Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > IP adresa a ADSL + modem

IP adresa a ADSL + modem

FuZZi (20.7.2005 16:13:27)

Chtel bych se zeptat na jednu vec. Kdyz budu mit adsl budu mit statiskou IP adresu ? Tzn třeba v CSku budu moct byt server nebo ve warcraft 3/starcraftu budu moct zakladat hry ? Jo a jeste bych se chtel zeptat na jednu vec .. Jaky mam brat modem ? je velky rozdil mezi tim rychloinstalacnim USB modemem nebo mam jit treba do ALCATEL SpeedTouch 510i s rozhraním 4 x Ethernet ... nemam moc penez na zbyd ale kdyby se to vyplatilo a mel ten ethernet modem az takove vyhody tak bych do toho sel ... treba jsou s tim Alcatelem lepsi pingy ? nebo je to uplne jedno ... proste jake ma vyhody jestli se jen do modemu opalti vrazit o 2500 vic .. dik za rady.

Anonym (20.7.2005 16:20:57)

Doporučuji usb modem nebrat,zaděláš si jenom na problémy.Pokud chceš stabilní a bezproblémový modem,tak jedině speedtouch 510i nebo jiný ether. modem.USB modem je SW modem a zatěžuje CPU cca 30 % výkonu a na špatně nainstalovaných windows padá,zatímco ether. modem si dělá všechno sám,nezatěžuje PC,má firewall a na PC se nemusí nic instalovat.Prostě se jen připojí a jsi na netu.Pokud jde o statickou ip,tak nějaký ISP ji má a nějaký ne a nějaký za příplatek,pokud jsi statickou myslel veřejnou,tak veřejná ip je u každého adsl.

MeTo (20.7.2005 16:25:28)

30% vykonu ? :) LOL :) To je samozrejme blabol, USB modem 30% vykonu CPU nebere, pouzival jsem USB modem pres dva roky, a zatizeni minimalni. Jedina velka nevyhoda nastava pokud chcete pripojit doma vic pocitacu. Windows sdileni totiz nekdy dost zlobi. Ale pokud mate jen jedno PC, tak USB modem neni problem. (teda aspon na Win XP, na 98SE to delalo problemy pri instalaci)

FuZZi (20.7.2005 16:29:46)

no ja jsem se dival na tema 3 od konce v sekci HW .. tam je diskuze o tom USB modemu a nekterym lidem dela neporadek na XP SP2, ktere teda mam , takze nevim jestli to mam riskovat a jit do toho ... jeslti pridat 2500 za to stoji nebo ne.PC doma budu mit zatim jeden protoze jdu na vysku takze jeden si beru a jeden zustava doma, takze vic pc se doma zrejme v nejblizzi dobe neplanuje.

Anonym (20.7.2005 16:51:48)

Pokud myslíš trochu do budoucna a nechceš mít problémy,tak jdi do speedtouch 510i,navíc se dá nyní koupit na splátky a pak to vychází (4x ether. verze) cca na 120,- Kč/měsíc na 2 roky a asi 450,- Kč jednorázově,u 1x ether. verze je to ještě méně.

Anonym (22.7.2005 20:58:32)

Problém je v tom že normálně neni vidět ani ve sledování procesů nějaká viditelná zátěž přímo modemem.

FuZZi (20.7.2005 16:26:18)

no ja jsem myslel ze verejna a staticka je celkem to same .. no proste tu IP :)), ktera by mi umoznovala zakladat ve hrach nebo zakladat v CS server kde by hrali kamosi treba ... tak tu .. a jestli to je u telekomu v jakekoliv forme jestli za priplatek atd ... ja jsem to tam nikde nenasel ale treba jsem se blbe dival tak se ptam.

MeTo (20.7.2005 16:29:24)

ADSL pokud vim ma vetsinou verejnou IP. a jestli je staticka nebo dynamicka to vam pro zakladani her muze byt uz jedno.... jen si vzdy budete muset zjistit vasi aktualni IP... ale treba u IOL se ty IP nejak nemeni, od prechodu na IOL v kvetnu se mi jeste IP nezmenila a to ma byt dynamicka.

OFF (22.7.2005 16:54:51)

Zdravim: Pro informaci to s IP add. od CZ telekomu prave ted resim. Staticka = pevna neměnící se IP TO NENI TOTEZ CO VEREJNA!!!!! standartne k ADSL ISP verejnou IP NEDAVA, u CZ telekumu je to jen u sluzby ADSL Profy a jeste na obj., jiz me to trva 3 tydny a jeste ji nemam, jinak souhlas USB modem nebrat - uz jenom kvuli bezpecnosti. Jesli si chces usetrit nesnaze s verejnou IP (v pripade ze chces provozovat nejaky druh serveru u sebe) durazne doporucuji se vyhnout Telekomu :p) s horsi firmou na podporu atp. se lze potkat jen velmy zridka.

neo (22.7.2005 17:17:15)

těžce se pleteš!!, každý ADSL od CT má veřejnou IP, zřídit pevnou IP je otázkou několika dnu, ale pokud nevíš co vlastně chceš nemůžeš se divit že ti to trvá tak dlouho

PzVPanther (22.7.2005 17:26:47)

Lol, bud jsi totalne neznaly veci nebo pekny sprymar! U CTc je VEREJNA a dokonce i PEVNA IP.

neo (22.7.2005 17:49:26)

pevná není pokud si nezažádáš (jde to pouze u služeb profi) jinak máš veřejnou dynamickou, tzn. nikdo ti nezaručí že se ti nezmění

PzVPanther (22.7.2005 21:06:15)

No nikdo mi to mozna nezaruci, ale uz pul roku mam stejnou :-)

MeTo (22.7.2005 17:54:43)

LOL :) Pokud dobre vim, tak vsichni ISP ADSL v CR poskytuji verejnou IP.... Snad jen Contactel kdysi daval neverejnou... akorat nekteri dynamickou, a nekteri statickou.... napr. IOL ma mit dynamickou, nicmene k nejakemu castemu meneni nedochazi... OT : Btw - ty dve tvrdy Y doslova rvou do oci :)