Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Prosím hledám klienta P2P, ale mám 512 s limitem 5GB, takže něco kde se dá vypnout uploud?

Prosím hledám klienta P2P, ale mám 512 s limitem 5GB, takže něco kde se dá vypnout uploud?

martas (13.7.2005 16:41:33)

Co používáte vy? Který program je podle vás nejlepší? Děkuju vám všem! P.S ne že bych nechtěl nic sdílet ,ale 5 GB je fakt h***o!!!

Fang (13.7.2005 17:17:04)

Tak to si nevyberes zadna takova , me znama sit neni. Mozna tak eD2K kde ale po urcitem case az natahnes cast souboru tak ho poskytnes vsem tj. zacnes uploadvat cast souboru kterou mas tem kteri ji jeste nemaji. Proste jsi si zvolil spatny pripojeni , holt pokud nemas jinou volbu tak si musis priplatit za no-limit.

Sam (14.7.2005 07:39:38)

Toto je prostě sviňárna nejvyššího řádu. To by chtěl asi každý stahovat a neposílat.Máš vzásadě dvě možnosti: Buď si seženeš nějaký pořádný ftp a nebo se prostě podřídíš jistým pravidlům p2p.Já to sice nedělám (protože to nemám zapotřebí), ale když budeš chvíli přemýšlet tak určitě vymyslíš,jak naprosto legálním způsobem uděláš to aby od tebe nikdo nestahoval (přesto, že klidně stahovat může).

martas (14.7.2005 15:08:09)

Jo děkuju Vám všem moc za reakce.Ale já nemam na rychlejší připojení korunky!!. Já bych klidně sdílel, taková svině nejsem:( Rád by jsem si prostě stáhnul někdy nějaké filmy, no! a tech 5 gb je málo to jsem věděl už předtim:-( No já to říkám narovinu že chci stahovat velké soubory. Někdo tvrdí já nic nestahuju a přitom...stahuje a stahuje(permanentně vytížená lajna:-( Tak mi napište něco konkrétního. Jak se to dá udělat.Nastavení klientů apod. Děkuju fakt. Prosím!!! Pomocte jednomu z davu :)

karel (14.7.2005 17:49:04)

hod se email adresu

martas (14.7.2005 22:59:43)

Díky:)

Anonym (14.7.2005 22:40:28)

To je prace s Tebou..ve sve podstate Te chapu...ale vsichni ostatni tu chapu taky. Proste si tam dej Netlimiter a bude klid...omez to treba na 10kB a to co od Tebe nekdo stahne nepresahne 500MB za měsíc!! A ne že tam nastavis 1kB..to by od Tebe nikdo nestah nic.........

Anonym (15.7.2005 08:36:40)

Změn si připojení na Expres. Pojedeš pořád a upload od tebe nebude omezen. Jinak pokud zavedeš netlimiter, tak tě na některých HUBech zabanují. Osobně kontroluji ty, kteří ode mne stahují na to zda mají co nabídnout a je možné od nich stahovat a takovým jako jsi ty dávám permanentní BAN.

Anonym (15.7.2005 10:36:37)

uprava exe souboru Netlimitera da jen par vterin a nikdo pak nepozna, ze uzivas netlimiter... Ale v ramci fair play ho dej na min. 12KB/s upload. Ja ho uzivam take, strong.exe jsem si sam "opatchoval", nikdo nepozna, ze mam netlimiter, ale nedavam ho niz, jak na 12KB/s, mam jen 3 upload sloty, takze min. zarucena rychlost pro jednoho ode me stahujiciho je 4KB/s. Pokud jsem ve FUP, pouzstim naplno, tj. kolem 25KB/s na 3 sloty. Obcas je trerba uzit Netlimiter, ale s ROZUMEM v ramci fair play!

Anonym (15.7.2005 11:49:12)

Rychlostní limity umí i samotný strongDC++ ,ale tam je to omezení na obou stranách takže když si nastavíš upload na 10 budeš mít download asi jenom 60 nebo tak nějak(a minimum je snad 5 ).

