Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Pripojeni 2-heho PC k ADSL

Pripojeni 2-heho PC k ADSL

kuba (27.8.2005 18:54:29)

Mam takovy dotaz lze pripojit dalsi komp k adsl pre modem Sagem F@st 840. On se pripojuje k prvnimu PC pres USB a potom mam v kompu sditovku ktera je propojena kablem z druhy PC. Mistni sit normalne jede ale nevim jak nastavit druhy komp aby mu sel net. tak pokud nekdo vite jak na to tak prosim napiste dik K.

David (27.8.2005 20:05:29)

Jestli to chces pres to pofiderni sdileni pripojeni internetu pres Win, tak te cekaji akorat problemy. Pokud ti ale staci na dalsim PC sluzby jako http, https, ftp, a dalsi "bezne", doporucoval bych treba pres proxyserver www.proxyplus.cz Ja ho nikdy predtim nemel , instalace a konfigurace mi zabrala asi pet minut a bezi uz asi ctyri mesice bez jedinyho problemu, uz ani nevim, jak to config okno vypada, protoze jsem ho pouzil jen pri instalaci :) A segra si odvedle nestezuje, ze by ji neco nefungovalo :)

kuba (28.8.2005 09:26:42)

ten program sem si stahnul ale jaksi nevim co mam kde nastait, neslo by to napsat trochu blbuvzdorne ?? hlavne me zajima co mam dat v 2-hem pocitaci za vychozi branu a DNS server ( ty kompy maji IP adresy 192.168.0.1 a *.0.2)

David (28.8.2005 10:43:02)

RTFM :) Manual je kupodivu opravdu pouzitelny, momentalne nejsem doma, takze nemuzu kouknout, jak PRESNE to je u segry nastaveno, ale kazdopadne - zadnou vychozi branu ani podobny s...ky tam nemam, IP adresy mam jako ty, maska podsite musi byt samozrejme stejna... No a v prohlizecich pak nastavis "pouzit proxy server", kde napises tu adresu toho PC s modemem (u me treba 192.168.0.1) :)

kuba (28.8.2005 13:14:56)

a musi se nastavovat neco v tom proxy serveru nastavit nebo ho staci jenom stahnout a zapnout ??? normalne bych to vyzkusal ale jaksi budu doma az vecer takze at z tim stravim co nejmene casu

David (28.8.2005 14:04:34)

Ja uz si to vazne nepamatuju presne, ale je tam fakt blbeckovzdornej manual... Tusim, ze se tam zadava neco jako jaky IP adresy pres ten proxy muzou jet... Je to fakt popsany v tom manualu :)

Pavel (29.8.2005 08:26:11)

Jestli máš win xp tak to jde nastavit přímo v nich, jinak doporučuju winroute, na 2. počítači ti ale půjde net jen když bude zaplej počítač s modemem.

David (29.8.2005 08:30:12)

Jo, ale nezapomen dodat, ze musi mit XP nejlepe na obou PC, jinak to dela spoustu kravin. A nejlepe co nejpodobnejsi verzi XP na obou strojich :) Nastavovat to treba na XP/W2k a na druhym PC treba 98ky, to je na masli :) Winroute je fajn, jenze ne zadarmo... Jelikoz jsem ho taky pouzival, tak vim, ze pro nastaveni tak, aby uzivateli do PC nic nelezlo a pritom mohl pouzivat vsechny programy, co pouziva, je treba si s tim trosku pohrat... Je to proste trosku jina koncepce administrace toho proxy serveru... Ale jinak je Winroute spica... Ale pro uzivatele, co to chce jen nainstalovat a jet bych se radsi priklonil k tomu Proxy+...

pepik (30.8.2005 16:10:53)

sem zkušal te proxy+ a je fakt dobrý akorát se přeš něho nechche nějak rozjet icq, všechno ostatní jede ( stránky, skype,..) ale na instaci nic primitivnějšího snad nemůže být

David (30.8.2005 16:25:27)

