Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Rychlý nástup DSL Českých Radiokomunikací

Rychlý nástup DSL Českých Radiokomunikací

Anonym (7.9.2005 00:00:00)

České Radiokomunikace nikdy nepatřily k nejvýznamnějším hráčům na trhu ADSL. Toto dlouho platilo nejen pro jejich nabídku ADSL v síti Českého Telecomu, ale překvapivě i pro nabídku vlastních DSL služeb na principu přístupu k místní smyčce. Situace se však zcela změnila nástupem služeb Bluetone Premium, které se přesně trefily do poptávky domácností a menších firem požadujících kvalitní internetové připojení za rozumnou cenu.

timur (7.9.2005 08:59:54)

Zrovna uvažuji o zřízení jejich služby 1024/256 bez zpoplatnění dat a bez paušálu u Telekomu.Máte někdo s Radiokomunikacemi zkušenost? Díky za zkušenosti.

paveltr (7.9.2005 14:44:29)

ADSL Premium mám měsíc, 1024/256Mbit za 899,- Kč bez DPH. Běhá to stále na cca 95% objednané rychlosti, agregaci naprosto neregistruji. Ale nejsem sosač, nepoužívám žádné Emule apod., hlavně web, občas rádio, ČT24, pak taky vzálený přístup do sítě v práci. Takže generuji minimální datový tok, po většinu dne je to odpojené úplně. Bluetone Angel máme v práci 2 roky, 2 samostatná připojení, Premium je lepší a levnější. Zatím mohu jen doporučit.

heykal (7.9.2005 15:32:36)

co myslíš tím "po většinu dne odpojené úplně" - že používáš USB modem? nebo je u toho nějaký obskurní způsob připojování?

Anonym (7.9.2005 18:08:42)

tipl bych si, ze paveltr mysli, ze ma pocitac po vetsinu dne uplne vypnuty a neni tudiz pripojeny na net

heykal (7.9.2005 21:19:56)

asi to tak myslel...přestože oba víme, že i když je komp vypnutej, tak modem (a tudíž i majitel) zůstává pořád připojenej... já se lek aby nešlo probůh zas o nějakej tupej dashboard nebo tak něco, protože to by ten IPoA byl opravdu blbej protokol :)

paveltr (7.9.2005 22:23:48)

Přesně tak. Vypínám celé PC se všemi periferiemi (ve StandBy 80W). Používám Lucent CELLPipe, 4-port ETH, od ČRA. Původně jsem si pořídil zařízení od WELLu, bohužel protokol IP over ATM nepodporovalo. To jsem zjistil až při kontaktu s HelpDeskem ČRA. Synchronizace a autentizace je bezproblémová, žádného dashboardu se neobávejte. Provider Vám pouze sdělí Vaší veřejnou IP (je v ceně) SubNetMask, GW a DNS.

Dzerza (7.9.2005 23:01:18)

Co presne pouzivate za toho wella?

paveltr (8.9.2005 06:52:22)

Hodlal jsem používat toto zařízení http://www.well.cz/stranka.php?kat=45, v síti Bluetone však nebylo provozuschopné. Pak už jsem hledal jen dle podpory IPoA, tam je výběr podstatně omezenější.

Dzerza (8.9.2005 08:51:03)

Na te strance jsou Welly 4

paveltr (8.9.2005 21:08:22)

WELL ADSL Router PTI-840...

MeTo (9.9.2005 21:42:25)

vzdyt Bluetone ten router k tomu svemu ADSL dokonce nabizi, ne ? Mam takovy tuseni ze sem to nekde nedavno videl....

fjo (27.9.2005 12:19:13)

Nabízí... pronájem kolem 100,-/měs. a nebo odkoupení za 1900,- s DPH. A šlape dobře.

johnny (9.9.2005 13:05:13)

CRa 1Mbit je super, ale mám trochu problém s modemem Well asu-8000, který jsem koupil od Tiscali. Sice podporuje protokol IPoATM, ale po instalaci (za použití ovladače od joyce.cz) se někdy sám odpojí, někdy se odpojuje pořád. Tak nevím co s tím. Možná si budu muset pořídit modem od CRa. Neví někdo, kde bz mohl být problém?

Rychly Pad RADIOKOMOUSUUUUU!!! (21.5.2007 00:01:55)

Na hrani to neni,jedine si tak neco sosnout a kdyz ti to zacne lagovat nebo jina porucha,tak si priprav penizky za telefon,mas porucu?Tak plat!Zadna bezplatna linka!A kdyz budes chtit zmenu sluzby?!Tak si musis koupit tiskarnu,jinak to pry nejde!!!Nez pisemne a oni se tim zabyvat nebudou, a kdyz jsem rekl ze tiskarnu nemam tak mi pani beranova rekla at si dojdu nekam do internetove kavarny si to nechat vytisknout!Sila co???!

Anonym (7.9.2005 11:34:28)

Taky sem to zvazoval,ale ten jejich vyhledavac psal ze to neni mozne zridit ani v mape pokryti nejsem.Tak sem si rek ze dohadovat se s nekym moudrym na helpu nebudu. V pokryti sem,vedle uz je u nich firma dva roky i s telefony.Proslychalo se ze jsou s nimy problemy s pingem a omezujou stahovace QoSem.Nechapu proc na rovinu nenapisou ze je tam jiste omezeni at kazdy vi do ceho jde,mne osobne takto nastaveny QoS by nevadil.

