Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Agregace vs. rychlost

Agregace vs. rychlost

Hanuš (9.9.2005 00:23:47)

Chci si zridit ADSL linku a potrebuji vedet jestli jde poznat rychlost na agregaci? mel bych zajem o sluzbu: ADSL CONTACT START 512/128 Kbps. Je tam agreagace 1:50. Jestli nekdo ma s touto sluzbou zkusenost nebo s poskytovanim ADSL od Contactelu tak dejte info. At vim jestli vybrat Contactel nebo nekoho jineho providera.A kolik ta rychlost tak chodi u tech 512/128 Kbps? Diky za informace

hugo (9.9.2005 12:06:17)

Což o to, chodí to stabilně okolo 420kbps, a naprosto bez výpadků (kromě 1-2 ohlášených za rok, ale to je různě po republice takže se tě nejspíš nedotknou). Pokud ti nevadí, že jsou jedni z nejdražších - za 650 lze mít místo 3GB 5GB ale i 10GB limit a to s levnějším přírůstkem 35-40/1GB místo 180/2GB, a za 950 místo 10GB skoro cokoli...ale jinak ok.

Hanuš (9.9.2005 13:03:26)

Me ani o ten limit nejde. Normalnim surfovanim na internetu nepresahnu snad 3 GB.Pokud bych chtel poslouchat internetove radio a sem tam neco stahnout tak tech 10 GB bude snad stacit.Co je pro me prizniva informace,aspon to pisou, ze Contactel jeden z mala nepouziva FUP a to je pro me vcelku podstatne.Kdyby prisla chut neco stahnout :-). Ten limit je download + upload dohromady?Kdyz budu napojeny za zarizenim: ADSL modem+router: ZyXEL Prestige 650R pobezi mi na tomto zarizeni nejaka statistika kolik jsem prijal a odeslal dat? Nebo kde jinde si to mam kontrolavat a sledovat? Za timto "routrem" budou celkem 3 compy.Diky za informace

hugo (9.9.2005 13:15:54)

Ten důvod proč nepoužívá FUP je ale velice prostej: Contactel nenabízí tzv. "neomezený" tarify (u kterých je obvykle FUP) jako jiní ISP, ale jen počítaný tarify s limitem dat, jako jiní ISP. A u takových tarifů se FUP nepoužívá nikde - ani u jiných ISP. Takže se nedá říct že by to byla nějaká výhoda nebo odlišnost Contactelu. Prostě pokud chceš tarif s limitem, tak ať půjdeš ke komukoli, FUP tam nebude. Jinak co se týče 10GB limitu, je samozřejmě up+down dohromady, a sleduje se to na nastaveni.a-contact.cz, což je zákaznickej portál. Pokud ti to rádio nepoběží 24h denně, mělo by to snad stačit.

Hanuš (9.9.2005 16:31:14)

Diky za informace ohledne FUP. Ale u jinych provideru jsem slysel ze jim to nejede jak ma = stabilita rychlosti. Aspon na Contactel je nejmene sniznosti co jsem zatim cetl. Tak tech 10 GB mi bude urcite stacit. Snad to pojede tech 400 Kbps stabilne, to by mi bohate stacilo. Za vsechny informace dik.