Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Bluetone

Bluetone

Oak (16.12.2003 19:43:12)

Já vim, že je to trochu mimo, protože bluetone je bezdrát, ale nevim,kde jinde bych se na to moch zeptat. Nemáte někdo bluetone Angel(tu nejlevnější verzi)? Jaký jsou zkušenosti s pingem? Agregace 1:20 zní dobře, ale je fakt, že na jednom agregačním bodě(asi špatnej pojem, co?)je dvacet přípojek a na každý z nich je i víc, než jeden comp, takže to neni tak růžový.

Miroslav Šilhavý (16.12.2003 20:45:10)

Jojo, přesně tak, agregace se srovnávat moc nedá. ADSL je agregovaný na 4 bodech, zatímco Bluetone musí agregovat na daleko více bodech... A s agregací je to jako se statistikou - tím přesnější a lepší je, čím víc je vzorků (uživatelů). Takže bych to moc růžově s bluetonem neviděl.

svata (17.12.2003 00:48:43)

Kecáš o něčem o čem vůbec nic nevíš !!! Jdi se vycpat s tím vyjebaným adsl od Telezlodějů to se s bluetonem nedá srovnat ani náhodou !!!Jinak pozdravuj žlutý soukmenovce a doufám,že skrachujete velmi brzo,všechno tomu nasvědčuje !!

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 08:10:08)

Jak myslíš... ;-) Uvidíš až bude mít Bluetone víc uživatelů ;-) Vono to 3,5GHz pásmo není nafukovací ;-)

Tips (17.12.2003 16:24:21)

Ty po*** geroji! ještě tě to baví? A hlavně kydat hnůj na vše, co nevychvaluje ADSL do nebe? Zas se tu ty lamo snažíš akorát zblbnout všechny okolo?

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 16:27:39)

Já vím, tohle nikdo nechce slyšet... Ale je to tak... Stačí se mrknout do specifikace a hned víš kolik asi uživatelů s jakým průtokem je Bluetone schopno mít... Nebo zase lidi skočí na neuvěřitelně výhodnou nabídku, aniž by přemýšleli?

Tips (17.12.2003 16:42:19)

s WIFI je ale více starostí při pořízení než s DSL, ale pak je to už OK, MIKDO ti neřekne nic když 16 hodin denně 7 dní v tyýdnu stahuješ a druhý týden jen furt hraješ, což je podle tebe náročné jak malá firma! A P2P sen netahej! Co je to za služba když ti všichni říkají jak se nesmíš chovat a že nejlíp bude používat ADSL na surfování, ale nedej bože abys něco stáhnul!

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 16:46:21)

Jak se smíš nebo nesmíš chovat je normální součást smlouvy. Přečti si schválně co všechno je ve smlouvě od UPC. WiFi taky není nafukovací... Na 1 AP posadíš 20 lidí a končíš. A zastahuje si sotva jeden z nich.

Oak (17.12.2003 18:08:14)

myrku, chceš mi tím říct, že kdyby mělo bluetone víc uživatelů, tak de do kytek víc než clasic adsl?Jak se projeví to agregování ve více bodech??TAk asi proto maj smlouvu na dva roky....

Miroslav Šilhavý (17.12.2003 18:09:37)

Ano, to chci říct. Chci taky říct, že agregace 1:20 nemusí být o nic lepší než agregace na ADSL 1:50 a to kvůli tomu, že se agreguje po velmi malých skupinkách lidí a je velká pravděpodobnost chyby (násobně vyšší než u ADSL).

svata (17.12.2003 23:46:44)

Ty si snad úplně blbej tvoje argumenty viz agregace jsou na palici,hlavně když o něčem víš hovno tak to nekomentuj asi neumíš ani počítat,až půjde bluetone blbě ,tak ADSL v podání Teleshitu nepůjde vůbec !

Washek (18.12.2003 01:18:01)

obvykle kdyz nekomu dojdou argumenty tak zacne bejt sprostej... sam vim na jaky hovno je bluetone a mirek ma pravdu.. agregace 1:20 se muze v nekterych pripadech projevit vice nez 1:50 na basic adsl.. proc ze to vlastne maji tu smlouvu na 2 roky? aby jim lidi neutekli? :))) ted vazne, zarizeni na toho angela stoji neuveritelny prachy, ktery si neumite ani predstavit (desetinasobky ceny adsl modemu) a navic je ho katastrofalni nedostatek.. sem zvedav jak se s tim CRa vyrovna a jestli se jim lidi mezitim nerozutikaj jinam..

