Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > 24MBit linka za 900 Kč

24MBit linka za 900 Kč

JP (1.9.2005 16:08:51)

Bohužel v Londýně ... http://www.novinky.cz/internet/64127-londynany-spoji-s-internetem-24mbit-linka-za-900kc-mesicne.html Pro Angličany je přitom 20 liber jako pro nás dvě stovky ... Aneb pod vedením Českého Telecomu, jeho předpotopních linek a vydřidušské politiky vstříc světlým zítřkům ...

Anonym (1.9.2005 16:16:58)

hm.. pěkný. u nás si jěšte pár let počkáme:(

Anonym (1.9.2005 17:09:25)

Ale si optimista.....

David (1.9.2005 17:12:47)

Nevypadlo ti pred tim slovem "let" slovo "desitek"? :))

Anonym (1.9.2005 17:42:08)

To je pomluva podle pruzkumu CTU se nase ceny pohybuji v prumeru EU.Tahle debata nema smysl jen dostanu vztek...

Anonym (1.9.2005 20:27:30)

Myslíš, že české platy jsou také průměrem EU? Tohle srovnávání mám nejradši.

David (1.9.2005 22:09:04)

Jo, moje rec... Az budu dostavat evropskej plat, tak muzu za vsechno platit evropsky ceny a nebudu mezi ostatnimi obcany EU za socku... Do ty doby je tohle srovnani fakt o nicem...

Anonym (2.9.2005 00:10:05)

Evropsky platy nikoho nezajimaj,pouze ceny.Vlada se placa po zadech ze za chvily bude prumerny plat 20K a vam se nechce platit usmudlanych +-1K za net.

Anonym (2.9.2005 07:14:57)

No blbý je, že naprostá většina lidí bere plat pod touto hranicí (nepočítám podnikatele zloděje a obyvatele prahy).

Anonym (2.9.2005 09:46:55)

Blbost zivorim v Praglu za 10K cisteho,najem a poplatky 8,7 ze zbytku ziju do pristi vplaty.

Anonym (2.9.2005 10:49:12)

Mozna ses mel lip ucit

Anonym (2.9.2005 12:38:10)

Nepomůže... poctiví lidi tady v týhle zemi nikdy nemůžou být bohatí, protože kdyby se jim to už sebemíň zadařilo, tak nastoupí okamžitě nějaký "vážený vlivný občan" který ho hned oškube, aby se náhodou nedostal mezi tu špinavou smetánku.

Anonym (2.9.2005 15:20:37)

Souhlas. Minulý týden jsem v MFDNES četl, že průměrný plat u nás ve Zlínském kraji je něco přes 8000kč. Možná jsou tu nižší ceny, ale natural jsem dneska bral za28,60 l!

Anonym (3.9.2005 14:16:11)

Právě to jsem měl na mysli. Ten celorepublikoý průměr nahazuje hlavně praha. Třeba si vemte nějakou vesnici s 500 obyvateli, kde bere 499 lidí po 7000 a jeden podnikatel má 5 milionů měsíčně. Průměr z této vesnice je cca 17 000 a slyšíme, jak zde rostou průměrné mzdy, neřku-li, kdyby tam takoví podnikatelé byli dva !!!

Anonym (3.9.2005 19:05:31)

A je, zase tu brecite nad malymi platy?Holt kdo je jak schopnej a chytrej takovej ma plat.Clovek co nic neumi a ma zakl. skolu nemuze chtit mit plat jako schopni lide s VS.To mozna platilo za komancu,ale nastesti uz ne ted.

Anonym (4.9.2005 15:10:05)

Schopní lidé s VŠ???? :-D No tos mě rozesmál teda. Já absolutně nesoudím lidi podle toho jestli maj či nemaj takovou či onakou školu, já je soudím podle toho co umí. Ti do rána nase.u dvacet vysokoškoláků, co neumějí vůbec nic a honosí se titulem kudy chodí.

Anonym (4.9.2005 07:03:15)

Ty podnikatele jsou ale takove kurvy bolsanske, vsechny bych je zavrel do Jachymova. Urcite zabili Teletubbies i Papeze ... svine :D

Garf (2.9.2005 10:47:58)

