Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

Adsl2+

Tlama (15.9.2005 10:55:20)

Tak co, mohl by konečně nekdo přijít s nějakou novinkou. Vánoce na krku a kde nic tu nic. Všichni dělají mrtvého brouka. Neslyšel jste někdo třeba o adsl2+?

Anonym (15.9.2005 11:49:10)

Heh :-D Nojo, slyšel, ale s českou republikou to nic společného nemělo. A mám dojem že v tomhle bordelu ještě dlouho mít nebude.

y2k (15.9.2005 12:02:56)

Pevně doufám, že se pleteš, protože jinak se rychlejší lajny nedočkám :-(

Hanz (15.9.2005 12:57:28)

Dávám telecomu pět maximálně deset let a bude z něj řadovej ISP a bude rád za každýho zákazníka, pokud vůbec bude ještě existovat!

Anonym (15.9.2005 13:04:07)

Bohužel vlastni skoro všechny poslední míle.

pepa (16.9.2005 09:47:34)

A co těm "ostatním" brání v tom, aby si natahali svoje kabely? Zatím se jim do toho nějak moc nechce :-(. Že by to bylo drahý :-)))

Anonym (16.9.2005 13:25:31)

No jistě, tohle je argument jako prase. Určitě si každej nechá do baráku tahat dvoje kabely (myšleno z pohledu majitele), určitě každej hnedka povolí (úřady, soukromíci, majitelé), že kabel může vést tuhle a támhle. UVAŽUJ. Tohle není jenom o penězích. V neposlední řadě mám taky obavy, že "ostatním" firmám nedá žádná (ať už ods či kdo to nakonec vyhraje volby) vláda státní záruky na půjčky v řádech desítek miliard.

Anonym (16.9.2005 15:24:25)

Hlavně jim nedá last míli zadarmo;)

Anonym (17.9.2005 10:36:50)

Pri spravedlivem pohledu na vec je zrejme ze CTc si tu lastmile sam vybudoval, proc by ji ted mel nekomu zadarmo davat. Alternativci brecej, ale neco udelat, natahnout sve kabely se jim nechce.

Fang (18.9.2005 12:49:08)

A je to tu znova, jak uz jeden anonym napsal je tu problem v jejich polozeni. Nez by to nase urady vyridili , aby nejaky ISP mohl poskytnout sluzby rovne tem dnesnim tak by zkrachoval. Duvodu je spousta , treba nase birokracie a korupce v uradech ktere by to zamerne brzdili.

Anonym (18.9.2005 17:18:48)

Tak proč stat nenařídí všem výrobcum kabelú, aby kabely prodávali za pevnou cenu(která by byla výrazně nižší než současná), a vsem majitelum pozemku aby uložení kabelu umožnily bez jakekoliv nahrady, Vsem fa ktere by kabeli pokladali pevnou cenu za položení kabelu(tak aby zaměstnancum dali minimalni mzdu... Když už nařizuje, za kolik je musí ČTc nabízet jinym operatorum LLU, ADSL..., proč nenařídit jinym za kolik musí nabízet materiál operátorum(samozdřejmě pro všechny operatory stejě).

PzVPanther (18.9.2005 18:21:32)

No a za chvili to tu bude jak za komancu, jednotne ceny pro vsechny.

TheIF (18.9.2005 19:38:59)

No snad se rohýbou ti "elektrikáři" ti mají taky 100% pokrytí a NET pěkně ze zásuvky :-) jen aby to nebyla stejna banda jak Telecom

petzed (18.9.2005 21:28:23)

Myslim si ze NET pres elektricky zasuvky tu nikdy nebude.

maXX (23.9.2005 19:33:47)

precet sem prvnich 20 prispevku a pak me to vase hadani prestalo bavit :P Net pres zasuvky tu uz je! (ale jen lokalne, delaj to treba wifickari do baraku :) ) Jinak souhlasim s tim ze neomezenej megabit s libovym pingem musi za dobrou cenu kazdymu bohate stacit! No a kdyz bude ADSL+ znamena to neco pro me kdyz sem se pred mesicem zavazal telecomu na 12 mesicu? (taky chci rychlejsi net :'( jak co se tyce dwn/up tak co se tyce pingu), ale kdyz je to jina technologie to nas asi tezko prevedou...ale byl by to asi prvni velkorysej krok co by CtC pro sve zakazniky udelal ;D

y2k (24.9.2005 21:07:27)

Pevně věřím, že Telenor bude rychlejší, nežli Telecom.

