Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Novinky - třeba ADSL 2+

Novinky - třeba ADSL 2+

Tlama (12.8.2005 16:19:14)

Tak mám pocit, že se nic nového u poskytovatelů neděje. Asi se chystají na konec okurkové sezony. Nemáte nějaké zaručené informace. Třeba telenor přijde s adsl 2+....

Anonym (12.8.2005 17:27:20)

myslim ze se neco deje protoze je u nas do konce zari telenor nedostupny ackoliv jsme ho do nedavna meli uz od ledna

TomM (13.8.2005 00:32:27)

ty ses asi potototo, telecom je hodně línej kupovat novou technologii - taky proč, když je využitá z 25%. A telenor, nic proti jejich službám, ale je to banda vychcálků, ti jestli těm svým pár DSLamům říkají pokrytí, tak já sem asi santa claus, navíc rozšiřování v podobě telenoru (jestli se to tak dá nazvat), je pomalé jak zácpa. Jestli někdo tady poskytuje ADSL, tak je to pro mě telekom, protože ten když něco pokrývá, tak to stojí za to a ne jeden DSLam telenoru. asi namítnete, že telenor, díky soustavnému ždímání telekomem nemá na pokrývání-opak je pravdou, telenor je členem dosti silné telekomunikační skupiny, a kdyby měli zájem o pokrytí (né "pokrytí") tak se investovat dá. Tohle je pro mě jenom důkaz, že telenor se ani nesnaží nic moc dál extra pokrývat, bere jenom ty nejlukrativnější města aby si užil maximáního zisku. Ale tohle berte pouze jako IHMO. BTW co se týče ADSL2+ by telenor: jen ten telenor nepřechvalte, to není až zas tak lidová firma, jinak už by bylo pokrytí někde jinde.

Anonym (13.8.2005 10:43:53)

Připadá mi reálný pokrýt krajský města-těch pár nejlukrativnějších ústředen v danym městě. Stačí 2-3 a pak na základě poptávky zvyšovat. Telenoru to ale opravdu trvá jak hladovýmu vytlačit stolici.

TomM (13.8.2005 14:42:53)

myslím, že okresní by je taky nezabily. Neříkám, že musí mít pokryto všude, v každé vesnici, ale město, které má 50 tisíc obyvatel (navíc většina na jedné ústředně) by si pokrytí zasloužilo. Ale podle mě problém v pokrývání je ten, že telenor má dost řídkou páteřní síť oproti telekomu.

XXX (13.8.2005 15:20:35)

Telenor pouziva jako cast sve paterni site optiku CD Telematiky - www.cdt.cz

Anonym (13.8.2005 22:05:11)

jj a nevite odkud to bere Telecom?diky za odpovedi.

TomM (14.8.2005 02:55:36)

ten má pokud vím všechno svoje.

y2k (14.8.2005 13:50:40)

Ještě bych to řekl lépe, dříve to bylo naše společné a my jsme to zaplatili (vybudování celé Telecoumácké prašivé sítě), ale nyní je to jen jeho a z nás chce znovu dřít peníze. Nesnáším bývalý režim a žlutý srá* mi tento bývalý režim čím dál více připomíná :-)

Anonym (14.8.2005 11:27:32)

Nemá. Ten dědil od PVTky docela rozsáhlou síť. Ještě před érou pragocentrismu. Zatimco pro jiný opy znamená republiková páteř jen Plzeň,Praha,Brno, Holomóc a Ostrava.

Jolli (13.8.2005 01:26:24)

Neoficiálně - mají probíhat již testy, tuším možná od července

TomM (13.8.2005 02:15:05)

a to u koho? TN nebo čtc? jinak neoficiálně-dá se tomu věřit ? :D BTW, teďka testuje kde kdo něco, ale do praxe to může trvat aji třeba rok nebo dva.

Nargon (13.8.2005 03:34:21)

V ceskem podani rok nebo dva se testuje nova verze deli tycinek. U adsl bych spis rekl deset, dvacet let.

TomM (13.8.2005 13:43:48)

:D

y2k (13.8.2005 13:10:44)

Již při podpisu smlouvy jsem hovořil s techniky Telenoru, ohledně koupě vyhovujícího modemu, protože jsem nechtěl žádný s nabídky Nextry a měl jsem obrovské hardwarové nároky. Nakonec jsem zvolil modem ZyXEL Prestige 662HW-63. Jeden z důvodů byl ten, že zařízení umí pracovat již v režimu ADSL 2+ a dle vyjádření techniků měl být letos již testován provoz. Zatím ale skutek utek :-) Již se těším, protože provoz ADSL 2+ by měl být sloučen s TV over IP.

