Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Telefonní přípojka

Telefonní přípojka

TRUST (1.8.2005 15:12:51)

CHtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti se zřízením nové tel. přípojky a co je potřeba splňovat. U mě je situace taková že mám postavený nový rodinný dům a kabely od telecomu vedou v cestě 6m od domu. Objednal jsem si přípojku za akční cenu 99Kč a po telefonu mi bylo zděleno že nebude problém. Poté technici. zjistili, že kabely nejsou nataženy až do domu a podle mého názoru se jim za ty peníze do toho nechtělo tak mi napsali dopis s tím, že nyní přípojku není technicky možné provést. Díky za jakokoli radu a nebo kam se obrátit.

Anonym (1.8.2005 17:05:41)

Jsou dvě možnosti: 1) nechat si těch cca 6m natáhnout od Telecomu včetně zapojení (bude to trvat dlouho) 2) těch 6 m si natáhnout sám a pak si nechat zapojit telefon (bude to rychlé,ale těch 6 m si zaplatíš),doporučuji obrátit se na Telecom na oddělení dokumentace sítě a tam se domluvit,je v každém krajském nebo větším okresním městě.

Dzerza (1.8.2005 17:07:42)

To je divne. Podej stiznost na ctu. Telecom provozuje univerzalni sluzbu, takze ma povinnost ti telefon zridit. V nejhorsim pripade dostanes fixed gsm :)

Petr (1.8.2005 20:56:56)

Presne tak, jedna se ze zakona o universalni sluzbu, jedinou "neznamou" je doba kdy ji Telecom ma zridit. Je tam uvedeno neco jako "v rozumne dobe dle technickych moznosti"... Ovsem kdyz je kabel cca. 6m od domu, neni co resit, to musi byt pomerne rychle.

Anonym (1.8.2005 21:01:52)

To rychle může být také cca 2-3 měsíce,doporučuji obrátit se na oddělení dokumentace sítě ČTc a domluvit se na postupu,zcela běžné je si kabel na vlastním pozemku položit sám dle specifikace ČTc (typ kabelu,ukončení atd.) a jakmile to bude hotové je možné pokračovat ve zřízení telefonní linky.

Trust (1.8.2005 20:04:17)

Díky. Sám jsem zvědav jak to dopadne. Volal jsem na zákaznickou linku a požadoval podrobné vysvětlení a né jenom, že to není možné. Prý se ozvou do 48 hodin tak uvidíme. :)

Trust (4.8.2005 20:19:47)

Takže do této doby se mě nikdo neozval!! Já jsem tam volal a teď už nejsou schopni ani říct kdy se mě ozvou (ptal jsem se rok, dva a oni na to nic, že mám čekat)K..y. Asi budu muset podstoupit tu stížnost na Čtu. Nechápu to. Jediné logické vysvětlení mě napadá, že se jim to nechce kopat, jinak fakt už nevím.