Xerxes.ip (19.9.2005 21:51:34)

he he bylo by to fajn ale spousta lidi(hlavne radioamateri) jsou priti ... rusi to hodne veci ... ale spis mi pripada realnejsi fa- vlastni dslamy telenor/bluetone ... nejradsi bych optiku :-D

Anonym (16.9.2005 15:27:28)

Asi takhle bubíku. 19 miliard na to je málo. Stačí? Doufám že je ti to jasné.

TheIF (17.9.2005 02:51:17)

Za ty už mají šéfové nové jachty :-) Snad si nemyslíš, že by za to zlepšily NET možná jestli zbudou nějaký drobný :-)

Anonym (17.9.2005 10:16:40)

Jachta zdalena neni tak draha jako barak v centru prahy. Pod svicnem je nejvetsi tma.

Anonym (18.9.2005 23:16:15)

Tak tak. I pro Gábu Beďára to bylo málo, na odměnách dostal 40 mega a i to mu přišlo tak málo, že to chtěl ututlat před masou. Ale neututlal a někdo mu to nakonec definitivně přiklepnul - tyčí do kokosu. :))

Anonym (15.9.2005 15:54:07)

slysel jsem neco o telenoru, ale ticho po pesine...

Peter (15.9.2005 19:24:43)

Já chci adsl2+ vy zluti smejdi!

kiwiho peří (16.9.2005 07:39:27)

Já takýýýýýýýýýýýý

Anonym (15.9.2005 22:28:08)

adsl2 se zacne zavadet po vanocich

Anonym (16.9.2005 02:09:10)

To rozhodně, jenže po kterých.... ;)

Tlama (16.9.2005 10:40:02)

Rád bych ti věřil.

Petr (16.9.2005 06:55:38)

K čemu bude ADSL2+ když bude agregace 1:50 a limit 10G, na to stačí obyčejná 512 :-))

Anonym (16.9.2005 10:22:05)

a k cemu ? abyste vsichni natahali este 10x tolik ? Neomezenej 1MBit nebo 2MBit za dobrou cenu staci bohate

Tlama (16.9.2005 10:38:40)

Zase jeden, který slez ze stromu a neví k čemu všemu může adsl sloužit.

Nargon (16.9.2005 11:25:38)

Tak uved priklad? k cemu je dobry tak rychly pripojeni pro NORMALNIHO UZIVATELE, tomu bohate ten 2Mbit staci.

Tlama (16.9.2005 16:15:32)

Proc porad mluvite o stahovani, zvedne se i upload. Ten je ted nizkej. Ten chci vyssi. A samo ze nechci platit za shdsl.

Nargon (16.9.2005 17:02:52)

No a k cemu je ti upload? tech 256Kbit bych rekl taky bohate staci, pokud nemas nejakej web, kam uploadujes velky soubory ke stazeni. A meil, no to snad taky neodesilas maily v desitkach MB.

y2k (16.9.2005 23:04:18)

Poslední dobou, když pročítám Tvé příspěvky, tak mnou jímají dva pocity ... 1,- někdo píše pod Tvým nickem 2,- prodělal si závažnou operaci mozku. K Tvé hloupé otázce, rychlejší upload je dobrý příkladně k lepšímu využití tunelového propojení VPN, nebo k odesílání objemnější pošty, či pro aplikace typu vdzálená plocha a administrátorský přístup do vzdálených PC. O sítích P2P ani nehovořím, ale budiž, to ocení jen "stahovači". A jinak, to by si mohl říct, k čemu je ADSL, vždyť stačí dial-Up ne ??? Myslím, že u Tebe se jedná o bod 1, někdo asi píše pod Tvým nickem.

