Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Jak mít doma 2 telefony ?

Jak mít doma 2 telefony ?

Honza (5.9.2005 22:13:00)

Mám takovej dotaz - tel zásuvka je v obýváků, spliter je taky v obýváku a je k němu hned připojen telefon. Dále vede ze spliteru kabel do pracovny, kde je adsl modem. Kabel je 20m. Nyní bych chtěl mít ještě jeden telefon u mě v pracovně, ale nechce se mi ze spliteru s rozdvojkou tahat dva 20m kabely v lištách na plovoucí podlaze. Jde to vyřešit i jiným způsobem?

PzVPanther (5.9.2005 23:26:28)

No jasne, kup si bezdratovy telefon :-)

swan (6.9.2005 10:22:06)

Splitter v pracovne a filtr v obyvaku. Filtry se pouzivaly drive nez adsl. V podstate drive byl modem pripojen do zasuvky a parelelne k nemu telefon pres filtr. Filtr se dodaval ke starsim modemum a pochybuji ze dnes jeste pujde sehnat.

hugo (6.9.2005 17:25:41)

Řek bych, že splitter funguje jako dva filtry v sobě, jen pro každej z výstupních konektorů odfiltruje jiný pásmo ...takže místo hůř sehnatelnýho jednoduchýho filtru koupí druhej splitter, jeden nechá u modemu (zapojí telefon i DSL) a druhej zapojí na odnož v tý pracovně (jen telefon) - a bude to fungovat taky.

hugo (6.9.2005 17:39:13)

Ty místnosti patří samozřejmě obráceně...A splittery až na každý z větví. Větve nejdřív rozdělit obyčejnou rozdvojkou, aby se na tu 20m větev přived celej signál pro modem i telefon, a splittnout až v pracovně.

Honza (6.9.2005 17:52:19)

No, to nefunguje....

straha (6.9.2005 10:59:15)

Pokud má ten kabel 4 žíly, tak není problém. Stačí si trochu pohrát. V jednom páru bude telefon a v druhým nadhovorový pásmo pro ADSL modem.