Jakej pouzivas klient? Ja mam na druhym PC Mirandu IM a jede to naprosto v pohode... Predtim jsem mel na zkousku i WinProxy a to porad padalo, tady naprosto v pohode... Jako pripojeni v nastaveni ICQ tam mam HTTP, port samozrejme shodnej s tim, kterej je nastavenej pro tu proxynu...

pepik (30.8.2005 19:47:23)

tak to skusím vyzkušat

Anonym (2.1.2006 19:57:36)

Anonym (29.8.2005 08:06:01)

Ehm, no pres proxy ti pojede ale jen web a ftp. Pri trose namahy ti to bude vyzvedavat postu. Takhle si pripojeni k internetu nepredstavuju. Vzdyt ve windows je naprosto lamersky sdileni pripojeni k internetu coz je nejakej takovej NAT. To je aspon cistejsi a muzez pres to pouzivat furu aplikaci ktery by ti jinak pres proxy nejeli. Minimalne hraci si nezahrajou a pres to si taky tezko zavolas.

Anonym (2.1.2006 19:53:09)

hmmmm...to máš teda dobrý,já taky ne.Jen zázrakem jsem se dostala až sem.

TomM (27.8.2005 21:38:59)

já nechápu lidi, co mají doma dva kompy, dokonce spojení UTPčkem a oni se koupí USB šmejda - jedinné rozumné řešení, dej ho do šuplíku a kup si něco s ethernetem.

David (28.8.2005 10:44:50)

Taky reseni :) Ale na druhou stranu, kdyz uz ho ma, tak proc mu neporadit, ne? :) BTW treba ja v dobe koupe vubec nevedel, ze budu druhej PC jeste pripojovat, takze jsem koupil od kamose proverenej USB modem (kterej provozoval navic u STEJNEHO PROVIDERA) a za cenu tak lakavou, ze neslo rict ne :) Ale do dnesnich USB skatulek bych uz asi nesel, to mas recht... Ale trvam na tom, ze SpeedTouch USB ISDN je jeden z nej... USB na Annex B, co se daji (nebo dnes jiz spis daly) sehnat :)

TomM (28.8.2005 13:45:14)

tak jasně, pokud někdo nevěděl, že někdy budou dva PC a teˇho tam chce připojit, tak je to dobré řešení, ale řekněmě (apoň pro mě) takové provizórní.

David (28.8.2005 14:03:51)

Nikdo nerika, ze neni, ale nekdy i to provizorium celkem dostacuje, treba v mem pripade, muj PC jede skoro cely den, takze enni potreba vymyslet nic jineho, dikybohu :) Ale kdybych to byval vedel v dobe koupe, tak sem asi do nejakyho ethernet routeru sel :)

Anonym (28.8.2005 22:29:02)

Nektery lidi jsou fak ímové. Zeptám se někoho kdo tomu rozumí a ten řekne že za pár let určitě buděš mít dalšího compa. A ty budeš tvrdit že ne že ne. No za nějakej ten měsíc si náš ímo pořídí dívídý přehrávač a manželka účetní díky socanský vládě dostane vyhazov z práce. Dostane zaměstnání kde musí pracovat i doma a tak jí daj noteba. To máme tipyckej příklad tří zařízení s ethernetem typická né moc hr do technologií rodinka. Uvažovat dopředu!!!

TomM (28.8.2005 22:42:03)

obávám se, že "né moc hr do technologií rodinka" asi nepřijde na to, že jejich přehrávač patří do ethernetu :D Teďka sem viděl imámy, kteří když zřizovali ADSL, tak už věděli, že si budou za měsíc kupovat notebook a hádejte co si koupili za modem?? No přeci náš oblíbëný "SAGEM F@ST 840"!