Anonym (14.8.2005 00:15:49)

Jo Zyxely s dvojkou na konci ADSL2 umí. Nechápu ale proč nepustěj TV over IP hned. Na jednu stanici stačí 2,5 Mbit(kvalita lepší střední) při MPEG2 a stereo zvuku plus nějaký ty blbovinky jako další audio stopa. Sem taky zvědavej jak tam dají Novu co s digitálem nechce nic mít. No sem zvědavěj jak to pustěj. To bude zas lam co se budou snažit přehrávat mux v Media Playeru:)))

y2k (14.8.2005 13:46:17)

Mno já jsem to pochopil tak, že budou konkurovat kabelové televizi. Rychlosti NETU nechají stejné, pouze si někde na QoS povolí výjimky pro pakety TV over IP. Takže dle mojich doměnek bude i nadále příkladně u Nextry na výběr z rychlostí 1M, 2M, 4M, ale budou se dát objednat i s kabelovou televizí. V tomto případě bude přenos výhradně přes ADSL 2+ a to jedině přes sítě Telenoru. Uvidíme, zda to tak ve skutečnosti bude, ale mě by se to líbilo :-) Média Player by opravdu nebyl tou správnou volbou pro přehrávání MUXu :-)

Zajda (14.8.2005 15:15:44)

Domnívám se že tak nějak to přibližně bude. I když třeba BT v UK to řešil složitějším způsobem. Modem navázal na jednom PVC PPP spojení pro připojení k internetu a na dalším PVC okruhu spojení do streamovací sítě. IMHO asi tenkrát BT mohla ovlivnit QoS jen na síti ATM(prioritizace a stanovené parametry na každý PVC). Doufám, že telenor tak neschopný nebude a zvolí transparentní řešení v prioritizaci na bázi IP sítě. Podle mých doměnek bude TVoIP současně s připojením k internetu na ADSL(1) možný pouze v případě, že technické možnosti linky umožňují využívat obojí současně. V případě že ne, tak se zřídí přípojka ADSL 2+. Samozřejmě na vlastních ubundlovaných linkách telenoru. Konkurence tradičním kabelovým operátorům bude opravdu značná(což je jedině dobře). Přenos obrazu je totiž až k účastníkovi digitální cestou. V případě použití standartního DVB streamu se tak přenáší i všechny audio stopy(klidně i v Dolby Digital 5.1) a doplňkové informace jako teletext,EPG atd. V ČR dosud žádná kabelová televize nemá v provozu DVB-C(něco se šušká o testování u Karnevalu). Unbundlování místní smyčky je i přes vydřidušské ceny ČTc levnější než budování vlastní kabelové sítě. Předpokládám šíření pomocí multicastu a ve standartním MPEG2/DVB transportním streamu. TVoIP umožňuje velmi jednoduché sestavení výběru vlastních kanálů do individuálního muxu. Otázkou je jak moc bude prosazována možnost individuální nabídky před balíčky(tzv. syndrom UPC;). Není třeba dekódovacích zařízení pro sledování i placených kanálů. Velmi jednoduše se implementuje také Video on Demand. Pod Windows Media player je bc kodek pro přehrávání DVB muxu. Je ale zpoplatněný a kvalita nevalná. Zátěž CPU vysoká. Nepoužívá ani HW akceleraci MPEG1/2 na grafických kartách. Na DVB multiplex se dá ale VideoLAN nebo mplayer určitě dobře použít;) Zajísté budou prodávat i set-top boxy s ethernet rozhraním.

y2k (14.8.2005 15:49:08)

Mno, už aby to bylo. Zrušil jsem vydřidušské UPC, jelikož jsem odmítal nadále platit za televizi (velmi mi poprudila hláška, že kabel zavádět do mé lokality nebudou, jelikož kabeláž jsem jim v době SAT TV nevyplatí. Vím, že je to pravda, ale taková pravda se zákazníkům nemá říkat, proto ode mě již nemají ani 1,-Kč). Proto bych uvítal tuto náhradu. Bylo by to OK. Již netrpělivě čekám, kdy s tím konečně vylezou ............