Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > DVD shrink – cyklická redundantní chyba

DVD shrink – cyklická redundantní chyba

Anonym (29.7.2005 00:00:00)

Na internetu najedeme tisíce, možná statisíce diskuzních fór. Každý uživatel, začínající i pokročilejší, má sem tam problém s počítačem nebo programy. A tak hledá na internetu odpovědi od jiných uživatelů. V 90 % případů se však setkává s podivnou namyšlenou elitou.

Anonym (29.7.2005 11:24:32)

nepochopil sem vyznam tohodle clanku a uz vubec ne co ma spolecnyho s DSL

Tata (30.5.2006 20:18:27)

Páč seš lama!

Anonym (30.5.2006 20:30:05)

a ty seš vůl ,že to vytahuješ po takový době a ještě sem nenapíšeš nic k věci

mungo (30.5.2006 21:58:28)

Pořád mi jaksi nedochází, co to má společného s ADSL ...

Anonym (29.7.2005 11:50:10)

s DSL nemá společné nic než to že je publikován na dsl.cz. Jinak poukazuje na někdy "odbornou radu" některých příspěvků na forech všeobecně.DVD Shrink je uveden pouze jako příklad.

redundant (29.7.2005 11:53:07)

že by jen cyklicistická redundance kontroly zadání příspěvku ?

Anonym (29.7.2005 13:40:06)

No to je to ze se neda treba"dvd "nacist a vetsinou je to bud ochranou disku a nebo poskozenim a nemusim blabolit o tom ze jsem na dsll

zdenko (29.7.2005 23:39:36)

mozno trochu off topic , ale plne suhlasim s nazorom na "elitu" diskusnych for. skus hladat odpoved - z pohladu "elity" - na nejaku trivialnu otazku napriklad na nejakom linuxovom fore. zasypu ta tam nezmyselnymi odpovedami a nadavkami , ze to radsej nechas tak. a potom , ze linux sa tak pomaly adaptuje medzi uzivatelov

Anonym (14.8.2005 15:21:49)

Presne tak

Anonym (30.7.2005 13:32:46)

vážený autor by mohl uvést,který že to program má běžet na pozadí

Jam (30.7.2005 21:06:27)

Taky sice nevim, proc je tento clanek na DSL.cz ale budiz. Mel jsem se Shrinkem stejny problem. Dost dobre nechapu, co autor minil frazi "prasácky" zakódovaný disk, ale nemyslim si, ze by slo o "prasarnu", nybrz o vylepsenou ochranu Macrovision, proti ktere je Shrink kratky, protoze jiz neni aktualizovany. Staci pouzit aktualni AnyDVD, ktere nove ochrany umi odstranit a je vse vyreseno...

Petr Borecek (2.8.2005 17:16:43)

Panove klid v clanku vubec nejde o jakykoliv program ani Shrink ale zbytecne spamovani ala elit odborniku. Taky nijak nemiluji lamu co se pta na vec ktera uz byla 3 vysvetlena napisu link na starou odpoved nebo starsi mistnost a nijak se nerozpisuji zbytecnym zvanenim a masirovanim ega.

Anonym (8.11.2005 23:43:19)

oooo dekuji konecne nekomu inteligentniiiiimu.Uz stahuju anyDVD.Diiiky pane Jam.jinak je to tak nejak samej tlachal.Mrsta

Petr (31.7.2005 13:24:32)

Autor článku (Jan Lipšanský jan.lipsansky@volny.cz) patří mezi typické blbce, kterých se bohužel na českém internetu vyskytuje hafo. Jeho článek je napsán o ničem a na nic- O čemž svědčí i ten fakt, že na závěr svého blábolu se zmiňuje o programu, který zapomněl uvést. Informační hodnota tohoto článku je naprosto nulová. Blahopřeji pane Lipšanský, i takhle se dá asi živit... ale já bych se za to styděl!