Nargon (17.9.2005 00:10:06)

1 urcite ne (to se mi stalo jen 1x), 2 mozna :) jsem to ja. No moje otazka byla stale pro normalniho uzivatele, a ten uzije tak to odesilani posty. Ale ten zbytek asi ne. Nebo to nebude vyuzivat neustale a tech par minutek navic snad nikoho nezabije.

ZeXx86 (17.9.2005 09:39:52)

Tak ja bych vlastnil radeji ADSL 512/2048 nez 2048/512 ... Urcite by to pro mne bylo uzitecnejsi ... Mam nejeden server který muj upload zahltí hned ... Napr. server v CoD by misto 16 lidi utahl 64 ... Nebo DC Hub by utahl misto 700 2800 spojeni ... Ano vím ,že mnoho uživatelů využíva právě download ale několik desítek by uvítalo i zvednutí uploadu . Napr. CTc se nemamáhal ani u 2Mbitu zvýsit upload s 256 na 384Kbit .

y2k (17.9.2005 10:59:41)

Souhlas, také bych si dal říct přes ADSL2+ 10/4Mbsec a uměl bych to využít. Samozřejmě, že ne trvale, ale třebas na dvě hodinky večer. Ten server CoD je dobrý příklad, spolehlivě utáhne 384Kbps jen 10 uživatelu, a pak již dochází ke ztrátám paketů.

Nargon (17.9.2005 14:12:23)

Ano, to urcite na tohle se to hodi, ale normalni uzivatel to nepotrebuje, ten se pripoji na server nekoho jineho. Nemusi si zakladat vlastni. Proto rikam ze ten 2048/256 je pro normalniho uzivatele dostatecne. P.S. jeste co si predstavuju pod pojmem normalni uzivatel: Tak ten co serfuje na internetu, prima a odesila postu, hraje na cizich serverech, muze poslouchat radio, sledovat internetovou televizi, pripadne vyuzit P2P. A urcite nebude zakladat servery na cokoli (pouziva cizi), maximalne si je zalozi pro par kamaradu kdyz si s nima chce zahrat. VPN, vzdalena plocha kam by se tak napojoval :)

Laďa (17.9.2005 14:59:49)

Proč by to normální uživatel nevyužil? Já se za normálního uživatele považuji a v podstatě si vystačím s 1Mbitem od CTc a od doby co mám sprint se mě nestalo, že bych měl fup. Na druhou stranu občas stahuji větší soubory dema, programy, linux a určitě bych uvítal, kdyby stahovaní bylo rychlejší, stejně jako bych si dal říct se sledováním online televize a tam sou ty 2 Mbity spis minimem pro kvalitní sledování, rozhodně pro plný pal se hodí spíš datový tok kolem 4Mbitu, navíc bych rad aby byl i při sledovaní internet použitelný. Stejně tak si umím představit využití vyššího uploadu třeba když chci někomu poslat fotky či video z dovolené. To je jako byste řekl nač televizi s úhlopříčkou 72Cm když stačí 55, nebo nač procesor 3Ghz, když bohatě stačí 1Ghz. Prostě ve světě je mnohem rychlejší připojení běžné a já nevidím důvod proč by nemělo být i tady.

petzed (17.9.2005 15:28:36)

"Prostě ve světě je mnohem rychlejší připojení běžné a já nevidím důvod proč by nemělo být i tady." Ano, to je pravda, ale v dobe kdy unas byl dial up, tak u nich zacinalo xDSL a pochybuju , ze jim hned nabizeli x Mbitu. Musis chvili pockat a dockas se. ...mozna... =|

ZeXx86 (20.9.2005 19:34:56)

Jasne cekat ... To rika čim dal vic lidi ... Tohle neni uspokojivá odpověd .. Kdyz budeme jenom cekat tak bychom se taky nemuseli vubec dockat , musime dat najevo ze chceme lepsi sluzby