Britove (a dalsi zeme EU) maji proste o neco naskok, nevim, proc se tomu vsichni porad divi? Pred par lety jsme u nas meli ADSL 192kbit, o pul roku pozdeji 512kbit linky a vsichni kriceli, ze v EU maji bezne 2Mbity, coz v podstate byla pravda. Dnes jsou u nas 2/4 Mbitky bezne k dostani za rozumne ceny - neco malo pres tisicovku a zase se krici, ze jinde maji 24Mbit za podobnou cenu. Lidi vydrzte chvilku dockate se. Ve Francii jeste nedavno taky meli strop 4Mbity, ted jsou k dostani 8 a 18. Proste to u nas chvili trva, meli jsme pozdeji zeleznici, elektrifikaci, telefony, mame mene a horsich dalnic, proc by to nemelo platit u Internetu (nastesti ne s takovym odstupem). Nove technologie k nam proste z nejruznejsich duvodu prichazeji s malym zpozdenim, zkuste se s tim smirit. A to nemluvim o tom, ze pri bezne praci rozdil mezi 24Mbity a 4Mbity stejne nepoznate, vetsina serveru v tuto chvili neni schopna dodat takovy datovy tok a to plati i u stahovani z DC... To, ze ceny u nas jsou na evropske urovni je pravda. Prave koukam do ceniku France Telecom, 512linka za 20 EUR. Za cca takove penize to u nas koupite taky. Reci o ruzne kupni sile obyvatel jsou sice pochopitelne, ale dost bezpredmetne. Proc u nas nejsou treba vyrazne levnejsi auta nebo elektronika, kdyz mame o tolik mensi platy?

Falen (2.9.2005 13:56:52)

Mno ale víš ty co oni to mají třebas za stejnou cenu ale určo to mají bez limitu a fupu , alespon teda tu linku 24Mbit/1Mbit proste tady mash vsude fupko a limty a je to na nic .. Jinak by linka 128/64 od telecomu taky za tech 485 KC sla kdyby tam nebylo FUPko - To je problem CR same FUP same limity :-(

TomM (2.9.2005 14:12:32)

u nás je gigant, který měl tuším zisk cca 5mld za minulý rok - o nějaké "dojití technologií k nám" nemůže být řeč - to je nesmysl! Myslíte si, že by pro něj byl problém zainvestovat do ADSL2+?? Tady můžeme evropu krásně dohnat, peníze na jsou ale jenom se někomu nechce a tady je problém!

Garf (5.9.2005 22:00:23)

Nejdříve se musí zaplatit stávající investice a to bude nějakou dobu trvat. Myslíte, že ziskovost z xDSL pro ČT je tak závratná, aby si mohla dovolit hned další tlačení peněz do dalšího rozvoje s vidinou rozumné návratnosti? Kolik by pak takové služby musely stát? Zkuste se na to podívat i z jiných úhlů, než uživatel, který je nespokojený s cenami ČR vs. zahraničí.

TomM (6.9.2005 00:17:56)

Holt by akcionáři přišly o nějaké dividendy - to je všechno. Investice do ADSL2++ by se jim vrtáili, protože na této technologii se dá poskytovat plnohodnotné triple play a ještě VoD a spousta těhle blbostí.

Rozik (6.9.2005 02:31:07)

Je fakt ze v Anglii se xDSL rozjelo hlavne diky podpore statu a zpristupneni za normalni peize.

Anonym (2.9.2005 10:51:52)

Demente, kdyz das mesicne 20 liber tady u nas tak dostanes takovou linku taky. A tvrdit ze Cesky Telekom muze za to ze maji v Anglii vetsi platy je demence

PzVPanther (2.9.2005 11:03:36)

Dement jsi mozna ty, ale rad zmenim nazor pokud mi za 20 liber sezenes u nas pripojeni o rychlosti 24Mbit!

Anonym (2.9.2005 11:36:39)

klidně i za 40 .... Pokud o takovém připojení nevíš, tak ses charakterizoval dost výstižně ...

Fang (2.9.2005 14:24:34)

Tak misto toho urazeni jsem dej odkaz ne ? nebo se snad bojis ? Chci videt nejakeho ISP ktery by za 40 (1717,44 kc dne 2.9.2005) liber prodava (byt agregovanou) 24 Mbps pripojku .

Anonym (2.9.2005 17:01:42)

No počkej, to je nedorozumění - v příspěvku výše jsem jen reagoval na prvního anonyma v pořadí, který tvrdil, že za 20 liber to tady sežene. Fakt nejsou schopni tohle forum zcivilizovat a zavést registraci ?

swan (2.9.2005 18:02:51)

Dej pokoj s registraci. Stacilo by pouzivani cookies dobrovolne, tzn. pokud jsou povolene, ulozi se posledni jmeno a email. Nektera fora neumoznuji prazdne policko jmena.

swan (2.9.2005 19:00:47)

A co by to vyresilo?