Jan Lipšanský (31.7.2005 18:58:25)

No právě na takovýhle, jako jsi ty, jsem ve svém výborném článku reagoval.

undatra (31.7.2005 19:19:25)

Kdyz necemu nerozumim tak se snazim to pochopit a ne ze poslu 1000 dotazu na ruzny fora a cekam, ze se kvuli me (kdybych mel takovy vyjadrovaci schopnosti jako ty) nekdo rozkraji aby mi zadarmo pomoh. Podle toho jsi napsal si z tebe proste delali legraci, aby takovy lamy jako ty uz do tech konferenci nepsali. Pokud se ti dotedka nepovedlo to DVD zkopirovat tak si precti tyhle reakce a snad ti to docvakne. A nemusis ani na pozadi nic renderovat kdyz dvd shrink nestiha lol - to me dostalo :-)))) BTW nejsi ty nahodou alter ego Radim Hasalik? http://www.lupa.cz/nazory.php3?c_id=4269&showall.x=36&showall.y=8

trada (9.8.2005 00:05:28)

Ty jsi opravdu nepochopil, o čem ten článek byl? No nic. Takže byl o tom, že existuje spousta mistrů světa, kteří rozumí všemu a ničemu. Na diskusních forech je problém se v jejich odpovědích vyznat. Každý tvrdí něco jiného. No a to, že někteří mistři světa píšou jako dlaždiči už ti napsal pan Lipšanský. Pokud pořád ještě nechápeš smysl jeho článku, tak si vše přečti ještě jednou. To je právě to zacyklení. doufám, že skončíš se čtením brzy....

Pavel (31.7.2005 22:06:13)

Taky vám připadá pisatel jako podivně namyšlený blb?

tom-tom (2.8.2005 11:14:05)

No jooo, opravdu sem ten článek moc nepatří, ale už když jsem se chystal otevřít link na diskusi, bylo mi jasný, co za týpky tady bude... Ale když občas procházím diskuse, opravdu je situace taková, že se nebohý tazatel většinou rady nedočká. Ale většinou si za to může sám, protože místo toho, aby zkusil hledat ve starších příspěvcích, vytvoří přímo dotaz. Ze strany odborníků a "odborníků", buďto chci poradit, nebo na dotaz nereaguju. A myšlenka "aby takovy lamy jako ty uz do tech konferenci nepsaly" je opravdu moc inteligentní. Nikdo nikoho nenutí aby zadarmo radil, nebo na fórum dokonce chodil. Na pokec máme CHATy...

Pavel2 (22.5.2006 23:56:05)

Taky jsem lama, taky jsem hledal na mnoha forech pomoc s cyklickou chybou, taky jsem využil pomoc fultextu - je pravda, že jsou machři, kteří opravdu ochotně poradí a přestože to nejspíš opakují po tisící, zopakují to i pro lamu po tisící první a nedělaj s tím vofuky. Před těmi smekám a děkuji jim. Namyšlená elita mě nemůže rozházet, každý je nějaký a někdo si i rád na netu řeší svoje mindráky tím, že schazuje ostatní a nadává jim do píp. Přesto k té chybě dat - zkoušel jsem na radu jak DVD decrypter a DVDFab platinum, přesto mám pár filmů, které prostě zkopčit nejdou ani s tímhle. Jestli funguje to AnyDVD tak budu blahořečit tohle forum, přestože nemá s problematikou DVD nic společného. Lamám zdar a machrům přes PC zvláště!!!

Smurv (2.8.2005 16:06:05)

Ja bych naopak souhlasil s clankem. Pokud nekdou zkousel hledat ve starsich prizpevcich velkych for tak vim o cem mluvim. Ti co o tom diskutovali vedi, ve ktere zprave rada je,ale najit to pomoci "blbeho" fultextu nekdy byva vazne drina. Nemyslim si, ze je zase takova spousta lidi, kteri nez by hledali radej napisou o radu. Jiste, par jich urcite je. Myslim si, ze Ti lide to opravdu nenajdou (zvlast pokud se pta nekdo nezkuseny) a tak se zeptaji. A jak uz tu rekl nekdo predemnou, pokud me to obtezuje, tak vubec neodpovidam. Je zbytecne nadavat nekomu za jeho neschopnost, kazdej nekdy potrebuje radu. Smurv

Sergey (2.8.2005 20:09:10)

Schválně jsem dal do googlu hledat " DVD shrink cyclic redundancy error" a hned první výsledek mi řekl, ze je to problém ochrany proti kopírování a ze mám použít DVD decrypter. Takže můj názor je, že má každý napřed hledat, jestli už někde není řešení daného problému popsáno a teprve když nenajde zadávat dotazy.

honajz (25.8.2005 20:23:52)

A vo tom to právě je, že NEJDE o problém s ochranou proti kopírování, jak i v tomto fóru někteří chytráci tvrdí. Nedej na první odkazy v Googlu. Tahleta chyba je prostě jen problém vysokého bitrate a nestíhačky shrinku.

dvtechnik (28.4.2006 19:22:58)

No jo ale kdyz jsem driv DVD ve shrinku normos smahl a ted po nekolika mesicich to same DVD nejde? Je to Verbatim.....tak nevim....zkousel jsem i Magic DVD Rip ale ten zmakl asi jen 15% vsech "necitelnych" DVD....