Anonym (20.9.2005 20:06:47)

Uvidíme..., řekl slepé a šlápl do hovna.

y2k (17.9.2005 16:42:40)

Ano, pro většinu uživatelů to je dostatečné, ale procento, které by občas využilo rychlejší lajnu je také velké. Již dlouho koketuju s myšlenkou, pořídit něco synchroního, ale nechce se mi pořizovat nový modem. Také cena, je zatím odpudivá, osobně mám vnitřní hranici nastavenu na 2 200,-Kč s DPH / měsíc maximálně. Víc bych zatím za internet nedal, to raději něco jiného. Proto doufám v zavedení ADSL2+, abych nemusel měnit modem a měl HLAVNĚ rychlejší UpLoad, Down mi ZATÍM na těch 3420Kbps stačí. Ale odesílat třebas CD přes 384Kbps skrze VPN je fakt oprus...... chce to alespoň 1Mbps, pak to bude únosné......

Rouchi (19.9.2005 14:32:07)

A určitě by zvýšení uploadu ocelili i občanská sdružení které využívájí hlavní konektivitu ADSL.........

Nargon (19.9.2005 14:42:54)

Do tohle ti nechci kecat, ale adsl neni delany na to aby to jeden preprodaval dalsim lidem. Je to delany jako pripojeni pro jednotlivce, rodinu. Ono uz preprodavani sousedovi by nemelo bejt. A pouzivat adsl jako zdroj pripojeni, pro obcansky sdruzeni je fuj a hnus. Vezmu li ze tam bude cca 5 lidi, tak to bude cca agregace 1:5 to by jeste slo, ale k tomu kdyz se pripocte jeste samotna agregace adsl, tak ti vyjde 1:250 a to uz je humus a vzal bych to tak za 100 mesicne. Jeste ze jsou zavedene fupy a limity dat, takze ta agregace 1:50 neni znat. Pro pripojeni obcanskyho sdruzeni co ma vic nez 10 lidi bych adsl v zadnym pripade nepouzil od toho tu jsou garantovane synchroni linky.

point (19.9.2005 15:09:15)

Chtel bych te videt, jak by si mluvil, kdyby v tvem okoli nebyla zadna jina moznost pripojeni. A platit cca 800 kc (pausal za telefon + internet) mesicne za blbou 128/64 jako sorry to nemusim , ale kdyz se domluvi hrstka sousedu koupi si 2M (1,4M), tak kazdy zaplati 300-400 a ma solidni internet. Jeste se koupi mensi server hodi se tam QOS(HTB) a vsichni jsou spokojeni. Ver mi , ze minimalni rychlost se tu pohybuje 300kbs a to jen kdyz jsou tu vsichni ;-)

Anonym (19.9.2005 15:15:35)

Pozor! Adsl na to delany je neni na to delana ta sluzba. Ale ja jsem ta potrefena husa ktera se ozvala:) Nepotrebuju garant spoj. Pokud bych byl jen o 3 km bliz tak nakoupime 3mbit s agregaci 1:5. Ale i tak zkusenosti z czfree rikaji ze pokud je dobre vybrouseny QoS tak neni treba mit kdovijaky garantovany kapacity aby to behalo dobre. Tam opravdu bylo videt jak na s ISP obelhavaji. Prosim blbecky at nervou do prerusenych wifin. To je vec jina s QoS nesouvisejici.

domek (22.9.2005 11:08:18)

Souhlasím s Nargonem, jen bych ho doplnil. Jsou dvě kategorie uživatelů. Profíci a ti ostatní. Ti první z principu nemůžou používat úroveň pro ty ostatní, protože je to živí. Kdo to nectí je hazardér nebezpečný svým klientům a partnerům, jimiž mohou být i další profíci.Těm ostatním dnešní ADSL poskytuje spojení v rychlostním rozsahu 1:20. Takže k čemu budou mít ještě rychlejší ADSL2+? Konkrétně prosím, ať si rozšířím obzor. A co vzdálenostní limity? Ty zůstanou stejné jako u ADSL?