Anonym (2.9.2005 23:53:55)

Fakt nechápu jaký je problém s registrací - trvá 20 vteřin a činí každé fórum aspoň trochu přehledným a civilizovaným. Problém s tím může mít pouze absolvent nižších ročníů zvláštní školy

Silva (3.9.2005 17:15:19)

A co ti brání tam napsat jméno a email, gumo

TomM (3.9.2005 17:57:31)

gumičko, nikomu ani mě v tom nic nebrání, ale problém je v tom, že kdokoliv může zneužít tvůj nick a e-mail. have a nice day

Anonym (4.9.2005 14:51:19)

.. chtěl jsi říct bez registrace, že ? Je to přesně tak. Psát tady do záhlaví jakékoliv jméno a email nemá za dané situace naprosto žádný smysl, protože kdokoliv jiný může napsat totéž. Moc by mě zajímalo jestli jsou administrátoři tohoto fóra tak bezedně neschopní nebo jen ostudně líní ... že nedokážou tomuto fóru dát základní civilizované, obecně použitelné a aspoň trochu přehledné schéma

Nargon (2.9.2005 12:02:30)

U nas za LIBRY toho moc nesezenes, obchodnici radsi pouzivaji cesky platidla.

Anonym (2.9.2005 13:05:13)

Inteligentní komentář ... Libry můžeš směnit v bance nebo ve směnárně, pokud tě bolí jenom toto

Petr (3.9.2005 11:31:26)

Vážně? A kde? :D 24 mbit za 900. .Já chci takovou linku taky, 900 měsíčně bych dal dohromady, tak napiš link, čekám spolu s dalšími stotisíci uživateli teleshitu :D

pepik (3.9.2005 17:31:28)

ale by chtělo uvážít koli pověsí na jednu 24 Mbit linku lidí!! protoze když ji bude sdílet třeba 1000 lidí tak si na rychlosti 2 Mbit, ale to je jenom moje uvaha a pravda můžr být někde jinde ( třeba to pojede dobře nebo zase naopak to nebude stíhat)

TomM (3.9.2005 17:58:58)

to je fakt jenom tvoje úvaha, najdi si co znamená pojem AGREGACE (jenom co ti řeku je, že to není to samé jako sdílení).

pepik (3.9.2005 19:09:33)

nevím jak dobře ty pojmy ovladáš ty ale dle těchto serverů sem to popsal dobře a v tom odkazu ktery je na lupš ja napsane sdílení, resp. tzv. agregace (tak jestli sem to pochopil dobre tak vlastně sdílení=agragace) http://www.freekost.net/co_je_agregace.htm , http://broadband.lupa.cz/mira-sdileni-agregace/?SID=D72966E0AE6FEE933D99738AC71D6363

PzVPanther (3.9.2005 19:11:56)

Tos to teda pochopil spatne. Sdileni NENI to same co agregace. Ale asi nema cenu tu porad dokola psat rozdil, uz je toho tu o tom napsano spousty......

david (3.9.2005 21:49:43)

mi to ale jaksi neleze do hlavy, kdyz je napsane u adsl ze je agragace 1:50 tak by to melo znamenat ze ne tu jendu pripojku muze byt poveseno maximalne 50 uzivatelu( na ktere je to napsane ale celkovy pocet muze byt uplne jiny) a potom tak kdyz budou vsichni na netu tak nejhure muze jet net rychlost pripojky/agregace

PzVPanther (3.9.2005 22:05:13)

No a tak to prave neni.To by to temer nikomu nefungovalo! Najdi si treba tady na foru vysvetleni, je toho tady spousty.

TomM (3.9.2005 22:49:01)

sem se díval na tu lupu (jak tam ten borec psal) a je tam fakt napsaný, že je to to samý, ale to je podle mě pěkná kravina, bůhví kdo to psal, protože kdyby bylo ADSL sdílený (né agregovaný) tak by rozhodně jelo tak 100kbps, víc ne. Usuzuju z toho, že spousta lidí brečí u sdílené wi-fi jenom pro deset lidí, že to jede strašně. Ale to mě teda zarazilo, že na lupě je taková kravina, ale možná není, ale v tom případě by se hodně lidí (a hodně dobrých) na tomto foru mílilo.

PzVPanther (3.9.2005 23:09:35)

Ne, musi to byt tak jak pises.Nebo treba to tak presne neni(ale podle me je), ale kazdopadne agregace neni to same co sdileni. To by bylo ADSL nepouzitelne protoze by ve spicce jelo hur jak dial-up.situace je jina a jede 24hod porad stejne - tj. agregace se vlastne vubec neprojevuje( z toho plyne ze pripojeni na pater ma jeste rezervy, az se kapacita naplni tak se teprve zacne projevovat agregace.