Zdenda (3.8.2005 18:05:18)

Grrrr. V případě že DVD při přehrávaní píše chybu tak je problém úplně jinde než v ochraně dvd-disku. A snad všichni už někdy slyšeli o ochraně DVD proti pirátským kopíím....ať už archaický MacroVision nebo RMPS(fyzické označení média)nejnovější VobProtecty...a jste snad tak naivní, že si myslíte, že DVD půjde zkopírovat v Nero Expresu? Je třeba nejprve udělat čistou kopii na disk,k tomu slouží program DVD Decrypter. Je spolehlivý a bezproblémový..co chtít více! Snad jen méně takových zbytečných diskuzí. Pokud někdo potřebuje pomoci,tak se musí zeptat....je jen škoda že často odpovídají lidé, kteří o dané problematice nemají ani základní ponětí!

biggpete (8.8.2005 23:03:24)

nechci tě zklamat ale s novými dvd od bontonu si ani decrypter neporadí.

Rper (22.5.2006 20:51:55)

Občas se stane, že program DVD Shrink, ani DVD Decrypter či jinný z těch tolik piráty používaných programů jsou na některá kódování krátká, obvzláště pak u médií, kde je úmyslně udělaná špatná navigace. Na to, aby se to dalo zkopírovat dané médium je nejlepší program DVDFab platinum. Bohužel je pouze na 21 dní, potom si ho musíte koupit.

Hern (19.11.2006 00:45:39)

Program DVDFab platinum mám,ale stejně mě u nákých filmu občas výhlásí.Poslední dobou je to stale horší,neprojde tak asi každy 3-4 film.I když je program aktualizovan bohužel to nestačí.Něco se dá vyřešit s kombynací DVD Shrinkem,nebo DVD decrypterem.Musí se to prostě zkoušet jak píšou i jiní s různýmy programy.Myslím si,že záleží na spoustě aspektú "snad i náhodě" zda pokus o kopii proběhne úspěšně či ne.Hlavně to chce mít chut,čas,zlate ručičky a snad trochu toho štěstí.Vydavatelé jsou prostě ted o krok napřed.Myslím,že je to výzva pro někoho moc šikovnýho,aby pomohl nám filmovým fandům:)) Toto je pouze můj osobní názor a hlavně ho nikomu nevnucuju!!

Anette Olzon (12.4.2009 16:51:41)

