Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > poraďte, nemohu se rozhodnout

poraďte, nemohu se rozhodnout

Eser (27.8.2005 15:56:05)

mám cca měsíc IE Sprint, šlape jak hodinky, opravdu si nestěžuji. Ale už zhruba týden, tak po dvou hodinách hraní po netu, začínám hůř vidět na monitor, myš občas najdu jen po hmatu. Opravdu nevím zda mám změnit poskytovatele připojení, nebo si raději zajít k očnímu, poradí mi někdo, jak tuto prekérní situaci vyřešit, domnívám se, že rady druhu přeinstaluj si OS mi v této situaci moc nepomohou, děkuji všem.

Anonym (27.8.2005 16:38:20)

A jinak vidíš dobře?Když nejsi na netu tak vše vidíš dobře?

Nargon (27.8.2005 17:51:02)

To je jasny, odchazi ti graficka karta nebo monitor.

TomM (27.8.2005 21:41:58)

tak tohle nechápu co to má společnýho s netem. Ale i tak je to nesmysl, protože kdyby ti odcházel monitor nebo grafika, tak bys stoprocentně na tu myš viděl, takže asi si zajdi k očnímu, telecom ani monitor za to asi nemůžou :D

Jira (27.8.2005 21:44:49)

Nebo zkus Chocholouška.

TomM (27.8.2005 21:48:47)

:D

Eser (27.8.2005 22:07:27)

kua a já už se bál, že je to pingem, dík za radu.

Anonym (27.8.2005 22:07:15)

Myslím, že tvou prekérní situaci brzy vyřeší internace v určitém ústavu. Tam si od netu odpočineš tak dlouho, dokud zas nebudeš vidět jako rys.

Drago (28.8.2005 15:13:13)

http://piv.pivpiv.dk .............:-)

Eser (28.8.2005 22:14:22)

máš pěknou stránku :-))

Nargon (28.8.2005 23:57:12)

Tahle je trapna, videl jsem lepsi. Hlavne kdyz to okno zavrete a objevi se 10 novejch. to je pak zabava. To jsem spustil ve skole, parkrat do zavrel a musel do restartu, windowsy to nezvladly.

Anonym (29.8.2005 10:06:02)

Panove a jaky ja vas nazor na veverku z Ice Age ?

Nargon (29.8.2005 11:24:07)

Veverka je srandovni a zajimalo by me, proc orisky neji.

Zajda (29.8.2005 12:19:01)

Ztlumit jas a kontrast na monitoru. Snížit teplotu barev. Věnovat půl hodiny vyladění všech parametrů na monitoru, pustit monoskop a pak individuálně ještě doladit. Pokud máte LCD tak tam se moc manipulovat s kvalitou nedá. Levný LCD je horší než levný CRT. Nekvalitním LCD se u nás říká Ostříš;) Z monitoru vás nesmí bolet nebo pálit oči. Musíte vidět jasně. Tedy za předpokladu že se nechce spát;) Sedět v optimální vzdálenosti od monitoru. Spíše blíže než dále. Monitor není televize! Je stavěný na pohled z blízka. Pokusit se eliminovat různé odrazy světla. Co se týče uživatelského nastavení v GUI, tak používejte tmavší barvy a kontrastnější barvy. Používejte tučnější písmo. Největší ,,zabiják" na oči je bílá barva a na ní černý text na svítící zobrazovací jednotce(ať už je to CRT,LCD,plazma). Tam musíte mít zobrazení opačně tj. černé pozadí a text světlý. Nemusí být bílý, Stačí jemně šedivý nádech nebo sytější zelená barva(pamětníci vzpomenou na Hercules, ten zelený nebo někde oranžový luminofor tam nebyl náhodou:). Černý text na světlé ploše se dá sledovat jen na nesvítící ploše(kniha, čb pasivní nepodsvícený LCD atd.) Pokud dodržíte tyto zásady a zrak se bude zhoršovat, tak je to vada vrozená a nedá se s tímto nic dělat. Zrak by se vám dříve či později stejně zhoršil.

TomM (29.8.2005 16:24:42)

kua tak to už nebudu na DSL.cz chodit- přesně problém černého textu na bílém :D

Eser (29.8.2005 19:33:53)

dík za obsáhlé vysvětlení. Už jsem se bál jestli to není nějak ovlivněné Telecomen. Když vezmu v potaz že má i třeba o 5 -10 ms horší pingy na ten samý server co Nextra, údajně má i horší lamy, jsou to nějaký DS, i když já jsem viděl v ZOO i lamu vikuňu, přesto ani netuším co taková DS lama žere, vlastně ani nevím proč je Telecom ustájil v ústředně. Opravdu se mi ulevilo, Telecom za to nejspíše nemůže, CRT monitor mám kvalitní, tak to si opravdu zajdu na oční, už minule si tam cosi doktorka brblala, že midává 3+, ale já takovou blbou známku nechtěl, tak jsem to ani nebral, zítra se jí půjdu raději zeptat, jak to vlastně myslela. Doufám, že bude v práci, má taky totiž IE Sprint, tak si snad nehodila laso, když jí dnes nefungoval net. Já jsem v té době šel posekat zahradu a vyluxovat bazén, říkal jsem si, že to bude mnohem lepší než tupě zírat na monitor a vztekle počítat ty hrozné desítky minut, co byl net nefukční, v kolik ho zapli, mě v 19.00 už fungoval, v kolik vám? Děkuji všem za odpověď.