Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Nextra FUN - smlouva

Nextra FUN - smlouva

radon (27.7.2005 20:29:10)

Zdar, dnes jsem si objednal pres web nextry tuto sluzbu. Na mail mi prisla smlouva, kterou jsem si vytiskl a predal rodicum (linka je psana na ne). Nicmene rodicum ta smlouva nesedi, podle nich je v ni moc pravnickych klicek, a tak ji chteji prokonzultovat se svym pravnikem. Ten pravnik ma bohuzel dovolenou.... Zajimalo by mne od uzivatelu, kteri: a) smlouvu jiz konzultovali s nejakym pravnikem - jsou v ni nejaka uskali? Je dobra? Co vam k ni rekl? b) pouzivaji jiz nejaky cas sluzbu nextra FUN - narazili jste nekdy na nejake potize se smlouvou? Rad bych sem smlouvu pridal, ale obavam se, ze by pak byl prispevek locknutej. Proto pokud se nekde mezi vami nachazi dobra duse ochotna si smlouvu precist a dat mi k ni nejake rady - dejte vedet na radon2@centrum.cz. Budu vam vdecnej.

Ondra (27.7.2005 20:56:25)

Heleď to sou tvý rodiče fakt tak blbý nebo co?? Konzultovat smlouvu s právníkem? Neřknu kdyby to baly smouva o odkazu na milion, ale věř, že tyto smouvy bývají většinu v pořádku! A jestli se ti něco nezdá tak si nech připojení co máš! Jo jinak tady se píše pímo ne na maily. Měj se Ondra

Petr (27.7.2005 22:05:04)

Co je tak zcestne na konzultaci smlouvy s pravnikem? Bych naopak rekl, ze je to odpovedne.

JirkaB (27.7.2005 22:49:55)

Možná je to odpovědné, ale pak asi nebude mít DSL. Žádná smlouva není rovnoprávná, nikdy a nikde.

Anonym (28.7.2005 01:41:03)

tak jak vidim, tak ste tady banda hlupaku, chtel sem taky tarif FUN od nextry, ale po precteni smlouvy sem ji roztrhal a hodil do kose, tak nehorazne nevyhodnou smlouvu sem nevidel... i muj provider bezdratu mi dal mnohem lepsi smlouvu... je to ohevnost...

Nargon (28.7.2005 01:50:40)

No a co se ti na te smlouve konkretne nelibilo?

Anonym (28.7.2005 02:30:11)

treba vyskou pokuty(i kdyz je z jedne strany chapu), ale operator za nic neruci, cena dle ceniku... a taky to ze nemuzu svevolne manipulovat se svou tel. linkou bez povoloeni nextry, coz mi prijde velice absurdni...

David (28.7.2005 08:06:52)

No, tak mi ale ukaz , ktery ADSL ma neco garantovanyho? Ono to uz dost dobre z podstaty nejde, kdyz to jede z poloviny na technologii Telenoru a z poloviny na Telecomu. Uz z toho duvodu bych (byt Nextrou) nestrkal hlavu do opratky a nic negarantoval :) Jinak podminky zruseni a pokuty, pokud myslis predcasne zruseni smlouvy, se IMHO moc nelisi treba od pausalu na mobilni telefony se smlouvou na xx mesicu... Jediny, co mi teda TROSKU vadilo, kdyz jsem to zrizoval ja, ze byla akce zrizeni za 1 Kc (ktera je skoro furt) pri podepsani na 12 mesicu. A kdzy jsem se koordinatorky ptal, jestli by bylo mozne platit za zrizeni 990 Kc a mit smlouvu na dobu neurcitou, tak prohlasila, ze to nejde... No nicmene jsem do toho nakonec sel (resil jsem stejnej problem, bo linka je na mati), a zatim musim zatukat, vubec nelituju. Pokud to pojede dale takhle, tak nemam pristi rok v unoru po uplynuti 12 mesicu duvod cokoli menit...

David (28.7.2005 00:48:55)

Co je pro tebe projev blbosti, ostatni berou jako projev opatrnosti... Kdyby byli vsichni jako ty, ze jen slintajic rikaj "kde to mam podepsat, at je to cokoli, hlavne at mam net", tak maj vychcalkove raj :)

Nargon (27.7.2005 22:20:55)

No smlouva je vetsinou psana tak ze ISP muze vse a uzivatel sluzbu muze uzivat. Pripadne ktere casti jsou ty tve klicky?

y2k (28.7.2005 07:19:06)

Chápu Tvojí opatrnost, smlouva je opravdu vtipná, ale věřím, že se strašáci z ní nikdy neobjeví. Jinak, nejsem sice právník, ale vím, že smlouvy s konečým spotřebitelem jsou psané podle občansko-právního zákoníku a ten pak musí dodržovat. V případě že ne, tak soud, který najde niance stejně rozhodne ve prospěch spotřebitele. Navíc soud tak rozhodne prakticky vždy. A takový úřad na ochranu spotřebitele a ČOI má takové pravomoce, že by si při lámání chleba ISP hdně rozmyslel, zda bude na svých podmínkách trvat :-) Takže, klidně podepiš, protože ten podpis stejně v této smlouvě nic neznamená, pakli-že je smlouva jakkoliv v rozporu se zákoníkem. Navíc, NEXTRA je fakt dobrá a mohu ji jen doporučit :-) hlavně Over Telenor.

Blatt (28.7.2005 07:33:08)

Taky jsem nad touto smlouvu sedel dost dlouho a premyslel podepsat - nepodepsat. Nakonec podepsal tak jak text byl (teoreticky je mozne html soubor smlouvy ulozit napr. doc a zeditovat co se nelibi a ten pak jako podepsanou hardcopy odeslat, ...nevim. zda-li to pak nekdo kontroluje). Co se mi na smlouve nelibilo byl zavazek na 12 mesicu. Po 7 mesicich s Nextrou (pres LLU Telenor) jsem zcela spokojen, (puvodne jsem zacal u CT, ale ten nebyl schopen za 14 linku rozchodit, dnes jsem mu vdecny, ze me "prinutil" podivat se po jinem providerovi, ...)

Anonym (28.7.2005 07:46:34)

když budeš mít smlouvu za desítky nebo stovky tisíc měsíčně, tak ji budeš mít na míru. Se smlouvu za cca jeden tisíc/měsíc se nikdo moc párat nebude.