že objednání služby Centrum.cz Broadband Maximum znamená, že všechny služby ČESKÉHO TELECOMU s výjimkou hlasové telefonní služby (včetně všech služeb doplňkových) budou na uvedených vedeních ukončeny a že Poskytovatel bude na tomto vedení poskytovat služby v nadhovorovém pásmu. Hlasové telefonní služby (včetně všech služeb doplňkových) budou nadále poskytovány a účtovány společností ČESKÝ TELECOM. Potvrzuji, že jsem účastníkem ve vztahu k uvedenému vedení nebo jsem oprávněný jednat jménem tohoto účastníka a že všechny uvedené údaje jsou správné. Pověřuji Poskytovatele objednáním uvedených služeb. Jsem si vědom, že ČESKÝ TELECOM nemůže garantovat poskytování služeb bez přerušení v průběhu realizace objednávek zaslaných ČESKÉMU TELECOMU Poskytovatelem v souladu s touto objednávkou. nejak to nechapu znamena to ze to u telecomu zrusej za me?