Anonym (15.7.2005 13:34:29)

Já chodím na 4 huby o 9000 lidech a tam stronga nevidí rádi. To bych nedoporučoval. Net limiter je OK.

Nargon (15.7.2005 14:26:43)

No tak ja mam jen jeden hub, kde nemaj radi stronga, dokonce nejakej op tam rekl peknou vetu strong=ban ;) no zatim jsem tam jen tyden, mam stronga se zaplou DC++ emulaci a zatim ban nemam.

Anonym (15.7.2005 14:28:42)

no ale zahranicni huby nemaj stronga zrovna moc v oblibe

Nargon (15.7.2005 15:02:15)

To jo, jeste by me zajimalo proc :) jediny co me napada je kvuli segmentovymu stahovani, ale na tom stejnym hubu je treba DCGUI povoleno a to co vim tak ma segmentovy stahovani taky, teda tak pred 2mi lety kdyz jsem testoval ruzny klienty to melo.

Anonym (15.7.2005 15:48:54)

valknut/dcgui segmentovy stahovani podporuje ( i kdyz mnohdykrat dost zvlastnim zpusobem ) ale hlavne je to asi jedinej doopravdy pouzitelnej klient pro linux. linuxdcpp je sice peknej projekt ale hodne daleko od rozumny pouzitelnosti

martas (15.7.2005 13:49:31)

Jo a můžeš mi říct jak to mám udělat prosím? Aby nepoznali že používám netlimiter?

TomM (13.7.2005 17:19:23)

doporučuju winmx, sice tam jsou spíše hudební soubory, ale dá se tam sehnat všechno. Dobré je, že nemusíš nic zdílet, je to peeringová síť.

m (13.7.2005 17:23:16)

zamysli se nad tim jak by p2p fungovali kdyby nikdo nesdilel zkus kazaa

dalsi z ty, no,..proste (14.7.2005 00:52:04)

Souhlas, s tim limitem bys nemel nic odesilat, ale vsim sis nekdy ze stahovani je jeste rychlejsi? Tam to evidentne provihnes driv takze bych se soustredil spis na klienta, kde nejde stahovat :))

Anonym (14.7.2005 01:21:46)

Vypnout upload?A nemyslis, ze je to nefer?Kdyby to udelal kazdy tak P2P vubec nemuze fungovat.Vyzirky nema na svem hubu nikdo rad a pokud omezis upload(treba netlimiterem) tak te za chvili vykopnou :-) Proc si porizujes pripojeni s limitem 5GB kdyz chces stahovat?A jinak zajistit to aby od tebe nikdo nestahoval je strasne jednoduchy , ale radit ti to nebudu :-)

Anonym (14.7.2005 10:36:22)

Upload vypínají jen ti kteří mají omezené připojení do 20 GB měsíčně. Těm ostatním to je jedno. Takže nekecej kraviny že každý. Taky ho omezuji, protože jsem na sdílené 2 Mb wifi s dalšími 10 lidma a ti by asi moc rádi nebyli kdyby jel upload pořád na plno (což není u P2P žádný prolbém). Mám to mezené na 15 KB. Kdybych tam dal více tak mně kámoš ze sítě odpojí a vykašle se na mně. Prostě není to datově omezené, ale jsou určité ústně dohonduté pravidla jak se na síti chovat a ty musím dodržet. Nic jiného my nezbývá než to omezit. Bohužel.

martas (14.7.2005 15:16:14)

Hm tak dík:( Jo je to nefér! To nepopírám. Ale říct jsi mi to mohl. To je od tebe pěkně ošklivé. Když mi to nechceš sdělit. Já to aspon řeknu, že chci stahovat. A omezovat lidi nechci! jak dlouho myslíš že s 5GB ty lidi budu omezovat. S takovým připojením si pustim klienta parkrát do měsíce!

