Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

VDSL2

Anonym (29.8.2005 00:00:00)

Nový přírůstek do rodiny xDSL technologií přípojek je vylepšením zatím nejrychlejší varianty VDSL. Novou specifikaci ITU-T vřele vítá nejen DSL Forum, ale hlavně komunita uživatelů, těšící se na vyšší kapacitu širokopásmových přípojek po stávající místní smyčce.

TomM (29.8.2005 01:17:35)

já nevim, asi sem hň*p, ale o VDSL2 sem četl asi před půl rokem, že ji kdosi nasazuje v číně a paní pužmanová to tady uvede jako převratnou novinku :D Taky nechápu, když už existují modemy pro ADSL2+ (a ve světě je tahle technologie nasazená), proč je výrobci teprve začali testovat :D a taky sem před půl rokem četl, že už je v číně ADSL2++. - tak doopravdy nevim, jestli se nějak šeredně pletu (což je možný) a nebo se někdo šeredně sekl při psaní tohoto článku, potažmo při jeho publikobání :D

Anonym (29.8.2005 09:59:20)

To mas jako s ISDN kdyz to ve svete rusily tak to knam prislo jako zhava novinka Jsme tady v tabore jsme tady radi :)

Anonym (29.8.2005 11:17:59)

No ono na ISDN mohlo jet hned jak ústředny byly digitální. Ale spíš bych to opravil na Českej telecom to představil jako žhavou novinku.

TomM (29.8.2005 16:16:13)

já sem o tomhle četl asi před půl rokem na www.isdn.cz a mám pocit, jakoby serveru dsl.cz sošly články, tak zveřejnili něco "staršího" :D

korektor (31.8.2005 20:09:02)

A copak to tady placate? Zrejme si trochu pletete pojmy s dojmy: field testing je na hony vzdaleno conformance testing a interoperability testing. Nasazeni produktu jednoho dodavatele v terenu je jedna vec (a to mluvim o ADSL2+), ale nezavisle zkoumani produktu, zda jsou schopny nejake spoluprace je vec docela jina! Od toho tu jsou v tehle branzi DSL Forum a ETSI, ktere plugtest provadely. BTW Norma pro VDSL2 sotva stacila "oschnout", takze to novinka je a pokud se nekdo ohanel pojmem VDSL2 v praxi, pak to nebylo tak docela ono, pokud to vubec neco bylo...

TomM (31.8.2005 23:34:57)

Hlavní zájem byl o ADSL2+, neboť na trhu jsou již čipové sady od několika výrobců pro DSLAM jak s podporou ADSL2+ přes běžnou telekomunikační síť (systém podle Annex A), tak pro ADSL2+ přes ISDN (Annex B). Proto výrobci modemů se již mohli pustit do testování. Mě docela zaráží ten předposlední řádek, že díky tomu mohli začít výrobci testovat modemy :D A VDSL2 jako normu tam uvedli už před tím půlrokem na isdn serveru :D