y2k (22.9.2005 18:37:51)

4DOMEK, pak je ještě třetí kategorie, joudové, co si nechaj všechno líbit. Takže, když si objednám el. přípojku s jmenovitou hodnotou hlavního jističe 25A, tak počítám s tím, že když budu chtít, tak budu deklarovanou hodnotu jističe využívat plnohodnotně po 24hodin deně. Nikdo mi nebude určovat, zda po odebrání 3KW budu v FUPu a dostanu ze sítě jen 10A, z čehož vyplývá, že si ani nuvařím kávu. Takže, toto si myslím o FUP a podobných kravinách, které si necháte od ISP nalejvat do svých tupých hlav. Řešil bych na místě ISP toto individuálně, stahovačů, kteří enormě přetěžují své linky je dle mého názoru maximálně 5% a to se dá uhlídat, či jim vypovědět smlouvu. A jinak, to bys mohl říct příkladně k čemu je mi barevná televize ?? , vždyť se dá dívat i na černobílou TV. Věřím, že kdyby si žil před padesáti lety, tak by si byl první, kdo by rozbíjel stroje. PROBERTE se, OVCE !!!!!!!!!!!! , podívejte se ven, za naše hranice a nééééé na východ !!!!!!!!

Petr (23.9.2005 07:58:05)

No já bych se právě díval spíše na východ, ale hodně daleký, Korea a Japonsko, i naše západní Evropa je za něma pozadu o hodně let!

domek (25.9.2005 23:04:07)

Emigrace je vážné životní rozhodnutí a Tebe asi nemine, třebaže je vždycky škoda, když nás opustí naslovovzatý machr. Jinak na tomto území a v tomto fóru riskuješ vážné zdravotní problémy a to bychom neradi. Člověk má vždy přednost.

y2k (25.9.2005 23:36:05)

No, tos mi to teda ........... Hele, Domku, žes Ty byl za bývalého režimu agentem STB ???

Anonym (16.9.2005 12:03:38)

i vysilani ocka v plne kvalite ma 1,3 Mbps neni nic krome stahovacsky nemoci co by potrebovalo vyssi rychlost nez 2Mbps

y2k (16.9.2005 23:05:41)

EHM, podívej se na datový proud při vysílání streamu na sítích UPC direct. A to je kvalita přenosu té MPEG2 silně hnusná ..........

PzVPanther (16.9.2005 23:26:37)

Ta kvalita obrazu je horsi protoze je to hudebni stanice - tudis uprednostnili kvalitu zvuku pred obrazem.

y2k (16.9.2005 23:30:18)

Mno, to si nemyslím, že by něco upřednostňovali, ten stream je furt stejný, bez ohledu na stanici. Ale i tak, i HBO je nepoužitelné, mají toho do malého pásma na družici nacpanýho moc.

PzVPanther (17.9.2005 11:25:23)

Ja jsem prehlid, ze asi myslis na UPC.Ja to myslel normalne na satelitu(Astra) nebo pozemnim digitalnim vysilani.

Anonym (20.9.2005 17:48:04)

A kde asi vysila paket UPC? Na Astre 19,2Eastne.

y2k (20.9.2005 22:50:06)

Nemůžeš srovnávat jednotlivé společnosti na jednom satelitu. Každá jednotlivá společnost má pronajato jiné výchozí pásmo, do kterého nacpe dle svého uvážení libovolné množství TV kanálů, takže i když jsou některé společnosti ve velké kvalitě, tak třebas UPC je shit.

Anonym (20.9.2005 23:21:03)

Malformed data!!! ?Syntax error Kolik spolecnosti jsem srovnaval? Srovnaval jsem? Waiting for input. Reponse to: Ja jsem prehlid ze asi myslis UPC. Ja myslel normalne na satelitu(Astra) Conflict detected! Na Astre vysila ceskej paket UPC. UPC or UPC? vychozi pasmo-transponder-na astre jsou uzky transpondery. Astra na 23,5 ma transpondery uz 34Mhz siroky.

y2k (21.9.2005 07:24:15)

Question: Ty děláš ve svém volném čase učitele Angličtiny ?? :-)

PzVPanther (22.9.2005 00:04:57)

Pro upresneni - puvodne jsme se bavili o Ocku.A to je na Astre - bez kodovani.UPC tam samozrejme je taky, ale zakodovane.