Rotel (7.9.2005 11:34:55)

Kurnik zapomnel jsem se podepsat

Anonym (7.9.2005 11:35:06)

Anonym (7.9.2005 13:15:12)

Proč se tu zobrazuje počet reakcí 3 a když sem vlezu, je tu jen jedna?

Anonym (7.9.2005 23:36:34)

Jeste rok pockam a kdyz jim to bude fungovat tak do toho pujdu i s VoIP

heykal (9.9.2005 13:23:10)

Já mám dojem že ČRa (na rozdíl od Telenoru,kterej jinou možnost nemá) zatím VoIP nenabízejí, naopak jsou jediní kromě Telecomu kdo má i svou standardní hlasovou síť (HTS), což údajně co do kvality spojení je zatím ještě pořád lepší než VoIP. Nebo se pletu?

Anonym (10.9.2005 01:43:31)

V dnešní době už je v tom stejně hovno rozdíl. Člověk dneska už si nemůže krom pevný od fénu jistej kde to přes voip začíná a kde končí.

Anonym (10.9.2005 20:16:13)

: )

Jakub (8.9.2005 19:57:24)

J8 mít možnost připojení od Bluetone v jejich síti at neváham ani vteřinu.... mam jenom posranej předraženej telekom.....

Jakub (8.9.2005 20:07:43)

Já mít možnost připojení od Bluetone v jejich síti tak neváham ani vteřinu.... mam jenom posranej předraženej telekom.....

Anonym (20.5.2007 23:54:49)

Bud rad za podelanej OOOOOOOUUUUUTTTTTUUUUU,radiokomousi na nas kakaj!!!

Anonym (9.9.2005 23:41:48)

mohl bych se zeptat jaky mate pingy jini co mate ten bluetone premium protoze me to ted zavedli a nedal sem vic jak 45ms jinak rychlost je vynikajici

Kejli (12.4.2007 17:55:27)

Rychlost mam normalni. Porad to jede na plno. A pingy na rychly servery kolem 14. Stabilne. Takze plna spokojenost. Jeste uvedu, ze jsem z Jicina.

Anonym (20.5.2007 23:52:45)

Pingy jsou na prd od zacatku kvetna protoze jsme v agregaci 1ku50 a ne jak mate smlouvy 1ku20,jsou to partizani pani od radiokomunikaci,maj nejvice pripojenych lidi tak asi proto.Taky od nich kazdy utika!!!

Garrous (12.4.2007 16:08:08)

Rád bych se s Vámi poděli o svou negativní zkušenost se společností České Radiokomunikace. Po této zkušenosti Vás prosím, ať se taky nenapálíte a neobjednáte si službu u této společnosti. Byl jsem velmi nespokojen s českým telecomem a jejich ADSL připojením na internet – zřídil jsem si u nich ADSL internet na základě reklamy na pevný internet. Zřídili mi pevnou linku a vše se zdálo být v pořádku, dokud za půl roku používání neposlali dodatečnou fakturu za pevnou linku. Na základě této zkušenosti jsem začal hledat jiného poskytovatele internetu přes telefonní linku (UPC ještě služby v místě mého bydliště neposkytovalo). V tu chvíli se mi nabídka radiokumunikací zdála v pohodě. Objednal jsem si proto tuto službu od nich a musím uznat, že na mě jejich přístup udělal dojem. Vše jde on-line, smlouvu pošlou poštou a vše jde rychle (když ptáčka lapají, hezky mu zpívají). Podepsal jsem smlouvu a chtěl si nakonfigurovat svůj ADSL modem, neuspěl jsem ale. Když jsem chtěl pomoci po radiokomunikacích, odkázali mě na svou placenou linku, že prý zadarmo to nejde. (TO JSOU SLUZBY). Toto je samozřejmě absurdní, proto jsem je informoval o tom, že již o danou službu nestojím a ukončil jsem smlouvu s radiokomunikacemi. Radiokomunikace ovšem trvají na tom, abych rok platil, i když danou službu nevyužívám. Bohužel se ukázalo, že smlouva je sestavená tak, že člověk skutečně musí rok platit. Musím uznat, že jsem hloupý sám, neboť jsem si pořádně nepřečetl malý hutný text na konci návrhu smlouvy na postkytnutí internetu od této společnosti, díky tomu teď platím spoustu peněz za službu, která mi není poskytnutá. LIDÉ BDĚTE A VYHNĚTE SE RADIOKOMUNIKACÍM. Skončil jsem bez internetu, ale bude mě to stát 7000,-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonym (20.5.2007 23:00:51)

jseš totální pako jseš pravej čech

otakar (20.5.2007 23:08:28)

Tady by se asi celkem hodilo porovnat sluzby od CRa a VOLNY. - obe spolecnosti maji LLU - CRa 41% pokryti, VOLNY 38% pokryti - sluzby jsou temer totozne - ceny ma VOLNY o 20% lepsi - CRa ma lepsi marketing Premyslim o prechodu, az mi u O2 skonci smlouva. A u mne vyhraje VOLNY (prece jen o 20% nizsi mesicni pausal za net je znat)

otakar (20.5.2007 23:16:43)

Haha - az ted jsem si vsimnul, ze je clanek i debata temer dva roky stara ! :o) Myslim, ze ted je situace s "raketovym nastupem DSL od CRa" ponekud v jinem svetle :o)

Anonym (20.5.2007 23:46:18)

To je fakt,kdyz sli ke korytu tak byli nejlepsi ale uz maj nahrabano tak na lidi kakaj,slusne receno!!!Tak ze pujdou k ledu...