Souhlasím s tebou, musí se zkoušet, je to jak s BSoD :-). Poslední samuraj (T.Cruise) - zkušenost: Tento film jsem kdysi zálohoval klasicky v DVDShrink 3.2.015. Zhruba po roce mi Shrink při překódováni 99% (VTS_01_5.VOB) zahlásil "cyklická redundantní chyba dat" (CyReChyD). Film jinak běžel bez zákysů, nebyl problém ho naklonovat, ale brouk v hlavě hlodal, jak Shrink přivést k rozumu a problémový VTS sosnout na HaDDr - pro další zpracování. Postupně si vylámaly zuby ANYDVD 6.5.3.1, RipIt4Me 1.6.6.0+FixVTS 1.603 (oba vyžadují film na DVD, tudíž jsem jim šanci nedával), DVDFAB Platinum 5.2.3.2 i Portable 5.3.0.5, DVD Decrypter 3.5.4.0 (jinak jeden z nej i dnes), atd. Film má menu, o které jsem nechtěl přijít (samotný film mám). Nakonec jsem použil VÝBORNÝ program na záchranu poškozených dat - a sice BadCopy Pro 4.10_(build_0.4455.0.0) https://www.youtube.com/watch?v=3jc2kM0rQqc . A světe div se, tato utilitka "VTS_01_5.VOB" dokázala do posledního byte přechroupat a zkopírovat na HaDDr. Nicméně vyhráno nebylo, Shrink stále hlásil CyReChyD. Použil jsem utilitku na čištění VOBů, FixVTS 1.603 a Shrink se rozjel - až moc...po cca 30% letěl buffer nahoru a bylo mi to jasné, spadne...a stalo se, v bufferu 1,400MB a finito. Zde ještě podotknu, před Shrinkem jsem takto film načetl do PgcEdit 7.3 a tem mi nahlásil špatnou navigaci - "3 rozpory v některém VMGM/VTSI_MAT Tables" a zda chci "Upravit makrem počet streamů?" - ANO/NE - blabla, další rozpor, "Stanovit počet audio streamů ve VTSI_MAT na O?" - ANO/NE...další blablabla...ANO/NE..kurňa, další blablablabla...ANO/NE...a po vteřince kolaps: "Error zavedení NAV balíku v sektoru blabla. Identifikátor NAV balíku není platný a VOB SOUBOR *M-Ů-Ž-E*!!! být zakódovaný CSS: Nemůžeš editovat CSS zakódovaný disk!" (ale můžu, edituju pouze úmyslně poškozený a zprasený disk výrobcem). Dál: "Nebo VOB nesedí s IFO" (prašť jak flákni, no ne?). A dál: "Zkus to vyřešit IfoEditem" (zajímavé, v něm již mohu editovat CSS???). Na řadu přišel DVDFab Platinum 5.2.3.2 - ten již film z HaDDru načetl a překódoval bez problémů, zmenšil o 10kB soubor "VIDEO_TS.VOB" [fragmenty CSS???..] - zde je často zakopán pes. Z "VTS_01_5.VOB" vyházel 22kB další špíny [falešné buňky???..]. A co na to Mr. Shrink??? Nebudu napínat, jasně, že už se mu to líbilo a přežvejknul Samuraje (včetně toho posledního:-), na 100%. Na závěr bych chtěl říct toto. Již nebudu meditovat nad tím, jak zní "tlesknutí jednou rukou". Mám lepší mantru: "Nesouvisí cyklická redundantní chyba dat tak trochu, trošku, malinko...s ochranou CSS??? ANO/NE?" Good Luck The Pirates Bay :-).

Tarja Tutunen :-) (12.4.2009 17:10:33)

Mocinky GUTe počteníčko. Upravil bych jen "cyklická redundantní chyba dat" (CyReChyD) na "redundantní cyklická chyba dat" (ReCyChyDa, resp. RECYCHYDA, nebo-li: Recychyda). Napadla mě asociace k RECIDIVA (opakující se, sem-tam vadná placka, neřku-li GIGA Master:-) a RACHITIDA (CSS je také, do jisté míry, křivice - resp. pokřivení určitých souborů na poctivě zakoupeném DYVYDY:-).

Zdenda (3.8.2005 18:08:56)

Autor prostě ujel....jinak si to neumím vysvětlit. A navíc nemá o informatice a dané problematice dvd moc pojem. Co takhle si zajít na veřejný DC++ chat "Best of All"? Tam by Vám poradili a vše vysvětlili....pro vás jsou odborná fóra zbytečná,běží v pozadí :)

radek (5.8.2005 09:00:36)

jsem prachsprosty uzivatel, naprosty PC blbec, na internetu se pouziva "lama" a horsi vyrazy, obcas radu potrebuji. proto tuto prvni vetu nahore pisu do jakehokoliv dotazu od odborniku, protoze svoji charakteristiku znam a nemusi mi to "mistri" predhazovat bud jsem odpoved dostal - typicky pro blbce - za coz podekuji, anebo mi nikdo neodpovedel ani nenadaval. my lamy si za to opravdu muzeme sami, ze chceme radu, ktera jiz popsana je - nekdy mnohokrat - je vsak srozumitelna jen te "elite" o ktere v clanku slo, tedy najdeme si odpoved, pokud bude slozita, pozadejme o vysvetleni, uvedme proto vzdy miru nasi neodbornosti ! nenastveme elitu a nedonutime k rekci na lamy, kreteny a dalsi i mene slusne vyrazivo (sledovat nektere diskuze je opravdu ucebnice psychologie a slangu). zajimavy fenomen je, ze cim vetsi "elita", tim min vam poradi, nebot svoje terminy bohuzel do normalni mluvy prenest neumi, i tom byl clanek, ktery sem mozna nepatri, ale jen popsal skutecnost (a neni o DVDshrinku). prosim nereagujte na muj prispevek, ma skoro nulovou informacni hodnotu, je urcen max. pro lamy. r

Anonym (28.4.2006 19:37:07)

spis nemas ty moc pojem o cem ten clanek vlastne byl..