Anonym (14.7.2005 16:49:45)

A to na to nejsi schopen prijit sam?Moznosti je nekolik, od nasdileni pro jine nezajimavych dat az po omezeni uploadu.

Sam (15.7.2005 08:35:31)

Ano já sdílím jenom asi 10GB a měl jsem tam divko chaos theory a lidi ode mne sosali jak diví.Včero jsem ho vypálil a smazal a za cedlou noc jsem měl jenom asi 36MB upload .Takže když si tam nasdílíš nezajímavý věci tak od tebe nikdo stahovat nebude a neporušuješ žádný pravidla.

Anonym (15.7.2005 15:03:29)

To vypovídá o dvou věcech: 1) že "stahování" je už často určitý druh chorobně patologické závislosti, kdy už vůbec nejde o to CO se stahuje, ale ŽE se stahuje. A když se náhodou nestahuje, nastávají různé abstinenční příznaky. V těchto dost častých případech by konzultace s psychologem/psychiatrem mohla být velmi prospěšná. Je též velmi pravděpodobné, že kdyby nějakým zázrakem začal fungovat třeba 100GB internet a vše by se "stáhlo" vždy během zlomku vteřiny, chorobní stahovači by možná z toho byli trochu nešťastní, protože by přišli o ten lehce "onanistický" proces sledování rychlostí stahování a všech parametrů kolem + čas strávený těmito aktivitami. Vlastní stažená věc (natož její užívání/sledování/poslouchání) už pro běžného (post)pubertálního stahovače je často nezajímavá 2) nabídnout něco "nezajímavého" se záměrem aby to nikdo nestahoval (což je v podstatě totéž jako + je to navíc podvod) a zároveň si chtít od jiných stahovat ty nejzajímavější věci je znakem hodně zvrácené primitivního myšlení a osobnosti. Základní pravidlo fungování v tomto světě je: čím víc dávám, tím víc dostávám (netýká se to samozřejmě zdaleka jen p2p sítí). Jinak to prostě nejde

Sam (15.7.2005 16:04:55)

k bodu 2. Já mám bohužel malý hardisk ,takže se mi tam toho moc nevejde ,tak sdílím takové věci které používám,to nedělám schválně a většinou tam něco mám, ale prostě jsem potřeboval místo na stahování dvou dvd tak jsem musel něco umazat aby se mi to tam vešlo.Jinak sdílým vetšinou novinky. Já nemám zapotřebí aby ode mě nikdo nestahoval ,protože žádný fup zatím nemám.

Anonym (15.7.2005 16:12:22)

Myslím že dnešní ceny (velkých) harddisků jsou takové, že to už skoro nestojí za řeč ... Jeden měsíční paušál ...

Fang (15.7.2005 18:48:41)

To nikdy nerykej, nevis v jake je ten clovek situaci. Kazdy ma proste jine priority a ne kazdy ma na prvnim miste PC.

Anonym (15.7.2005 19:04:24)

Tvou prioritou by aspoň na chvíli měla být čeština (co je moc, to je moc...:-( Jinak- když někdo je schopen mít počítač a platit 1000 Kč měsíčně za internet, cena HDD asi není reálný problém. Pokud je , vracíme se zase k základní věci - někdo chce hodně brát a málo dávat ...

Sam (17.7.2005 16:58:22)

Ano pánové ,koupím si nový hdd a to dokonce dva abyste z toho neměli problém.K panu vševědovi Davidovi - bude to z pěněz vydělaných na brigádě (ale když už si chci něco koupit chci si koupit něco pořádnýho a proto do hardisků dám 5000 a to zas taková směšná částka neni).A dále - Já nejsem na stahování závislý a rozhodně nekoukám jak nabýhají procenta a nestahuju stovky GB dat měsíčně, vy "nestahovači" si asi myslíte, že každý stahovač musí nutně stáhnout minimálně 100GB dat a o lidech, kteří si stáhnou víc dat, než je limit vašeho směšnýho fup se koukáte jak na exoty a vyžírky a vyníky vašich problémů z internetu ,který je však ve většině způsobem vaší neschopností.

