Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Sagem 840 a odpojováni ve widows XP

Sagem 840 a odpojováni ve widows XP

smajlik (26.9.2005 09:20:02)

Ahoj, hraju na internetu hry a USB modem Sagem 840 se me odpojuje. Červená ikonka a odpojení. Nemáte nějakej fígl a nebo radu? A pokud není řešení jaký konkrétní modem doporučujete. Ethernet, ale jaký model.

Anonym (26.9.2005 11:03:55)

Tento projev závady (červená ikonka) znamená výpadek synchronizace modemu.Závada může být v chybovosti na vedení,špatně zapojeném spliteru nebo nedostatečném napájení USB portu při velké spotřebě grafické karty (například při hraní).Pokud jde o ehternetový modem,tak doporučuji Speedtouch 510i 1x eth.,který je teď za bezkonkurenční cenu 999,- Kč bez DPH.

Anonym (26.9.2005 14:54:18)

takže to může dělat slabý zdroj? Mám 300W.

Tandy (26.9.2005 15:47:56)

Zavolej na tvého ISP providera že ti vypadává synchronizace. Bude to s Tebou řešit.

iron (26.9.2005 17:37:27)

Měl jsem stejný problém,který jsem řešil celý měsíc s Telecomem a nic.Mam také Sagem. Poradil jsem si sám a mam klid.Chce to jiný ovladač modemu-uvidíš že ti to pomůže.Když ho neseženeš -mohu poslat přes email.Iron

Ondřej Macek (29.9.2005 09:31:27)

Ahoj,telecom je totiž velmi ftipný a do všech návodů zapomíná napsat tajné nastavení:o) Klikni dvakrát na ikonu připojení Sagemu, zobrazí se Ti stav Sagemu, stiskni alt+D, otevře se diagnostika modemu, na druhé záložce by měla být norma, kterou modem používá.Tu změň na PPPoAVcMux, VPI 8,VCI 48 a měl by si fungovat bez problémů.Ondra

Anonym (29.9.2005 11:53:30)

Nebo PPPoE LLC, nyní se totiž na InternetExpes zřiuje již jen tento protokol. puvodí nastavení PPPoA VcMux je jen u starsích InternetExpres. PS:funguje vždy jen to co je nastaveno na DSLAMu, a na rozpady to vliv nemá.Pokud je to nastaveno špatně, tak se prostě nepřipojíš.

Anonym (29.9.2005 17:56:22)

Nemám moc rád telecom, ale musím se ho zastat, že v té změti informací na jeho webu je zmíněno i toto "tajné" nastavení.

Xspy (30.9.2005 01:46:00)

:) Já mám naopak telecom móóóc rád . Ale ty si taky přečteš celou kuchařku,než začneš škrábat brambory ??? Mimochodem web telekomu je přívětivý jako smirek mezi nohama (Ostatně Eurotelí web je taky "dílo génia") , nehledě na to , že když má člověk s modemem problémy , tak se většinou ani nepřipojí :D .....

Sokoban (29.9.2005 15:59:19)

Pokud se připojíš, máš protokol správně :) NEMĚŇ ho, jak ti to nějaký zlí skřítci radí. Problém s tím že ikonka zčervená (ztráta synchronizace), může být způsoben několika faktory: 1) Vadný / špatně zapojený splitter - zkontroluj zapojení, zkus zapojit bez splitteru (z tel. zásuvky rovnou do modemu) - pokud to pomůže, je splitter vadný a je třeba ho reklamovat. 2) Slabý výkon počítače / vadný modem. Vadný modem zjistíš tak, že zkusíš jiný - jinak to bohužel nejde. Pokud je slabý výkon počítače, můžeš sledovat, jestli se stejný problém neděje při surfování, tím eliminuješ odběr graf. karty 3) Pokud nepomůže 1. ani 2. možnost, zkontaktuj helplinku ISP, budou se tomu věnovat.

smajlik (30.9.2005 00:29:12)

Ahoj, tak jsem testnul jinej zdroj a porad to pada(nepravidelne, ale vetsinou kdyz hraju hry). Delam v pocitacove firme a zitra dojdou ethernetove modemy a tak si jeden vezmu na vikend domu a budu testovat. Nejhorsi je, ze me kazdej tvrdi, ze problem odpojovani se Sagemem mam prej jen ja :o). Ovladace jsem mel nove a stejne me to delalo. Delalo to i kdyz jsem to mel rovnou naprimo bez spliteru.

Anonym (30.9.2005 01:48:10)

:) jakýkoli ethernetový modem je lepší než Sagem (...už pro ten pocit , když ne pro funkci ....) , zvlášt´v těchto dnech...