PzVPanther (3.9.2005 23:11:34)

Jeste me napada, ze sdileni a agregace je vlastne z principu to same, ale oboji se projevuje uplne jinak.

TomM (3.9.2005 22:44:27)

těm kre*enum z freekost.net sem psal majl, že to mají špatně už dávno, ale jak vydím.... nenchce se mi tady znova sepisovat co je to agregace, takže to sem zkopčím, pro naše méně inteligentní spoluobčany: " čr je tuším 13 agregačních bodů (teoreticky každý pro jeden kraj). Na každém bodě se agreguje každý agregační poměr a každý poskytovatel zvlášť. Takže na jednom bodě je třeba 1000uživatelů s ADSL o nominální rychlosti 1024kbps a agr. poměrem 1:50. Agregovat se bude takhle: 1000(počet uživatelů)x1024kbps(rychlost linky)/50(agr. poměr)=20480kbps (společná rychlost pro padesát linek na páteřní síti.) Když to spočítám zpětně, tak 20480(rychlost na páteři)/1024(rychlost jednoho uživ.)=20=>že 20 lidí z padesáti může tahat maximální rychlostí, aniž by omezovalo ostatní. A tohle je sakra rozdíl oproti sdílení, kde se např. 10 uživ. dělí o 1024kbps line, což je garant. 102 pro každého, oproti agregaci, kde se v tomto případě dělí padesát uživatelů né o jednu linku, ale o linek 20. " Ješte k tomu dodávám, že se pravděpodobně agregují i rúzné rychlosti doh¨hromady, ale tady toto sem uvedl pro jednoduchost.

Anonym (4.9.2005 07:01:18)

Driv nez budes mluvit o "mene inteligentnich spoluobcanech", si radsi zopakuj pravidla ceskeho pravopisu. To, co predvadis, je fakt sila. Vydim a milit se ... beru zpet, vyjmenovany slova budou stacit. Vymysli si na to nejakou peknou rikanku, at ti to vleze do kebule.

Eser (4.9.2005 09:34:23)

někdo je holt na češtinu, někdo na techniku,někdo na to má sekretářku, a na co jsi ty, na semeno?

ZeXx86 (4.9.2005 10:40:14)

Prostě sdílení != agregace ... Kdyby sme tu linku sdileli tak by se rychlost = rychlosti linky/pocet stahujících userů ...

Anonym (4.9.2005 12:02:13)

Vyjmenovaná slova, by měl zvládnout každej, kdo prošel pátou třídou.

Anonym (4.9.2005 13:24:12)

Zvladnul je kazdej jinak by nepostoupil,ale ne kazdemu pripadaj tak dulezita aby si je pamatoval.

Anonym (4.9.2005 14:47:25)

Sorry, existuje něco jako zcela elementární lidská kultura a základní znalost mateřského jazyka k ní dozajista patří ... Pokud ho někdo neovládá, je to trochu k politování ...

rosi (4.9.2005 14:54:13)

toto je forum o ADSL a ne o českém jazyce

Anonym (4.9.2005 17:24:02)

Tohle je jen reakce na toho, kdo tady ostatní onačuje méně inteligentníma a sám nezvládá vyjmenovaný slova.

TomM (4.9.2005 23:09:55)

už jsem ti vysvětlil nahoře, proč jsem to nenapsal extra spisovně, ale pokud na tom trváš tak tě stále označuju za méně inteligentního člověka! a rád bych, abys zkontroloval pravopis mých jíných příspěvků a ukáže se. Ale jak říkám, je škoda že si anonym a po tobě se čeština zpětně kontrolovat nedá, protože takových cudáků je tady hodně!

Anonym (4.9.2005 23:41:12)

Dobře, jak sis přál. Jseš tedy více inteligentní než ostatní. Příklad z jiné diskuse: "i kdyby padali šutry z nebe" nebo "pokud budeš milí " Tak tohle jsi psal ještě později, než je tvá odpověď ve 23.09. Jdi si koupit pravidla pravopisu.

TomM (5.9.2005 15:21:29)

OMG rád bych, aby si mě ještě spočítal procento chyb v celkovém počtu příspěvků co sem napsal. ale jak říkám, po tobě se nic kontrolvat nedá. Já se za svůj nick a za svoji image nestydím a pokud máš něco proti, tak odpovídej snad 4 měsíce pod stejným nickem a uvidím, jestli budeš bezchybný, nikdy nešlápneš vedle a bude hlavně všechno SPISOVNĚ!

