Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Digitální vs. analogová linka

Digitální vs. analogová linka

Martin (28.8.2005 09:35:15)

Mam připojení od Nextry a v poslední době mi začal dost často zatuhávat modem. Nic proti Nextře, myslím že je špatnej modem ;) ale teď k věci... Uvažuju o změně na digitální linku, teď jedu na analogovej a chci se zeptat jestli by to mohlo přinést zlepšení. Dalším důvodem je taky to, že jsem objevil skvělej modem, ale je pro annex B. Tak se chci ještě zeptat jestli by takovej modem jel bez problému na analogovej lince.

Nick (28.8.2005 10:28:55)

mel jsem isdn, ted mam asi tyden analog a rozdil nepozoruju (porad to jede ok). cena nejlevnejsi isdn + dsl je pres 700kc/mesic + cena za dsl (zvyhodneni isdn+dsl za 449 kc uz neplati)

Martin (28.8.2005 10:43:41)

jj, ta cena me prave odrazuje, jen za tarif by to bylo o 400 kc za mesic vic

Nargon (28.8.2005 12:12:35)

Zbytecnost menit linku na digitalni. Na analog jde Annex A i B Na digitalni jen Annex B. A uz asi dva roky telecom vsechny pripojky zrizuje pod Annex B, protoze je to univerzalni. A pokud by bylo nejake frekvencni ruseni adsl. Tak by u digitalni linky mohlo byt vyssi, protoze ta pouziva frekvence blizsi pasmu adsl.

Dzerza (28.8.2005 12:22:08)

Zalezi na tom, jestli mate linku podnikovou nebo bytovou. Pokud mate podnikovou, vyplati se 120Kc mesicne priplatit - mate za jednu cenu 4 telefonni cisla, takze budete mit samostatne cislo pro fax, sekretarku, sebe... Pokud bytovou, tak 370 uz za to nestoji. Dalsi otazka ale je, jestli se ta ISDN vzhledem k cene IP telefonie vubec na to telefonovani vyplati.

TomM (28.8.2005 13:55:38)

difitální...ISDN...ANNEX B analogová...PSTN...ANNEX A Z tvého dotazu sem pochopil, že máš asi linku na annexu a (tohle jsou starší linky, nové linky telekom zapojuje výhradně na annexu b a nezáleží jestli je to PSTN nebo ISDN). Navíc annex a je lepší (má větší pásmo pro upload). Takže pokud máš modem na, kterej je annex a a dáš si digitální linku, tak ti ten modem nebude fungovat, protože ta bude annex b. Ale pokud by sis chtěl kupovat nový modem a máš linku annex a (a modemy se prodávají jenom už annex b) tak si u telekomu podáš žádost o změnu annexu. BTW změna na digitální nebo analogovou nemá na kvalitu adsl vliv, protože jak jsem říkal, všecky linky se připojují na annexu b.

Martin (28.8.2005 18:47:37)

Jenze podle me se zmenou annexu je potreba i zmenit hovorovi tarif u telecomu a spocital sem, ze by me to vyslo asi o 400KC/mesic draz. Ale mne jde spis o ten modem. Takze modem s annexem B pobezi na analogovi lince (annex A)??? Nargon o kousek niz pise ze jo, takze doufam ze jo. :)

y2k (28.8.2005 19:59:52)

Na to zapomeň !!!! Je to o rozdílných kmitočtech, v žádném případě nepoběží B na A ani obráceně !!! Nargon píše začátek dobře, na PSTN lince jde jak ANNEX A tak ANNEX B a na lince ISDN jde jen ANNEX B. To jsou ale technické možnosti. Od 15.9.2004 zřizuje ČTc jen ANNEX B, protože se dá spustit bez ohledu na provozované hlasové pásmo. Od toho datumu tedy nerozhoduje, zda běží linka na PSTN nebo ISDN. ALE, protozařízení je VŽDY přispůsobeno na ANNEX B (protimodem v DSLAMU), takže se Nargon v tomto bodě mýlí, protože lze použít JEN modemy pro normu ANNEX B !!!! Není to v ŽÁDNÉM případě univerzální !!!! Jinak, myslím si, že ANNEX A je v našem podání lepší, protože se v začátcích používaly do DSLAMů kvalitnější modemové karty od Alcatelu. Nyní se používá nekvalitní čína, takže jestli nemusíš, tak nepřecházej. .......

TomM (28.8.2005 22:46:45)

OMFG Kdes přišel na to, že ty Hua-Wei-e jsou nekvalitní?? Kdes přišel na to, že se to dělá od 15.9.2004 (já mám ADSL na PSTN od 12.8.2004 a jednu na béčku). Zbytek souhlas

TomM (28.8.2005 22:54:50)

právě naopak Hua-Wei-e jsou lepší jak Alcately - zeptej se na to IOLáka (jestli se tady někdy objeví)

Anonym (28.8.2005 23:09:51)

Huááá-awej-ééé mají vykradenej soft z Cisco dslamů a aby se na to nepřišlo mírně to zmodifikovali. Na čiňany si nikdo netroufne a proto jim to prochází.

TomM (28.8.2005 23:20:49)

njn čínská mafie :D

Anonym (29.8.2005 11:26:28)

No spíš(nespim:) si na Číňany jako světovou velmou nikdo netroufne. Přecijen spoustě firem tam leží kšeft a tak to jen tak přejdou jako by nic.

y2k (29.8.2005 19:28:09)

1,- sry, ale od 15.09.2003 2,- ta čína není lepší, je mnohem horší, protože to soudruzi ukradli špatně. Neuměj totiž správně osadit nekvalitní poddimenzované el. součástky na plošný spoj. PS,- také si mohu dát nick třebas prezident, bude to znamenat, že budu ?????? Toť reakce na IOLáka :-)

TomM (30.8.2005 00:00:24)

1. každý se jednou splete :D 2. njn to je možná pravda, ale fakt, že na ALCATELích DSLamech mají problém s reconnectem SP510íčka je docela znepokojící :( 3. IOLák asi není prezident, ale myslím si, že v telekomu dooprady pracuje :D

TomM (28.8.2005 22:51:42)

ANNEX se ¨dá změnit jenom z A (PSTN) na B (ISDN) a tady jaksi nic neplatíš - tzn. nemusíš si objednávat digitální linku, ale annex b může běžet (a všude teď běží) na PSTN! bez příplatku! Modem na ANNEX A může běžet jenom na lince ANNEX A. Modem ANNEX B může běžet jenom na lince ANNEX B! Doufám, že jsem to napsal zřetelně! Ale modem s ANNEX B poběží na lince ISDN tak i PSTN, protože telekom obě dvě linky zřizuje na ANNEXU B! správně má být na PSTN ANNEX A, ale telekom zřizuje JAK NA PSTN TAK NA ISDN ANNEX BBBB!

Eser (28.8.2005 23:04:14)

nové modemy umí annex A i B

TomM (28.8.2005 23:20:20)

např?