Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > SAGEM 840 - ADSL - problém s instalací

SAGEM 840 - ADSL - problém s instalací

pepa008 (7.8.2005 17:34:04)

Modem na ADSL SAGEM 840 přišel v balíčku poštou. S PC pracuji denně a už jsem něco skous, tak jsem kamarádce chtěl pomoci s instalací. V jejím PC jsou Millenia a PC má ve firmě, takže plno programů, o který by nerada přišla, včetně účetnictví - vložím CD, nainstaluje se kus a vyzve mne to k připojení modemu přes USB, což učiním a ejhle natahují se najednou sami ovladače a najednou BUM, přes obrazovku chybová zpráva systému s možnostmi "zavřít" a "ignoruj" a toto se opakuje. Zkusil jsem zaktualizovat Millenia a vyčistit vše, provedl i kontrolu na viry a stále stejný problém. Ani se mi nepodaří dokončit instalace. Na help lince milá slečna radí, kupte si XP, ty mám doma, ale nevím proč kvůli připojení by měla kamarádka platit za software do PC kvůli jednomu pitomýmu modemu, který mimochodem má mít podporu i na Millenia? Máte někdo radu jak to nainstalovat???

TomM (7.8.2005 20:04:07)

o SAGEMU 840 je tady hafo threadů a všude se píše, že je to ŠMEJD! Asi se začnu modlit k velkému bohu adminovi tohoto serveru aby sem na forum přidal něco jako moderátory, registraci a hlavně něco jako označení threadu důležité, kde by mj. mohly moderátoči napsat že SAGEM FAST 840 je šmejd a díky tomu by tu nebylo tolik flamu! BTW chudák Nargon pořád musí jak de*il dokolečka psát jak forwardovat porty na DC++, potom hafo expertů se ptá, proč jim nefunguje jejich skvělý USB modem, další mají problém, že když zvednou telefon, tak se jim odpojí ADSL. Kdyby tady byl thread důležité a v něm tyhle lamí problémy, bylo by všem dobře!

PzV (7.8.2005 22:59:30)

Smejd to mozna je, ale funguje :-)

Anonym (8.8.2005 07:41:57)

70% možná funguje uspokojivě, což neznamená , že všechno funguje jak má . Osobně bych se USB modemům vyhýbal velkým obloukem , neznám jediný typ , který by byl absolutně bez problémů ..... (Ale mezi šmejdy Sagem králem , tod´fakt ... )

Honza (8.8.2005 09:54:03)

Já ho mám a naprosto v pohodě !

Petr (13.8.2005 23:41:55)

Měl jsme jeden v lednu /nabídka 14 dní zdarma/ vrátil jsme ho (bez problémů). Poté jsem si v květnu objednal znova ADSL už natrvalo a došel mě SAGEM, vyklajdaná usb konektor, stale padal, vydrzel max 30 min na netu. Pak jsem ho vratil telecomu a koupil USB SIEMENS SANTIS A-100, jede v poho, ale stejně budu kupovat SMC Broadband router s ADSL/2 modemem SMC7904BRB, 4x 10/100 LAN na http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=310&Shortcut=SMC-335439 co vy na něj.....????????????????? Dík

Anonym (7.8.2005 23:15:44)

SAGEM 840 je prostě šmejd, šmejd a ještě jednou šmejd. Můžeš zkusit nové ovladače - ať už ze stránek ČTc, nebo přímo od Sagemu, ale moc velkou šanci Ti nedávám. Už jsem ho několikrát instaloval (na různých počítačích a pod různými OS) a problémovější a záludnější kus hw snad ani neexistuje. Kamarádka by měla Sagem vrátit a pořídit si pořádný ADSL modem s ethernetovým rozhraním. PS: hlavně nezapomeň zálohovat data, než budeš provádět další (pravděpodobně stejně neúspěšné) pokusy s instalací tohoto šmejdu. A kdyby se Ti ho snad povedlo zprovoznit, tak okamžitě nainstaluj nějaký sw firewall. PS2: XP kvůli Sagemu kupovat nemusíš, nepomůžou... PS3: jsou i počítače kde tento šmejd funguje, ale jsou ta tak 2 z 10 :-(

Nargon (7.8.2005 23:18:32)

Asi jedine mozne reseni, novy modem. Nejlepe s ethernet rozhranim. Sitovou kartu predpokladam ma.

Anonym (7.8.2005 23:24:59)

instalovat smejdskej modem na smejdskej OS ? BUHAHAHAHAHAHA .... MS winME nepodporuje tak to nepodporuje ani zadnej rozumnej ISP a pokud to vyrobce pise tak se ptej vyrobce ... opravdu nechapu rozum nekterejch prispevovatelu ... staci si zalistovat trochu dozadu ... a najdes alespon dva thready plny popisu tohohle modemu... a PzV neposlouchej ... vsude bude mlejt ze mu ten modem funguje ... ale radu rozumnou neda... zkus se mrknout na stranky sagemu - sou tam novy ovladace na ten modem - novejsi nez ma IOL na strankach - mohlo by to pomoct ... mozna taky pomuze novejsi verze MSI instalatoru .. a jednou mi nekdo radil ze to dela obcas problem OLE - ale jak ten odstranit - to uz nevim :-)

PzV (8.8.2005 00:01:17)

Ze nedam zadnou radu? uz jsem myslim poradil dost a rozhodne vic nez ty anonyme!Uz me jenom nebavi psat porad to samy.V jinych vlaknech je o tom modemu vse!A ze ten modem funguje "nemelu" jen ja.Je spousta lidi kterym funguje, rozhodne mnohem vic nez tech kterym nefunguje.Ale to ty nemuzes asi pochopit,mas svuj super, bomba, bezchybny ethernet modem a zase jenom porad meles, ze USB modem je smejd. BTW nauc se cist - kecas nesmysly ,(MS winME nepodporuje tak to nepodporuje ani zadnej rozumnej ISP a pokud to vyrobce pise tak se ptej vyrobce), ME podporuje :-)

TomM (8.8.2005 00:32:30)

když napíše IOLák, že tenhle modem je šmejd, tak to asi bude pravda, protože on asi nejlíp ví, kolik volá lidí s problémem s tímto modemem oproti tomu kolik se jich prodalo/problémům s jinými modemi. Takže nemel nic v tom smyslu, že těch, kterým to funguje je většina!