Anonym (18.7.2005 11:31:28)

No musim říct že máš jen a jen pravdu a to myslím vážně.Kdyby bylo na světě víc tak rozumných lidí, jak by bylo krásně. ;)

Anonym (18.7.2005 12:38:31)

Same, zkus si na internetu najít vyjmenovaná slova po V a po B :-) trochu ti to pak zvýší image ...

Sam (18.7.2005 17:44:49)

Nabíhají a viníci -uznávám :moje chyby. Když to píšu rozčílený a v rychlosti, tak to po sobě nekontroluji.Ale přesto budu příště opatrnější

David (16.7.2005 13:05:38)

Dneska pořídíš disky klidně kolem 1-2k Kč, což by sis IMHO za chvíli vydělal na sebeblbější brigádě, ovšem musel bys na pár dní opustit svoje vysezené místečko u PC a přestat masturbovat u nabíhajících procent :) Jinak naprosto souhlasím s autorem o příspěvek výše (Anonym 15:03), velmi trefně shrnuto... Stahovači jsou většinou opravdu už svým způsobem "na hlavu", ale když aspoň férově sdílí (čili dají okolí stejně atraktivní "materiál" o který mají sami zájem), tak pro mě za mě... Já sice DC huby a podobný "adresy" každodenně nenavštěvuju, ale uzávám, že jsou i horší (třeba drogy) závislosti než je P2P stahování. Ovšem člověk by se aspoň měl chovat slušně... To že někdo stahuje nejnovější hry a filmy a nenabídne nic kromě naprosto nezáživného videa z dovolené atp., je fakt ubohost nejtěžšího kalibru...

Anonym (16.7.2005 16:54:08)

Nejsem "anonym", ale pořád vyplňovat tu hlavičku nahoře (zvlášt když si tam každý může pokaždé napsat něco úplně jiného) mi připadá dost nesmyslné. Základem KAŽDÉHO jen trochu solidního diskusního fóra (a podívejte se kolem u nás nebo v zahraničí) je registrace uživatelů. Jinak to zůstává naprosto amatérské a pod úrovní (o přehlednosti nemluvě)

Nargon (16.7.2005 17:05:06)

Ale i tam kde se muzete registrovat jste anonymni, nikdo vam nebrani registrovat se treba 500x Spis jde o to aby se dalo rozpoznat ktery anonym je ktery.

Anonym 15:03 (16.7.2005 23:52:05)

:-)

David (16.7.2005 23:08:21)

Heh, to neber jako narazku, na ten tvuj nepodepsanej post, ja to jen potreboval specifikovat, a jinak nez Anonym 15:03 to proste neslo :)

Anonym (17.7.2005 22:40:11)

K BOdu 1) Stahuju měsíčně 40 GB a vše stahuji proto, že to chci mít a chcito vidět. Tzn nejdříve si podel recenzí ověřím jestli to má cenu stahovat. Jestli se to vypaltí stáhnou a pak teprve stahuju. Vše co stáhnu poslouchám a na všese dívám. Například na světe ročně vzniknou tisíce filmů. Kolik myslíte že dorazí k nám na do kin a na DVD. Maximálně 10%. A kolik myslíte že je k dispozici na P2P, okolo 70% z nich. Takže když vidět chci některý film prostě si ho musím stáhnout! To co píšeš v bodě jedna je nesmysl. Nevím proč bych stahoval něco co nepotřebuju a nechci mít.

karel (14.7.2005 17:48:12)

ja mam limit 3GB, a na DC si uploud vypinam, kdyby to tak delali vsichni nesosnu nic, ja to vim, ale na kdyby se nehraje, nebudu taky nikomu nic radit, protoze bych byl sam proti sobe, co kdyby nahodou martas (autor topicu) mel nasdilene neco co bych chtel? martas at pouzije google.