Anonym (5.9.2005 16:19:27)

Každý dělá příležitostné chyby, to je OK - ale nadávat někomu (koho navíc vůbec neznáš) do "kreténů" je znakem dost nízké kulturnosti, to se na mě nezlob

TomM (5.9.2005 16:21:46)

co se týče "méně inteligentních spoluobčanů" - se omlouvám, přepískl jsem to ale co se týče toho kret*na, tak ne, protože jsi použil můj nick.

Anonym (5.9.2005 18:17:37)

Hmm, takže jinými slovy: tím jsem ti chtěl jen názorně ukázat, že v rámci lehce dementní struktury tohoto fóra není mezi "anonynem" a uvedeným jménem-nickem naprosto žádný rozdíl a že nikdo si nemůže být jistý že pod stejným nickem se skrývá vždy stejná osoba. Chápeš to ? Takže nick nebo anonym je v tomto případě úplně jedno - dokud se zdejší admistrátoři neprobudí. Už i to nejposlednější fórum na jakékoliv téma má normální přehlednou strukturu (schémata jsou velice snadno k dispozici), nechápu proč právě tady to nejsou schopni zavést ... ADSL v ČR je myslím dost zajímavé a důležité téma, bohužel o jiném fóru zatím nevím...

Anonym (4.9.2005 18:06:41)

To je úplně totéž jako bys třeba na obědě nějaké hudební společnosti nahlas prděl, říhal, mlaskal a jedl rukama a argumentoval tím, že to je setkání hudebníků a ne expertů na slušné chování ... Základní kultura dělá člověka člověkem ...

TomM (4.9.2005 23:11:18)

ale neřikej, ty taky pěkně przníš češtinu když píšeš bez diakrytiky!

TomM (4.9.2005 23:12:24)

myslel sem toho nahoře, né tebe ale jestli se ten sám anonym, tak si psal podemnou bez diakrytyky.

TomM (4.9.2005 15:09:53)

nazdar ubohej anonymku, ty dokážeš napsat tři řádky a to není problém pro nikoho zkontrolovat ani pro mě, ale když už tady na ¨tomto foru píšu postopasesátý co je to agregace, tak sem rád, že to každý aspoň pochopí a né aby kontroloval pravopis. Škoda, že po to bě se toho moc zkontrolovat, když jsi Anonym!

TomM (4.9.2005 18:03:19)

Teď už nejsem anonym, že ?

TomM (4.9.2005 23:07:37)

ne teďka si kr*ten!

Anonym (5.9.2005 08:46:28)

Vidím, že základní věci ti prostě nedochází ... I takoví jsou mezi námi ... O základní inteligenci nemluvě ...

Anonym (5.9.2005 09:28:40)

O co vam de,ja dodneska nechapu rozdil mezi prisudkem podnetem i sekam jak me napadne.Na kazdou pisemku sem se to nasprtal a za 5 dni nevedel vubec nic i presto sem mnel z cestiny stabilne 2.Nekdo to proste v sobe udrzi a druhy jako ja za chvily zapomene.Nebudete tomu verit ale i kdyz nevim kde se jake i pise porad jeste ziju.

Anonym (5.9.2005 10:24:56)

Lidi žijí i s mnohem horšími handicapy :-) Ale až na to "mnel" ti to dnes šlo docela pěkně ...

Alf (5.9.2005 11:39:30)

Je to jen tezke slovickareni. Tvuj priklad by se taky dal napsat tak, ze 1000 lidi sdili 20480kbps linku s omezenim maximalni rychlosti na 1024. To je klasicky priklad sdileni, ovsem CTc to nazval agregaci, aby utahnul na varane nudli mene inteligentni jedince. Pokud budu pokracovat v rozboru tve demagogie, tak tve srovnani zatizeni agregovane linky 20480 20ti lidmi (1/50 vsech) a sdilene linky1024 10ti lidmi (10/10) musi zakonite na prvni pohled vyznit ve prospech agregovane linky. Jenze Pokud bude na tve agregovane lince stahovat soucasne 1000 lidi, tak to kazdemu pojede jen 20kbps, naopak pokud na tve sdilene lince budou stahovat treba dva lide najednou, tak jim to obema pojede 512kbps. Proste agregace = sdileni s omezenim maximalni rychlosti, takze ve finale je to pro uzivatele mnohem horsi nez sdileni bez tohoto omezeni, protoze v dobe kdy neni linka vytizena, tak stejne nemohou vyuzivat veskerou kapacitu. Uz mne nebavi porad dookola cist ty tvoje demagogie, na ktere kupodivu nikdo nereaguje. Vsichni normalni si asi reklni ze s volem nema cenu diskutovat, ovsem chudaci ti co IT moc nerozumi, tak se tady pekne nechaji zviklat zdrejme dobre placenym zamestnancem telekomu z obchodniho oddeleni. PS: Pro cestinare: omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, ale jsem na to zvykly, navic jsem technik a pravopis mi nikdy moc nesel.

