Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Zvláštní ekonomika FTTH

Zvláštní ekonomika FTTH

Anonym (15.9.2005 00:00:00)

Zatím situace s optikou do domu napovídá, že z ekonomického hlediska zřejmě bude obtížné prosadit velké projekty nasazování optických přípojek tam, kde zrovna není specifická potřeba optiky. Nebo pokud se příslušně nezmění veřejná politika.

Cgn (18.9.2005 19:52:07)

Přiznám se, čekal jsem nějaký podrobnější rozbor ekonomiky optických sítí ve srovnání např s metalikou, či bezdráty. Většina z nás zřejmě chápe přínos FTTH a možnosti s tím související, nicméně by mě osobně spíš zajímaly nějaké rámcové předpoklady o výhodách FTTH v praxi. Např. Na optiku dvacet let nebudete muset sáhnout (kabel), mědi přestanou dostačovat kapacitní nároky a bude potřeba vyměnit, možné zisky z optických kabelů jsou dlouhodobější, byť počáteční investice je vysoká oproti metalice atd.

Anonym (19.9.2005 07:25:49)

Rači nedělat. Jinak z toho ještě vyplynní že jsme nejleopší v EU a tudíž si nemáme na co ztěžovat. BTW:Na metalický kabely se nešahá i 40 let.