Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Proč nechce telecom zřizovat ADSL na větší vzdálenosti?

Proč nechce telecom zřizovat ADSL na větší vzdálenosti?

:( (15.8.2005 18:11:42)

Jsem vzdálený přesně 4460 metrů od ústředny, ale telecom mě nechce zřídit rychlejší ADSL. Podle http://www.internetexpres.cz/cz/prodlouzeni_vzdalenosti.html může na základě přeměření a dobrých hodnotách útlumu zřídit ADSL až do nějákých 8 km daleko. Jenže bohužel jsou měřicí hlavy jenom na některých ústřednách a tam kde nejsou tak má prostě telecom pevné omezení na 3.8 km pro nejnižší rychlost. Já ale nechápu proč právě na ústřednách kde tyto hlavy nejsou nechtějí přeměřovat kvalitu? Mě se osobně nechce čekat než se dokoupí hlavy na další ústředny a pouze možná i na mojí ústřednu. Chtěl jsem si nechat přeměření i zaplatit, ale jakmile jsem dál jak 3.8 Km od ústředny tak prostě konec, nic nebude, je to tak těžké změřit to ručně? Asi nemá moc effekt tu rozebírat, že v zahraničí, se to prostě změří a když to nejde tak se najde jiné řešení jak přípojku zřídit. Něják mi připadá, že ta neochota začíná být obrovská. Neni to tak dlouho co jsem mluvil s operátorem a ten mi dokonce radil, abych reklamoval ADSL z důvodu nemožnosti zřízení větší rychlosti, ale osobně se mi to zdá jako blbost.

Nargon (15.8.2005 19:11:13)

Kilometrova vzdalenost byla pouzita, protoze pri standartnim premerovani byla instalace pripojek velmi pomala. Tak si proste propocital ze do 3,8Km to urcite pojede a nemusi se merit pripojka. Problem nastava v tom ze nekde jsou kabely stary 50 let (tam tech 3,8Km sotva staci) a jinde jsou kabely nove (jako u me, cca 7Km od ustredny a jel tu 1Mbit). A mozna by ti to prisly promerit, kdyz se s nima dohodnes.

derek (16.8.2005 10:14:53)

Mohl by si napsat, kdy uvas telecom pokladal novy kabely? cca diky

Nargon (16.8.2005 11:36:56)

Telefon tu predtim vubec nebyl, takze nove kabely od ustredny az do krabicky na zdi, kam se strka telefon. A bylo to asi pred 6ti mozna 7mi lety.

Anonym (15.8.2005 19:41:48)

Ses proste diky Telecom birokracii v pico no..

JOE (15.8.2005 21:48:52)

Mno, moc tomu nerozumím, pokud již máš ADSL zřízeno a jsi vzdálen 4460 metrů, tak to znamená, že se to muselo změřit, jinak by ti ADSL nepustili. Pokud je někdo dále než 3800 metrů a ústředna není vybavena měřícími hlavami, tak se přípojka přeměřuje ručně (cca od června). Pokud tedy nemáš ještě zřízenu ADSL, můžeš si klidně podat žádost, linka se ručně přeměří. Pokud již ADSL máš, musela být kvalita linky tak či onak změřena a útlum je znám (dle útlumu se určuje max. rychlost), a není důvod ji znovu měřit (určitě se kvalita nemohla zlepšit).

:( (15.8.2005 22:35:21)

No tenkrát jsem si koupil jejich balíček a taky s tím byli problémy, ale po četných urgencích to prostě zřídili. Už se tu vyjádřilo několik lidí, že měli podobný problém a i když jim říkali že z technických důvodů to nejde tak jim to zřídili. Krom toho technik tu byl... řekl mi že mi tu adsl nemůže běžet a já na něj, "Ale pane já nechtěl změřit dostupnost ADSL ale jestli pude vyžší rychlost" tak tady je vidět jak to u nich funguje... když mi z měřákem v ruce u sloupku s CT drátama řekne že mě adsl nepude a mě už půl roku běželo...

Nargon (15.8.2005 22:52:06)

Jo to mi pripomina mne. Kdyz jsem menil sluzbu u nextry z 1Mbit na 256Kbit tak mi napsali, ze to neni mozne, protoze linka neumoznuje ZVYSENI rychlosti. Proste taky odpovidaj na neco co clovek nechtel. No po me odpovedi jakto ze kabely utahnout 1Mbit a 256Kbit by nezvladly mi byla sluzba zmenena na pomalejsi.

JOE (17.8.2005 22:44:00)

Takže teď ADSL máš zřízeno či nikoli ??