TomM (5.9.2005 15:44:51)

já nemám slov, moc prosím aby mi tohle ještě jiní lidé z fora dosvědčili, že mám pravdu. Já u telekomu doopravdy nepracuju a to se ostatně můžeš dočíst z mých jiných příspěvků v jiných threadech. Odhaduje tě na nějakého technika z nějakého lokálního wi-fi ISP a tam doopravdy takový chudáci jsou, a taky podezření, nebudeš náhodou z freekost.net? pokud jo, tak tě označuju za pouhého BFU a né za technika, když stavíte síť na ASUSes WL-500g a na Ovislincích, každá slušná síť běží buď na WRAPech nebo na Linuxovejch routerech. Ale to je jen taková odbočka a pokud od tud nejsi, jakože jsem přesvědčen že jo, tak to ber jen tak BTW. Není to těžké slovíčkaření, to jsou technické pojmy! Ted budu psát svoje reakce k tvým jednotlivým odstavcům: od1/ telcom prodává linky 1024 a né 20048 sdílené pro padesát lidí! proto pochop, že se kvůli tomu zavedl pojem agregace! Pokud vím tak tohle nevymyslel! tak a tedka sem na netu objevil krásny popis co je to agregace pro podobné wi-fisty, bfu a lamy jako ty. Citace: "Agregace provozu služeb ADSL Stanovuje poměr mezi součtem nominálních rychlostí linek jednotlivých uživatelů daného ISP a dostupným pásmem pro tyto uživatele v rámci jednoho agregačního zařízení Pásmo dostupné pro provoz uživatelů jednoho ISP se určí jako součet nominálních rychlostí přípojek daných uživatelů vydělený hodnotou agregace Agregace využívá principu statistického multiplexu, tzn. skutečnosti, že ne všichni koncový zákazníci využívají službu v jednom okamžiku na plnou rychlost přípojky agregační mechanismus je oddělen pro jednotlivá ISP a služby s různými agregačními poměry - jednotlivá ISP se vzájemně neovlivňují - služby s různým agregačním poměr téhož ISP se vzájemně neovlivňují Pozitivní účinky statistického multiplexu se projevují až od určitého počtu uživatelů. Proto je agregace uplatňována postupně od hodnot 1:2 resp. 1:5 pro 11 až 25 uživatelů do 1:20 resp. 1:50 pro více jak 200 uživatelů v agregačním bodě. Agregace se uplatňuje ve směru „downstream“ i „upstream“ Provoz mezi směrem od a ke koncovým uživatelům se má snahu přizpůsobit propustnosti po agregaci vlivem „flow control“ mechanismu TCP" a tady je přímo prezentace od telekomu pro lamičky jako ty http://www.telecom.cz/dokumenty/tiskove_zpravy/30102003_13_Sluzby_ADSL.zip have lot of fun and nice day

PzVPanther (5.9.2005 15:55:13)

Mou odporu mas! :-)

PzVPanther (5.9.2005 15:55:29)

Kua podporu :-))))))))

Kohn (5.9.2005 21:02:15)

Pánové, nevím proč urážíte Wi-Fi. Až Vám Vaše připosrané dráty pojedou takhle 28.8 kbps dial-up 33.6 kbps dial-up 53.3 kbps dial-up 56 kbps ISDN 128 kbps ISDN 384 kbps DSL 768 kbps DSL 1000 kbps DSL 1500 kbps DSL/T1/Cable Modem 4554.1 kbps YOU Pinging gamezone.cz with 64-byte packets Start time: 5.9.2005 20:52:30 5 packet(s) transmitted, 5 packet(s) received, 0% packet loss Round-trip (ms) Min/Avg/Max = 12/14/15 za 600.- Kč s DPH potom mudrujte. A jede to i když padají ho*na. Shalom:-)))))))

PzVPanther (5.9.2005 21:13:06)

Napis kde tu WI-FI mate.A uvidis jak ti pojede. Neni nic jednodusiho nez ji trosku vyrusit :-))) A navic s tim ani nejde nic delat - 2,4GHz je volne pasmo.

Kohn (5.9.2005 21:23:50)

To už zkoušela konkurence aměli dost smůlu. Nezadařilo se:-))))

Eser (6.9.2005 08:15:03)

když mi jej fa instalovala, taky tvrdila, že je nikdo nezaruší. Vydržel jsem to s něma 6 měsíců a už nikdy více,otázkou je co po tomto připojení chceš, znám lidi, co jim na tom neběhá ani Skype.

