Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > rychlost Intnet Expres

rychlost Intnet Expres

jindrich (18.7.2005 08:01:58)

Chtěl bych se zeptat na praktickou zkušenost s deklarovanou rychlostí u připojení Internet Expres Impuls (128/64). Tato rychlost je uváděna jako maximální, jaká je skutečná, ověřená? Měl jsem připojení WiFi, bohužel kvůli technickým problémům asi bude u nás zrušeno, tak hledám alternativu.Z připojení DSL není u nás dostupné nic jiného než Telecom. Nechci platit víc než 500/měs. A ještě jeden dotaz - je možné u tohoto připojení používat P2P - třeba DC++? Myslím teď jestli není nějak blokován přenos dat poskytovatelem, vím, že touto rychlostí moc nestáhnu. Díky.

Smoker (18.7.2005 09:56:03)

No, já sámm mám službu internet expres maxi a když se dostanu do fup, tak se mi právě rychlost sníží na 128. Rychlost by měla být okolo 110 minimálně 100 kbps, přes dc to na 128 jede shruba 12 - 14 kB/s. Pokud od Tebe nikdo moc nestahuje, tak to takhle shruba jede. Jinak telecom p2p sítě neblokuje.

Anonym (18.7.2005 11:12:10)

Chci se zeptat, kdyz mas tedy MAxi, kolik ti to jede v prumeru?

Smoker (18.7.2005 11:19:58)

No, v průměru mi maxi jede shruba 210 kB/s, pokud se dostanu po 3 gb do fupu, sníží se to na polovinu, tedy shruba na 105 kB/s a po dalších 3 gb se to dostane právě na těch 12 - 14 kB/s. Ale nevím, co se stalo, telecom na mě zapomněl uplatnit fup, stáhl jsem asi 7 gb a mám pořád rychlost 210 kB/s, nevím, co to má znamenat. Ale jsem rád, ne, že bych tahal blbosti z p2p, ale člověk může jednou za čas poslechnout i nějaké rádio v hodně velké kkvalitě, poslechnout pár songů na óčku atd. Jsem se službou spokojenej

Anonym (18.7.2005 12:45:32)

hmmm, tak v tom pripade, tato sluzba vypada velice solidne :) ale skoda, ze je tak draha :o)

Smoker (18.7.2005 13:04:03)

No, drahá je, já kdybych musel platit paušál telecomu, tak si ji taky už rozmyslím, ale neplatím paušál, mám průkaz ztp, takže sice i tak je to drahý, ale chci relativně slušnej internet. Takže radši dám víc. A jinak ještě pro Jindřicha. Slečna Ti chtěla tím vším říct, že rychlost není opravdu garantovaná. Ale pokud se rychlost sníží na 64, tak těch 7 kB, no, možná 6, Ti to určitě pojede. Takže na surfování to opravdu je, na stahování už je to horší, ale pokud si počkáš, tak se to dá taky používat. Ale nevím, doporučoval bych alespoň 512 i z hlediska fupu, je to rozhodně lepší. Myslím si osobně, že nabízet 128 kbps, je opravdu shit, ještě když i u této rychlosti uplatňují stupidní fup. Neřeknu, když se uplatňuje fup u vyšších rychlostí, tam asi něco musí být. Ale u téhle rychlosti 128 by vůbec dle mého názoru fup neměla být uplatňována, už tak je blbý, že 128 kbps nikdy nedosáhneš, maximálně 110 - 115 kbps, jak jsem to psal už výše.

Jindrich (18.7.2005 12:51:58)

Díky za odpověďi, já zatím uvažuji jen o té nejlevnější variantě (128/64), ale teď jsem volal se slečnou od Telecomu a ta mi řekla, že po po překročení limitu nastane FUP a rychlost se může snížit i pod těch 64. Tak jsem jí řekl, že klamou veřejnost, protože na obrázku na jejich stránkách je po překročení zase rovná čára. Připustila, že čím víc stáhnu dat, tím bude rychlost nižší, prý třeba i 32, minimální rychlost není garantovaná. Nevíte, jestli to fakt takhle funguje, nebo si to slečna vymýšlela. Jo, a to ještě říkala, že to nastane asi u 15% zákazníků, může se stát, že pořád u stejných. To jsou dobré informace,že?

Anonym (18.7.2005 14:54:14)

Ta slečna kecala,po aplikování FUP se rychlost sníží na 64 kbit/s a většinou se to pohybuje mezi 50-64 kbit/s,ale v žádném případě NEPLATÍ,že čím více stáhnutých dat,tím nižší rychlost.

Thus Da Jol (19.7.2005 10:20:11)

ach jo .... nekdy si pripadam jak u blbejch ... 64kbit/s pri agregaci nikdy nebude 64kbit/s .. takze ti to muze spadnout i pod 50 a nikdo se tim zabejvat nebude :-D ...

Smoker (19.7.2005 10:33:54)

No, myslím, že agregace v tomhle případě moc vliv nemá. Kdyby to telecom měl líp ošetřený, tak by opravdu rychlost mohla být těch 64 - 70 kbps, protože je to řízený softwarově. To by agregace musela mít vliv i na vysoké rychlosti a to u telecomu dle mého názoru moc není poznat. Já např. jedu pořád s internet expres maxi stabilně kolem 210 kB/s a agregaci vůbec nepociťuji. Takže je to dle mého otázka softwarového ošetření. Stejně ti, co mají nové tarify, jsou připojení na 2 mbps, ale softwarově je jim snížena rychlost na tu, co mají objednanou.

Petr (19.7.2005 13:56:24)

Má pravdu, mam IE Sprint 1024/256 a modem mi ukazuje 2 Mbps, dsl rychlost 105 KB/s a agregace co to je???? (Vím co to je, ale jeste uplatněná nebyla)

Fi (19.7.2005 21:06:03)

To že modem ukazuje 2048 znamená že na lince lze zřídit připojení s takovouto rychlostí (tohle i řekli na tech. podpoře), že by nebyla uplatněna agregace se mi nezdá, je velice malá pravděpodobnost, že by jsi na DSLamu byl sám.

Smoker (19.7.2005 21:10:56)

Tak možná uplatněna je i u mě, ale já to prostě vůbec nepoznám, že nějaká agregace je. Kromě dnešního dost velkého poklesu rychlosti, kdy rychlost spadla z 210 kB/s na 53 kB/s (teď už je to ok), tak jsem nikdy agregaci nepoznal.

Anonym (18.8.2005 21:47:09)

Je to pravda. U mě FUP taky zapracoval a spadl jsem na 64/64. CHtěl jsem se jenom zeptat jestli touto rychlostí pojedu až do konce tohoto měsíce, nebo jestli se po týdnu zvedne zase na normál(128/64)? Kdyby jste mi mohli odpověděť na mail: dr_fresh@seznam.cz byl bych vám vděčen. Díky

TomM (18.8.2005 21:49:58)

si snad slepej, retardovanej, nebo úplně blbej??? Perioda je u telecomu týdenní, ale otázka je jestli máš telecom!