IOLák (8.8.2005 02:54:42)

hola TomMe :-) díky za zastání. Máš pravdu - když se k nám "probojuje" člověk, že mu nejde Sagem - dostane asi tyto rady : 1) změňte na ISO nebo na BULK v conf modemu (20%) 2) zkuste nové ovladače (30%) 3) přeinstalujte windows (50%) 4) kupte si ETH modem (95%) -procenta jsou úspěšnost řešení A zkus odhadnout kolik lidí s Apple má problémy - zatím sem nikdy nenarazil na spokojeného Macistu s S840 a k WinME - jedná se pouze o "dožívací" cyklus - pokud nejsi korporátní zákazník nedostaneš z MS nic. Podpora pro 9x OS se drží na úrovni "necháme dožít" - přečti si co je to "prodloužená podpora". Ano, my dáme podporu na principu "kontaktujte MS v rámci prodloužené podpory nebo si tam radši dejte XPčka nebo 98SE" - Problém je ten, že MS už nedodává potřebné aktualizace pro takto staré OS a my jako reseller modemů nemůžeme poskytnout záruku na bezproblémový chod modemu který je za A) závislý na USB řadiči - který je závislý na B) OS který MS aktuálně mainstreamově nepodporuje. Jen mi někdo vysvětlete proč proboha používáte 10 let starý OS když mu skoro nerozumíte? A pokud se nemýlím tak ješě W98/ME stále obsahují dokonce 8 bit instrukce v určitých procesech a to je někde hóóódně dávno :-(

IOLák (8.8.2005 02:58:50)

ještě jsem zapoměl na http://support.microsoft.com/default.aspx?pr=lifewinextndfaq (pokud se to zobrazí správně) je to FAQ k podpoře 9x OS - hlavně poslední bod - jedná se o PLACENOU podporu a na závěr : je rozdíl mezi technickou asistencí a technickou podporou ;-)

PzVPanther (8.8.2005 11:38:42)

Ja taky ten modem nevychvaluju jak je super, bezproblemovej atd. Ale nerikej mi, ze je vic lidi kterym nefunguje(pokud maji v poradku windows a vubec komp) nez tech kterym funguje! Muzes to potvrdit IOlaku?

IOLák (8.8.2005 22:32:44)

promiň, ale nemůžu říct ani to, ani to - je to tak půl na půl - zatím statistiku na toto sem ještě neviděl :-(

Svaťa (30.9.2005 13:59:07)

Koupil jsem si Sagem 840 a od dubna do srpna mi to jelo bez problémů. Ty nastaly až v průběhu září. Nešlo to nakopnout napoprvé nebo až po reinstalaci a po každém vypnutí PC to bylo znovu. Nainsataloval jsem XP (předtím jsem měl 98) a je to pořád stejné. Poslal jsem dotaz na adminhelp@iol.cz, ale zatím se neozvali.Takže kdo můžete, poraďte, hlavně pro dceru, já mám internet v práci.

Anonym (30.9.2005 21:37:56)

Co na to říct? Toto je bohužel u Sagemu 840 zcela běžné a lepší to nebude, takže než ztrácet čas, kup dceři třeba Alcatel Speed Touch 510i, ČTc ho má teď ve výprodeji za 1 189 Kč s DPH. :-)

Anonym (8.8.2005 11:21:17)

Rád poradím,ale potřebuji vědět jaká je to chybová zpráva (číslo chyby,co to píše atd.,je chyba nějakého programu nebo windows atd.).Zkus nejdřív zkontrolovat ,zda tam není nainstalovaný program na ochranu před podvodnými dialery.Tyto ochrany nedovolí dokončit instalaci modemu.

Anonym (13.8.2005 18:54:46)

Všechny ochrany jsem vypnul, s tím mám zkušenosti, ta chybová hláška je systémová - tedy za to zřejmě můžou W Me, ale ty rady "kup si novej software nebo modem" mi nepřijdou moc vtipný.

Anonym (13.8.2005 19:06:17)

A co je to tedy za konkrétní chybu?Bez konkrétní specifikace nemůžu poradit.

PzVPanther (8.8.2005 11:42:05)

jo, zkousel jsi take patch ze stranek Telecomu???? Pro 98ky je tam jakysi patch MS Dun 1.4 - http://www.iol.cz/zakaznicka_podpora/navody_a_ovladace_pro_adsl_sluzby/

PzVPanther (8.8.2005 11:42:53)

sluzby (nakonci odkazu) maji byt vcelku

M121H (8.8.2005 13:07:19)

Když ti komp Ságema (nežere) tak mu ho necpi, akorát ztrácíš čas. Jediný co můžeš udělat je zkusit modem od jinýho výrobce. Nekupovat ale půjčit. Já používám Microcom DeskPorte bez jedinýho problému. Ale jestli budu někdy měnit HW, tak jedině ethernet!!! Ono to laciný bývá někdy nejražší.

Sokoban (30.9.2005 18:04:33)

Jestli se ti podaří od Microsoftu sehnat vyjádření, že WinME fungují, tak ti zprovozním internet zdarma. Modem bude stačit zapojit do ovčího zadku a uvidíš jak to poletí :)