Kohn (6.9.2005 10:14:14)

1. Síť není komerční. 2. Fungují tu 3 Wi-Fi 3. Není problém s navýšením 4. Funkční je rok 5. Běhá na tom co si račte přát 6. Děláme to pro sebe, tudíž je síť taková jakou ji chceme mít 7. Je tu i DSL a kabel

Eser (7.9.2005 06:16:55)

ale něco mi říká, že ta rychlost není jen pro tebe, kolik se vás o ní dělí celkem ?

Kohn (7.9.2005 07:26:24)

O 20mego se dělí 47 uživatelů.

petzed (7.9.2005 08:57:10)

No tak pokud je dobrej zdoj za dobra prachy, tak neni o cem se bavit, kdybyste meli 2-3M, tak by si videl. Od jaky firmy berete net? Ze je to tak levny. Bezne stoji 10M kolem 30k bez dane

kolp (8.9.2005 17:59:12)

Není to trochu moc? Kámoš co dělá do pilsfree mi řikal že platí 30k s daní za 25Mbit.

Fang (8.9.2005 21:47:09)

No ono cim vyssi rychlost tak tim je rozdil mezi nizsi variantou mensi , tak ze treba u stejneho ISP bude stat 2 Mbps linka 10 KKC ale treba 8 Mbps bude stat 13 KKC atd..

Nargon (8.9.2005 23:49:56)

Pokud ten ISP nebude telecom. u nej by ta 8Mbit stala spis tak 20K KC a ta "uspora" uz neni tak zretelna.

Anonym (9.9.2005 08:38:16)

Podivej se na net4net.cz. Ta to spolecnost (nechci delat reklamu) ma po cely republice opticky kabely.

Anonym (9.9.2005 10:38:41)

Ale ty ceny ... :-((((

pepik (6.9.2005 17:20:16)

ale jak na tebe nekdo pride ze rusis ostatni a napraska te tak se potom nediv kdyz se budes vracet vecer dom tak se ti muze stat mala nehoda, u nas to tak jedni delali ale uz je to vsechno OK. a taky u wifi je mnohem snazsi reklamace cehokoliv. protoze se tady furt objevuju clanky ze nekdo si koupi adsl a jaksi mu to blbne-> snazi se reklamovat -> technici na nho serou........., ale kdyz se pripojis na nakeho lokalniho ISP tak se vetsinou problem vyresi bud ten den nebo maxilmalne do tydne :-)

petzed (5.9.2005 21:20:57)

A jeste otazecka, jak dlouho mate tohle pripojeni a jak dlouho jede vase sit? Znam totiz plno lidi jako ty, ze zacatku zadny lagy, neomezene dat, velka rychlost to vse za par stovek a pak po par mesicich az se k siti pripojilo par lidicek ,tak byl rad, ze si vybral mail :)

TomM (6.9.2005 00:15:56)

já neurážím wi-fi, ale některé lidi, kteří se wi-fi zastávají :D jinak já se anglicky neřekne YOU ale I :D

Kohn (6.9.2005 01:17:08)

Kohn (6.9.2005 01:21:50)

To bylo měřeno na www.rix.cz. Je to kopie výsledku měření. Jsou Wi-Fi dobré a špatné:-)

Rixcz (7.9.2005 00:00:12)

Mas pravdu ze YOU neni ja protoze kdyby tam bylo I tak by se to bralo jako rychlost serveru a ne tvoji linky :P

Joe (7.9.2005 00:49:17)

Tohle byla perla.

Alf (6.9.2005 08:19:19)

Ne, z freekost.net nejsem, nejsem dokonce ani zadny wi-fi technik zadneho ISP, zivim se spravou serveru, hlavne unixy a linuxy, takze tve argumenty z linuxem jsou stejne trochu out. Ja vim uplne presne co je to agregace, takze kvuli mne se nemusis obtezovat s vysvetlovanim. Pokud ovsem neuznas, ze agregace je sdileni s omezenim maximalni rychlosti, tak te budu povazovat za lechce slaboducheho. Bohuzel k nadavkam tveho typu kre*en, atd. se nehodlam snizovat...

TomM (7.9.2005 16:03:46)

OMG tohle je oficiální vysvětlení telekomu, od koho to chceš ještě slyšet. Jestli je tady někdo slaboduchý, tak si to ty!

anonym (7.9.2005 19:35:40)

Jsi fakt takové pako nebo to jen hraješ?

Alf (8.9.2005 08:05:54)

Vypada to, ze opravdu je, ze to nehraje....