Slim (18.12.2003 08:50:00)

Na dva roky ? Co to tady plácáte za blbosti ? Ja angela mám, jsem s ním maximálně spokojený (obzvlášť po tom co jsem měl tu "čest" vyskoušet ADSL v podání českého telecomu) a smlouvu na dva roky nemám. Tu máte, pokud nechcete platit instalační poplatek, či získat jiné výhody, ale to je běžné u většiny operátorů. Výhody za delší smlouvu na dobu určitou. Co je ale zajímavé, všiml jsem si tady na DSL.cz na měřiči rychlosti, že pro Angela dává značně podhodnocené údaje neodpovídající skutečnosti. Hodnoty jsou přibližně vždy až o polovinu nižší než na jiných speedmetrech a než pak je skutečná rychlost stahování.

Miroslav Šilhavý (18.12.2003 09:06:09)

Přeju Vám, aby Angel vydržel kvalitní i do budoucnosti. Bohužel, většina údajů dává možnost předvídat opak.

Slim (18.12.2003 09:50:53)

Rád bych podotknul, že jsem bedlivě prostudoval materiály k angelu, než jsem se pro něj rozhodnul. Doporučuji to i ostatním, ať o této technologii nekážou bludy. Zejména o způsobu agregování. Příslušné materiály najdete zde: http://www.srtelecom.com/imports/pdf/en/brochures/ANGEL.pdf další materiály zde http://www.srtelecom.com/html/en/product/angel/download.php Víte, pane Šilhavý, Angel v současné době plně splňuje mé požadavky a i pokud by v budoucnu došlo k rapidnímu zhoršení služby až na úroveň služeb prostřednictvím telecomu , nic mi nebrání službu zrušit a zvolit jiné řešení, které v té době už určitě bude k dispozici. Ono telecom broadband nezastaví, ať se snaží jakkoliv. Ono hodně si slibuji od prodeje telecomu. To, že nový majitel vyháže všechny ty manažerské neschopy a začne poskytovat služby tak, jak je žádá trh a ne tak, jak by si je představoval telecom. I když je možné, že si je tam ponechá jako uznání za to, jak příznivě mu snížili cenu telecomu.

Miroslav Šilhavý (18.12.2003 10:34:01)

Pokud to berete tak, že Vám nedělá problém od Angelu odejít, pak se proti tomu nedá co namítat. Moje připomínka byla jen o tom, co je Angel technicky schopen nabídnout, a že pouhé srovnání čísla míry agregace nemá žádnou vypovídací hodnotu o výsledné kvalitě služby. Celé pásmo pro FWA 3,5 GHz je přesně 140 MHz, nevím na kolik z toho mají lincenci ČRa. Ale při 140 MHz je maximální teoretická propustnosti Angelu 476 Mbit. Při asymetrii 1:4 to vychází na download 357 Mbit. Od toho si odečtěte ještě něco dolů, protože uvedené číslo je jen teoretické a maximální, záleží na místních podmínkách a na počtu stanic (čím více stanic, tím nižší efektivita). Vypadá to jak velké číslo, ale pokud by měly ČRa v Praze a okolí už 700 uživatelů, projevila by se agregace docela silně. To okolí Prahy je docela velké, a ČRa tvrdily už v listopadu, že v Praze mají 200 zájemců (tisková zpráva). (a to předpokládáme ve výpočtu, že celý kmitočet v Praze patří ČRa, nikde jsem to přesně nenašel) Takže Angel díru do světa internetu neudělá (protože nepojme dost uživatelů, aby se dal považovat za významný) nebo to pojede taky bídně.

svata (17.12.2003 23:48:02)

Natož kolik má bluetone uživatelů ,je placenej provokatér Teleshitu :)

svata (17.12.2003 00:52:40)

Mám to měsíc a spokojenost veliká s ADSL od Telezlodějů se to nedá srovnat ani náhodou :)))

Paintsoldier (17.12.2003 14:17:25)

Nigde jsem nemohl najit jak s tim jsou lide spokojeni zatim je pravda ze useru neni moc doufam v lepsi podminky nez u zluteho sneka tam to radsi ani nekupovat

Milan (18.12.2003 10:25:52)

Kámoš to má taky a je naprosto spokojenej, je ale fakt, že u toho určitě agregace ještě naplno nejede a navíc je to zase jen pro prahu, brno, ostravu a okolí, takže to pro 80 - 90 % lidí vůbec nic neřeší.

Slim (18.12.2003 12:58:44)

Pokud se nemýlím, tak angel kromě Brna, Ostravy, Plzně a Prahy, je od prosince i v Českých Budějovicích, Liberci,Olomouci a Pardubicích. A podle PR zprávy, kterou jsem našel na www.srtelecom.com má těch měst být celkem 26. A když vemu dosah až 30 km od základnové stanice, tak to procento pokrytí populace bude určitě mnohem příznivější. Ale pokrytí populace neni to nejdůležitější, vemte si jaké procento uvádí telecom a přesto já, i když bydlím v Ostravě, nejsem v dosahu ADSL. Naštěstí v dosahu Angelu ano :)