Anonym (22.9.2005 01:03:04)

no s tim ockem sem zacal ja a mel sem na mysli internetovy vysilani

Anonym (21.9.2005 16:43:01)

tzv.stahovacka nemoc prejde kazdyho behem mesice/dvou kdyz sem presel z dialup na dsl tak me stahovani vseho moznyho preslo po dvou tejdnech

Mik (16.9.2005 11:45:05)

No tak Adsl2+ bude dobrý třeba taky kvůli tomu, že se bude moc dosahovat výšších rychlostí pří velké vzdálenosti od ústředny a horším útlumu. Pokud de o mě tak rychlosti ať zůstanou ale jestli kvůli tomu budu moc mít na výšší vzdálenost ADSL tak budu rád. Jenom se obávám že cena Adsl2+ bude nikde jinde než klasického Adsl

Nargon (16.9.2005 11:47:19)

Hm mozna si to pletu, ale maximalni vzdalenost bude stejna, akorat vzroste maximalni rychlost do urcite vzdalenosti od ustredny (cca 2Km).

Anonym (16.9.2005 14:35:06)

spatne to chapete od noveho roku budou vsechny nove pripojky pokud to bude mozne delane na technologii adsl2 to neznamena ze se bude automaticky rusit fup,agregace nebo navysovat rychlost proste se bude jenom pouzivat nova technologie

Karel (17.9.2005 23:43:09)

Nevim proc by nesel vypnout treba FUP nebo dat vetsi rychlost vzdyt mezi ustrednama to jde az do nixu po optice ktera ma takrka nekonecnou sirku pasma. Tak kde je problem ?

IOLák (18.9.2005 05:58:54)

IMHO problém je na cestě mimo NIX - NIX nikdo nijak extra neřeší, ale málokdo si uvědomuje, že některým subjektům (a tím nemyslím jen ČTc) dochází možnost odběru konektivity do zahraničí. A dál vidím částečný problém v tom, že i kdyby pustily větší rychlosti do NIXu, tak stejně se bude nadávat a brmlat přesně ve stylu "Když to u nás teče tak rychle tak proč né ven ???". No a nakonec : nemusely by to utáhnout routery + některé "slabší prvky" sítě. Tyto problémy jsou pro všechny ISP stejné, není to jen problém Telekromaňonce. Vetšina subjektů činných na poli distribuce konektivity se postupně potýká s těmito problémy a řeší se to mnoha způsoby, kde agregace je jedním z možných.

Karel (18.9.2005 09:36:18)

Telecom je velka spolecnost kdyz jim nebude stihat nejaky sitovy prvek tak koupi novy vykonejsi ne ?????????

Anonym (18.9.2005 20:28:11)

Jo taky bych rek ze sitovy prvky jsou to nejmensi co opa trapi. Dyt to maji za nakupku bez DPH a jeste na zaklade smluv ktery jim zarucujou dalsi slevy. Nakej meloun za zarizeni je uplna nicka proti cenam za natahani novyho kabelu.

petr (18.9.2005 22:24:19)

hlavni položka ve výkopu je zaplatit bandu cigánů kteří to musí vykopat :-) (někde sem čet že ostravské firmy mají při stavění dálnice velmi velkou výkonost, čím to asi bude a zato prazaci sou pry nejpomalejsi)

Anonym (18.9.2005 23:11:27)