Nick (14.7.2005 06:50:30)

martas: Hele, mám podobný připojení, ale sdílím, protože respektuju jistý pravidla slušnosti! Prostě nestahuju filmy, jen Byl by to od tebe pěkně sviňáckej přístup. Když chceš stahovat větší objemy, kup si rychlejší připojení.

Nick (14.7.2005 06:51:52)

oprava: Proste nestahuju filmy, jen obcas nejaky to album v mp3.

y2k (14.7.2005 09:02:10)

Jak je psáno níže, je to sice prasárna, ale spíše bych nechal v klientovi vše povolené a ošetřil bych to na routeru. V případě, že to Tvůj neumí, tak nějaký softwarový účinný nástroj.

David (14.7.2005 10:51:29)

No tak tohle je vazne vrchol... Mozna jsem tady psal proti notorickym stahovacum stahujicim mnoho desitek GB dat na agregovanem ADSL, coz pri vetsim poctu techto lidi omezuje ostatni uzivatele, ale na druhou stranu, aspon ferove sdili... Tohle je ale ultraprasarna... Kdyby se v P2P chovali takhle vsichni, tak se na sebe budou uzivatele techto siti moct tak maximalne koukat... Prober se, kdyz si vezmes cenu CD s hudbou nebo hrou, ktery by sis jinak musel koupit, nebo listku do kina, tak se ti tech par stovek navic bohate vrati, i kdyz si koupis lepsi pripojeni a budes se chovat fer. Jinak jsi pro me jen prasacka vyzirka.

dex (14.7.2005 14:23:40)

tak tak:-)

Nargon (14.7.2005 11:26:20)

No pouzivej DC, a sdilej treba "videa z moji dovoleny" to urcite nikdo nebude chtit a upload nebude.

Anonym (14.7.2005 11:40:00)

...jsou lidi co by to stahli

Nargon (14.7.2005 11:43:15)

Pravda, takovy ty nonstop stahovaci, kdyz nemaj co, tak sosnou i veda z dovoleny :)

Anonym (14.7.2005 13:52:35)

Kde se dají takové stáhnou? Na kterém Hubu? Já jsem to ještě nidke neviděl? :-(

Nargon (14.7.2005 14:23:52)

U par lidi jsem videl nejaky prednasky z CVUT, ma to cely asi 100GB, a je to skoro jako "videa z dovoleny"

Anonym (14.7.2005 14:43:34)

Nojo, ale to je kvůlivá studiu, nemusíš chodit na přednášky a ani kopírovat zápisy z přednášek, tohle má dost vysokou použitelnost.

Anonym (14.7.2005 18:35:34)

No jo já je dokonce nahrávám a prodávám za pětikilo dévédo. Ono se to hodí i lidem kteří studovali výšku plnou přednášek o marxismu-leninismu za totáče(můj otec) a chtějí si doplnit vzdělání.

Anonym (14.7.2005 19:30:30)

Netlimiter + cr*ck

Anonym (16.7.2005 22:40:13)

nápodobně :-P

Thus Da Jol (16.7.2005 13:41:46)

mno .. mel sem sto chuti te servat .. ale necham si to na jindy (A vzpomen si na mne az dostanes nekde banana)... v CZDC je funkce ze si nastavis limit stahnutejch dat ale co se deje potom .. to uz nevim :-D ... fakt je ten ze za netlimiter mas po ptakach ... takze nejaka QoS :-) ... mno ... ale pokud si xicht od CTc tak di na ty jejich bezpocitaci HUBy ;-)

Anonym (16.7.2005 23:47:26)

huby nejsou bezpocitaci ale umoznujou i ve fupu tahat teoreticky bez omezeni

Thus Da Jol (17.7.2005 09:14:34)

aaaha.. takze pouze pro Expresaky ? ...

Anonym (17.7.2005 11:33:52)

noo majitele broadbandu vitame protoze od nich taky muzem tahat rychlejc aale jaksi to pro ne ztraci vyznam

Anonym (17.7.2005 15:03:48)

Bearshare (sit gnutella), Ares...