TomM (9.8.2005 00:05:04)

tohle mi připadá, jak kdyby se autor dozvěděl jak vzniká cyklická redundantní chyba a potřeboval to vykřičet do světa, tak to obalil diskusními fory a machrovinka byla na světě.

Falty (10.8.2005 06:36:59)

Nová protipirátská ochrana tzv. stačí se podívat po nové verzi DVD Shrinku. Jsou to ty hnusný červený DVD. Teda o proti autorovi mě to došlo rychle nemusel jsem nic hledat ani o tom psát články. :)

Petr (10.8.2005 22:18:46)

Tady vůbec nejde o DVD Shrink,a le o kvalitu odpovědí pro LAMY na diskuzních fórech. Plně souhlasím z autorem...

ja (13.8.2005 10:55:28)

je videt ze tu pisou sami pirati kdy uz dvd shrink zkoncil a je pase

szstem (13.10.2006 13:34:12)

to neni pravda, me to hlasi i nejnovejsi shrink 3.2.0.15

Jacek (15.11.2005 22:28:15)

Pánové odborníci, můžete mi vysvětlit, jak se tato hláška může objevovat na obyč. 80 min. CD, kde mám vlastnoručně z TV Nova nahraný a setříhaný film ve formátu AVI? Na 3 roky starém stroji s WinXP to jde naprosto bez problémů, včetně možnosti zkopírování souboru na HDD a na zbrusu novém to po 7-mi minutách hodí onu hlášku a při pokusu o zkopírování na HDD to hodí "disk nelze přečíst". Není to otázka DVD mechaniky? Na starém je ovšem také DVD mechanika. Nelze to nějak ve WinXP vypnout? Podotýkám, že na CD není ani škrábaneček, ba ani otisk prstů a stále bylo v neprůsvitném obalu. Takže vše je asi úplně jinak.

Rper (22.5.2006 20:52:47)

Zkus DVDFab platinum.

pepa (30.5.2006 13:51:24)

Mě ani nejnovější dostupná verze DVD Shrink s řešením cyklické redundance při kopírování orig. DVD nepomáhá. Hledal jsem proto náhradní řešení a na doporučení z různých internetových diskusních fór jsem si nainstalovat DVD Decrypter, který prý s tím pomůže. Opravdu se mi podařilo s ním DVD načíst na hard disk, ale dál pro výrobu vlastní kopie už mi to není nic platné. A proč? DVD Decrypter si "sáhl" na originál v logu vypsal tři varování: 1) nalezena pravděpodobná ochrana struktury DVD 2) byly označeny dvě "podezřelé" oblasti (předpokládám, že tady je zakopaný pes s tou ochranou typu "cyklickou redundance") 3) kde bude třeba, vložím "náhradní" dummy sektory Pak jsem se pokusil o nějaké vyhovující nastavení parametrů aplikace DVD Decrypter a spustil vlastní načtení. To proběhlo do určené složky na harddisk s tím, že log vypsal varování, že do souboru VTS_01_1.VOB dvakrát vložil "náhradní" sektory (předpokládám že proto, aby obešel tu ochranu). Dál, po zkopírování DVD na harddisk už jsem chtěl pokračovat DVD Shrinkem a vyrobit si svojí kopii. Ale. Při pokusu o ní způsobem "Plná záloha disku" mi vyšla hybová hláška "Chybná data v souboru VTS_01_1.VOB". A při pokusu o vyrobení kopie způsobem "Vytvořit nové DVD" mi struktura zamýšleného DVD ukazuje, že titul "Hlavní film" má pouhých 120MB, přestože těch 6 VOB souborů, které mám na harddisku a které tvoří hlavní film, mají dohromady 5.83 GB. Tak kde je problém? Fakt aplikace DVD Decrypter nedokáže ochranu typu "cyklická redundance" překonat? A budu tudíž muset shánět jinou? Nebo dělám někde chybu a jsem ubohej amatér, který neví, jak na to? Kdo poradí?

Anonym (30.5.2006 14:24:16)

Zkus si stahnout programy jako AnyDVD, to si umi poradit s ruznymi ochranami. Ale pouziva se jen na vypnuti tech ochran ne ke zkopirovani, takze pak se to musi zkopirovat treba tim shrinkem

remark3d (22.9.2007 10:45:47)

ja používam uspěšně programy: IsoPuzzle-16 nebo CD/DVD Data Recovery ovšem je to pochopitelně vždy časově náročná operace