Eser (8.9.2005 18:55:11)

Agregace je zajisté omezení, s tím souhlasím. Ale pokud se uplatňuje tak jak tvrdí telecom, tak při maximální možné zátěži připojení a neuplatnění FUP, by mi měl můj IE Sprint šlapat minimální rychlostí cca 51 KB/sec. Pokud, by to bylo pouhé (1024000/50)/8, to je cca 2,56 KB/sec. No a to zas musíte uznat vy, že to už je přece jen trochu rozdíl.

TheIF (8.9.2005 19:44:31)

jj kdyby ADSL běhalo z tou agregací tak si můžem pořídit dial-up. protože i ten by byl rychlejší a z garantovanýma 5KB/s :-)

Alf (9.9.2005 07:52:11)

To, ze se agregace neuplatnuje je dano jen a pouze FUPem a ruznymi datovymi limity. Kdyby ty nebyly nebo byly radove nekolikrat vetsi, tak se urcite najde z tisice lidi 20, kteri tu linku zaserou a pak uz bude rychlost pekne klesat s kazdym dalsim stahovacem:-)

Alf (9.9.2005 07:43:39)

Tak to teda nevim, jak jsi prisel na 51 KB/s, protoze ja to spis vidim na 20kbps (1000 lidi je pripojenych na 20megabitovou linku), coz je tech 2,56 KB/sec. S tim snad bude souhlasit i TomM:-)

Alf (8.9.2005 08:00:27)

Ano vysvetleni telekomu je uplne presne, jenze telekom to schvalne vysvetluje tak slozite, aby to jednoduzsi jedinci jako ty nepochopili:-) Proste jedna vec jde vysvetlit jednou vetou jednoduse, aby to kazdy pochopil nebo taky jednou strankou sloziteho textu, aby to vypadalo strasne vedecky a nikdo (myslim z obycejnych lidi) to nechapal....

Pavel (5.9.2005 16:05:40)

Ano, mas uplnou pravdu v tom ze u linky 1024 sdili 1000 lidi 20480 kbps. Proc to ale neni klasicke sdileni? To je jednoduche - u tak obrovskeho objemu lidi je krajne nepravdepodobne, ze jich bude stahovat 1000 ci 500 najednou. A skutecne tomu tak je, v 99% napr. u IOL neni agregace vubec znat. Takhle se proste chova "masa". Zato 10 lidi povesenych na jednu wi-fi, tam tu linku bude kazdou chvili nekdo zahlcovat a zpomalovat ji ostatnim. Proto take u ADSL plati - cim vic lidi, tim mene se projevuje agregace, protoze cim je vic tech pro ktere se deli o to vetsi pasmo, tim vic klesa pravdepodobnost soucasneho stahovani masy jedincu.

TomM (5.9.2005 16:09:29)

přesně tak

Alf (6.9.2005 08:11:30)

Nepsal jsem, ze je to klasicke sdileni, ale sdileni s omezenim maximalni rychlosti. Takze podle tebe kdyz sdili 10 lidi 1024kbps linku (byt s omezenim treba 256kbps pro kazdeho) tak to je sdileni, ale kdyz sdili 1000 lidi 20480kbps linku s omezenim na 1024kbps tak to je agregace. No vidim, ze s widlakama se nema cenu bavit....

Anonym (6.9.2005 18:58:33)

Presne tak, tomu prvnimu se rika sdileni, pro ten druhy pripad se vzil vyraz agregace (v anglictine se uziva napr. overbooking ci connection ratio). Zakladni rozdil je v tom, ze u sdileni jde o nejakou celkem bezne pouzivanou rychlost, ktera je jeste primo delena mezi nekolik uzivatelu. U agregace jde vetsinou o obrovske pasmo pro jednotlivce bezne nedostupne, ktere se deli mezi obrovske kvantum uzivatelu a toto kvantum uz vykazuje zcela jine chovani nez prave par jedincu sdilejici napr. linku 1024. Proto se i agregace projevuje jinak a v jinych situacich nez sdileni. Ty jsi z vesnice? Ja jen ze potrefene husy nejvic kejhaji a kdyz jsi mel tu potrebu tu ostatni nazyvat prave vidlakama..

Alf (5.9.2005 12:02:46)

A jeste k: "...že 20 lidí z padesáti může tahat maximální rychlostí, aniž by omezovalo ostatní." pokud bude 20 lidi tahat maximalni rychlosti, tak ostatni (980 lidi) si ani neskrtnou!

Anonym (4.9.2005 08:39:15)

Akorát kdyby jsi nebyl lýný prase tak se v tom článku dočteš že to ADSL je garantovaný a absolutně neomezený .... takže dobrou noc