To je možná proto, že v Praze to nedělají Pražáci (ty by na to nikdo nesehnal, ale ani pražský Cigoše), ale Ukrajinci, a to nejsou kopáči od fochu, ale profesoři filozofie a vědci, takže i když se snaží (na rozdíl od teoretických Pražáků na tomtéž místě), přece jen ne úplně na vše mají grif a ne všemu rozumí na sto procent, tak to vázne. Zatímco skoro každej Ostravák má geny po někom, kdo kdysi kopat uměl i potmě a bez vzduchu, a tak jim to tam odsejpá. A možná že jim tu a tam píchnou i ogaři ze Slovače ;)

y2k (19.9.2005 16:55:22)

Ty evidentně neděláš ve velké firmě, zde se schvaluje i šroubek za 10 haléřů přes komisy 10 kravaťáků, kteří nevědí co s ním mají dělat, ale potřebují se k problému vyjádřit, aby si zasloužili své mnohatisícové odměny. Následně pak namísto ocelového šroubku pořídí levně v Čínském frcu hliníkový drát, na který nutí své zaměstnance vyříznout závit a nějak s tím nahradit ten ocelový šroubek. V případě, že přidělanou věc hliníkový drát, na kterém je vyříznut závit neudrží, obviňí se ze špatně provedené práce zaměstnanec, který se postihne a tím je věc vyřízena. Hliníkový drát se pak nahradí měděným (je přece levnější než šroubek a Čína ho také má skladem) a vše pokračuje za obrovské propagandy o kvalitě prováděných služeb dál. V případě, že neudrží ani měděný drát přidělanou věc, tak se pracovník, který práci prováděl propustí, kravaťák se povýší za dobré odhalení špatného zaměstnance do vyšší funkce, nenápadně se holt koupí ten ocelový šroubek a aby firma neprodělala, tak se po předchozích zkušenostech ze špatnou prací zaměstnanců sníží všem montérům plat, aby se vyrovnal schodek ve firemním rozpočtu. A tak zajisté funguje i ČTc, je mi Ioláka líto, nemá to lehké :-)

Anonym (19.9.2005 18:02:42)

Dělám v domě kde se zatemňuje mozek a to bych přilovnal k velký firmě. Kvůli nákupu nových pásek musim dát extra žádost těm nahoře. Ale zas je dobrý že v takovym byrokratickym aparátu se občas najdou statisíce a neví jak se utratit(jeden z důsledků našeho postsocialistickýho účetnictví a vlády velkýho bratra). A tak neni problém nakoupit nějaký ty hračky pro správce sítě.

Anonym (23.9.2005 10:05:11)

No tak to trochu prehanis...Byrokracie tam je jak krava ale ze by kvuli tomuhle hazeli z okna zamestnance....Navic ty "kravataci" by tomu rozumnet meli kdyz je nabiraj s kriteriema v IT...

IOLák (24.9.2005 22:47:11)

on má opravdu, manažer není od toho, aby té problematice rozuměl, ale aby hnal své poddané otroky na čímdál tím větší výkony a to, že třebas ADSL a problematice zákaznického řešení rozumí prd, nikoho nezajímá, hlavně když se plní a splní ;-)

Anonym (21.9.2005 16:41:02)

jo do nixu jo, ale zahranicni konektivita na tom tak dobre zas neni

Anonym (22.9.2005 14:05:26)

FUP nejde vypnout proto, že už jednou vypnutej na zkoušku byl (asi tejden) a stěžovalo si 80 % zákaznků, že prej maj najednou pomalou rychlost, protože fup nebyl, tak všichni tahali jak o závod

Mik (22.9.2005 14:08:54)

Jenže v tom to prostě je, když vypnou na týden FUP tak se toho snaží každý využít a natahat toho co nejvíce. Kdyby FUP nebyl vůbec tak tyhle nárazovky kdy najednou v jednu a tu samou dobu začně stahovat hromada lidí neexistovali.

Nargon (22.9.2005 14:17:25)

IMHO by existovaly, ale nebyly by to narazovky, ale trvaly stav. Kdyz clovek vi ze tam neni vubec zadnej limit, ani nic podobnyho, tak si stahuje jak chce. Nebylo by to asi tak sylne jako tahle narazovka, ale urcite by to vsem nejelo tak jak to jede ted, kdyz je fup zaplej.