David (28.8.2005 23:27:42)

:)) Neni nad to par kacek "usetrit", ze? :) BTW ale vyrazove prostredky Anonyma jsou fakt na urovni :) Tos psal po deseti pivech, nebo te pri tom poplacaval po rameni Dr. Chocholousek ? :))

TomM (29.8.2005 01:12:45)

asi nějak tak, vsadím se že to vyřeší počesku, tedy budou si přehazovat kabel :)

David (29.8.2005 07:40:44)

No a z ceho myslis, ze vznikl Switch? :)) Tady se to akorat rozdeluje rucne a postaru :) Ale dle mych zkusenosti, kdyz se najme dostatecne laciny, precizni a rychly ukrajinec, tak to neni takova komplikace :))

Anonym (28.8.2005 23:29:41)

Prostě lidí sou blbý že se neuměj zeptat a provýst průzkum trhu. To jako známý kupovali člun ne. A hned u prvního jezu ten čínskej fóliovník kuchli o šutr. Ten pytlík na vodu už těžko někdo svaří zpátky. Kdyby se zeptali ,tak si koupej normální gumotexovej co vydrží pořádně ostrý šutry. Prostě lidi sou blbý že se nezeptaj a ne že nevěděj.

David (28.8.2005 23:33:35)

Bohudiky, ze mame vsehoznale inteligenty tveho druhu , kde bychom bez nich byli :))

Anonym (29.8.2005 08:08:58)

Samozrejmne. Tak se staci jenom ZEPTAT!!! nebo jinde INFORMOVAT!!! Nejlip u NEKOLIKA!!! lidi a trochu ZAGOOGLIT!!! a projit FORA!!! na internetu. Sory ostatni ze to musim tak psat ale tem kteri nejsou inteligenti :) nedojde ze nejde o znalost nebo o blbost ale o P R I N C I P.

David (29.8.2005 08:25:15)

Ja to chapu :) A uprimne, jakkoli jsi nebo nejsi (podle toho porvavani to tezko posoudim) odbornik, tak by tvoje slovo melo vetsi vahu, kdybys ho nemusel prosazovat pouzivanim VELKYCH PISMEN. Coz na me treba pusobi odpudive a stejne "odborne", jako kdyby sis stoupl doprostred Vaclavaku a zacal vykrikovat "USB modemy jsou na hovnooooo!". Jinak se v zasade asi shodnem, ze by clovek mel myslet dopredu a nekoupit prvni sragoru, co ISP nabizi za kacku.... Ovsem tvoje vyrazove prostredky jsou mi lehce cizi... Resp. pouzivani VELKYCH PISMENEK povazuji za znak primitivismu a nedostatku jinych argumentu, zamysli se nad tim :) Preji pekny den!

Anonym (29.8.2005 11:20:54)

Kdyz nevyrvavam tak me nikdo neakceptuje. Kazdej ma ve stylu to jen tak prolitnout. Pokud tam neni Velky pismenko co upouta tak si toho nikdo nevsimne. Je to primitivni a pitomy to uznavam ale zabira to. Zakon reklamy a TV Nova.

petr (29.8.2005 12:13:11)

hlavně že si nedokážeš vyplnit ani jméno

Anonym (29.8.2005 12:23:35)

Komu tim prospěju?

David (29.8.2005 12:38:20)

No mozna, ze kdyby sis to jmeno vyplnil a lidi zjistili, ze tvoje prispevky maji nejakou hodnotu, tak by to mozna priste cetli pozorneji, kdyby narazili na tvuj nick... I bez "CAPSLOCK vyrvavani"... Takhle to mam aspon ja... Nazory nekterych uzivatelu co se podepisuji a jsou tu dyl mi proste stoji za precteni, Anonymy skutecne, jak rikas, jen "proletavam"...

David (29.8.2005 12:38:53)

Kdyz nevyrvavam tak me nikdo neakceptuje... No to samo o sobe uz o leccems svedci, nemyslis?

Anonym (29.8.2005 12:49:08)

Jsem primitiv a vůl a nestydim se za to.

Anonym (30.8.2005 17:41:51)

zapni sdílené připojení na NET na PC kde máš USB modem a pojede ti po síti internet na tom druhém připojený "sdítovkou"