Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Telecom mi odpálil modem při bouřce, která šla přes jejich ústřednu ...

Telecom mi odpálil modem při bouřce, která šla přes jejich ústřednu ...

Mir. (4.8.2005 17:13:39)

máte někdo podobnou zkušenost s řešením tohoto problému. Nikdo se nechce ke škodě hlásit! Modem evidentně nemá problém s napájením, ale podle všeho je odpálená část, která 'komunikuje'. Jak formulovat a postupovat při reklamaci. Modem nebyl zakoupen u Č.Telecomu. Zajímá mne každá podrobnost. Děkuji

Anonym (4.8.2005 18:55:53)

Přepěťová ochrana je záležitostí každého. Tady není co reklamovat.

doom (4.8.2005 19:13:42)

Bohuzel je to tak jak pise nize Anonym...Jestlize pri bource napr. odejde televize v zaruce...muze se dat do opravy..Ale vyrobce na 99 procent odepise v tom smyslu ze zaruka se nevztahuje na prepeti ci uder blesku..je to tak u vetsiny spotrebicu...Jedina moznost je pojistovna...tedy pokus je to pojistene proti uderu blesku.. :-(

Anonym (4.8.2005 20:16:50)

To je ale zlej Telecom - objednal si bouřku a nechal ti odpálit modem :-) . Tady opravdu není co reklamovat, kup si nový a pořiď si přepěťovou ochranu.

Zajda (4.8.2005 20:33:05)

No zřejmně se odpálil DSL chipset což je poměrně podstatná část. Reklamovat se to může. Pokud nebude viditelně uškvařená součástka, tak si myslím že modem bez problémů vymění. Protože pokud je poškození uvnitř, dejme tomu onoho DSL chipsetu, tak samotná diagnostika mnohokrát převýší cenu přístroje. Ani pak neni šance prokázání, že k závadě došlo přepětím, neboť se stejně tak může jít o vadu při výrobě chipu. Ústředna samotná je chráněna a nijak nemůže ovlivnit naindukování napětí na vedení. Vlivem úderu blesku se může naindukovat na vedení vysoké napětí které může poškodit modem. Přepěťová ochrana je dnes samozřejmností a tyto události obvykle člověka ponaučí. Je to ale čistě vaše věc a nikoli telecomu. A i když se necháte pojistit tak pojišťovna v rámci své preventivní činnosti může ve smlouvě požadovat montáž přepěťové ochrany.