Anonym (22.9.2005 16:23:13)

Jsem zaměstnanec ČTc, na dohledu síťě, a vím jak jsou ty linky vytížený, asi by to opravdu nebyla taková nárazovka, ale bylo by to vytížený asi o 50 % víc než je teď (což je dost když ti to na 1024-ce jede tak 800)

Karel (22.9.2005 19:11:53)

Co to porad melete o zatizeni site vzdyt to jede od kazde ustredny do nixu po optice. Optika ma prece skoro neomezenou sirku pasma.

Anonym (23.9.2005 08:03:56)

To asi tezko. Od kazdy ustredny nic nevede primo do nixu ale do ATM site CTc. Od dslamu na ustrednach to jde po tehle siti do koncentratoru(je jedno jak si ho telescum premenuje) a odtad pak dal po IP siti k providerovi. Psalo se to tu xkrat a porad to lidi nechapou.

Anonym (23.9.2005 08:07:02)

No ale je to omezeny koncovym prvkem. Na optice nejsi jenom ty. Pres to vola cela Praha(na to staci 10Mbit) , jiny datovy sluzby, televize,radio, management a adslkari jsou az uplne dole. Taky clovece zalezi jaka optika, jak tenky vlakno a kolik barvicek.

Anonym (23.9.2005 08:00:29)

Rada:Zapojte si ta temná vlákna.

Tlama (19.9.2005 09:12:47)

Tak abych to shrnul, jediná důležitá informace je, že po vánocích bude už vše nové na ústřednách technologií ADSL2+

Anonym (19.9.2005 13:50:32)

Tak jeste by to chtelo slusny modem od slusnyho vyrobce na nasem trhu. Ty smejdy od vigora nebo lucenta nechci ani videt.

Anonym (19.9.2005 16:22:48)

...a to vsechno jeste za slusnou cenu. nemozna kombinace.

Anonym (20.9.2005 16:37:25)

Nemusi. Dam za modem i petku. Je to dlouhodoba investice. Za router do firmy jsem ochoten i dvanactku(vic nema cenu pac lip poslouzi linuchovy dva PC).

y2k (19.9.2005 16:46:31)

ZyXEL docela jde, jsem maximálně spokojen.

MICT14N (21.9.2005 19:18:23)

mohly by mi prostin nekdo rict v cem je lepsi ADSL2 od ADSL1 pripadne v cem se tyto technologie lisi protoze z toho co zde ctu jsem zmateny

Anonym (21.9.2005 19:57:18)

no hlavni rozdil je v maximalni rychlosti

MICT14N (23.9.2005 22:30:47)

jaka je max rychlost ADSL2? down a up

Anonym (23.9.2005 22:50:49)

24 / 1,5 Mbit/s

MICT14N (24.9.2005 09:53:51)

to je husty to je husty :D sem zvedavej na ty ceny :(

Petr (24.9.2005 15:32:36)

Husty, hmmm. Nezapomen, ze je to max. nominalni na ATM urovni.

y2k (24.9.2005 15:55:24)

Přesně tak, 21,6/1,35 Mbit/s při ideálním využití

MICT14N (25.9.2005 13:52:16)

to bude jak kdyz CT zavadel ADSL1 to stala 512ka cca 3,5k ted to s tou 2jkou bude podobny :(

Anonym (24.9.2005 19:01:58)

Presne tak. Cena Adsl2 - ADSL na druhou.

Tlama (23.9.2005 12:35:42)

No a takové VDSL to je asi nadpřirozená bytost. :-))

Anonym (24.9.2005 19:02:46)

...za nadpřirozenou cenu je určitě :-))

Anonym (26.9.2005 22:49:00)

Hmm, to asi potkám dřív živého Mikeše v Hrusicích než VDSL

Anonym (27.9.2005 13:09:40)

Mňau

Anonym (26.9.2005 23:26:32)

VDSL se uz pouziva ... a tim myslim na telechrobackejch sitich ...