Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Od 10.10.2005 ještě horší FUP na Tiscali

Od 10.10.2005 ještě horší FUP na Tiscali

Pepe (9.10.2005 00:30:49)

Zdravím, už jste viděli jak Tiscali zase zhoršilo FUP? http://sluzby.tiscali.cz/domacnosti/adsl/fair_use_policy.php jsme na tom zase hůře

y2k (9.10.2005 00:42:13)

Tak nevím, ale připadá mi, že jde kompletně internet v této naší zemičce k čertu :-( Veškeré společnosti jen zneprůhledňují a zhoršují parametry služby, DialUp je totálně nepoužitelný, protože se připojení neustále resetuje, kabelovky jsou přetížené, což se projevuje zvýšenou latencí a ve vzduchu už není také místo. O průtahu NIXem ani nehovořím, ještě chvilku a skolabuje :-( Nevím, chtělo by to více podpory a osvěty ze strany státu, vlády a velkých firem. Ten FUP na Tiscali chápu, snaží se zajistit celkovou kvalitu služby (zejména omezit uživatele P2P síťí, protože se výrazně omezil tímto krokem UpLoad, ale ty limity měli být dle mého názoru větší. Takto budou mít asi hodně smůlu ti uživatelé, kteří hodně používají aplikace typu IPtelů, VPN, a v neposlední řadě i náruživý hráči. Jinými slovy, sic chápu účel, ale bude to shit. Jen doufám, že Tiscali nekoupí Nextru, jinak nevím ...........

TheIF (9.10.2005 01:03:17)

jj tohle je fakt příšernost co setdy děje, jak na takové síti chce telekom spouštět video/TV ????? vždyť to nezvládá ani NET nebo jse chcou jen poskytovatelé napakovat. Jinak k Tiscali, kámošovi jede jejich 512 stable 2KB/s (FUP) a to není žádny extrémní stahovač !!! no nevím jestli už není lepší ten dial-up tam máte jistých aspoň 5KB/s

Anonym (9.10.2005 10:30:57)

No nevím,ale tady je řeč o Tiscali a to nemá se síťí ČTc nic společného.Mimochodem,IPTv určitě nepůjde přes internetovou konektivitu,ale asi přes vnitřní síť a bude mít vyhrazené pásmo.

TheIF (9.10.2005 19:07:25)

No kromě Tiscali PLUS je to asi přes koho ???

Anonym (9.10.2005 19:12:12)

Každý ISP je agregován samostatně a každý má svou nakoupenou kapacitu v síťi ČTc garantovanou,jaký pak aplikuje FUP a jiné praktiky pro management zatížení síťě a jak jeho zákazníci vytěžují jeho nakoupenou kapacitu je již jeho věc.

Dalin (9.10.2005 13:09:37)

Tak to teda nechapu, kdyz mam Internet Tiscali 24 (182/64 MB) a uz neco stahuju tak to trva dlouho. Limit tam mam 2 GB (oba smery), ale proc bych mel byt jeste omezovan (myslim si, ze tento pomaly internet se omezuje uz sam o sobe) jen na 1.75 GB pro download (sorry nezajima me upload 850 MB ...). Znamena to, ze kdyz jeden mesic stahnu treba 1.9 GB, tak mi to cely dalsi mesic pojede pomalu? (na jakou rychlost se to presne snizi?). Diky.

Dalin (9.10.2005 13:16:39)

Jo jeste jsem zapomel dodat, ze bych to chapal v pripade, kdy budu mit na mesic limit 2GB a treba prvni mesic stahnu uz treba 1.5 GB, tam bych chapal, ze jsem tu sit pretizil, ale takhle, jestli to dobre chapu, tak me to nenecha korektne stahnout ani limit dat, ktery jsem si zaplatil (2GB) a to uz se mi zda fakt dost ...

Dalin (9.10.2005 13:17:48)

OPRAVA !!!: Jo jeste jsem zapomel dodat, ze bych to chapal v pripade, kdy budu mit na mesic limit 2GB a treba prvni !TYDEN! stahnu uz treba 1.5 GB, tam bych chapal, ze jsem tu sit pretizil, ale takhle, jestli to dobre chapu, tak me to nenecha korektne stahnout ani limit dat, ktery jsem si zaplatil (2GB) a to uz se mi zda fakt dost ...

TheIF (9.10.2005 15:11:43)

jj určitě přetížíš síť tvýma 1,7 GB denně :-) já za den dělal i 9GB (A nebyl jsem jediný :-)) a NEXTRA to ustála. Spíš by mě zajímalo kdo tenhle inteligentní FUP vymyselel - BSA, RIAA, MPIAA ?? To bych chtěl vidět co by na tyhle podmínky řekli v zahraničí např. v italii (je Tiscali italská firma ne ?) tam si nic takového nedovolí, jenon mi jsme blbci a kupujem ty jejich omezeně neomezené ADSLka

Dalin (9.10.2005 17:25:09)

1.7 GB denne? Tak to by to asi nezvladlo ... :-)

Anonym (9.10.2005 20:38:54)

Volný to dělá uplně stejně - nenechá stahnout najednou ani to co sis zaplatil. Na druhou stranu takové, co stáhnou na FUN za den to, co mají na měsíc je každopádně potřeba odstavit. To si nevymyslel BSA, RIAA, MPIAA, ale každý kdo nechce přijít na buben.

Anonym (9.10.2005 18:13:23)

Ano, ale důležitá je poznámka "Vše je prováděno dynamicky v závislosti na vytížení sítě. Pokud tedy například překročíte uvedený limit a měla by být u Vás uplatněna FUP, ale v danou chvíli síť není vytížena, FUP nepocítíte." Kéž by tohle bylo všude.

Anonym (9.10.2005 19:29:50)

no nevim jestli tomu verit a jak vubec ta kapacita site vypada, pokud by to ale opravdu fungovalo tak hezky, jak to pisou (pokud neni vytizena sit, tak se FUP neaplikuje), tak by to bylo celkem rozumny

Anonym (9.10.2005 23:26:22)

Co si stěžujete, je to pořád lepší než Nextra Fun 1MB Nextra : 10GB měsíčně Tiscali 17,3 GB měsíčně (14 down, 3,4 up) Obojí je pěkná blbost a je to tady starší doba kamenná

Nargon (10.10.2005 05:34:12)

Taky nevim na co si tu stezujou, vsude jinde kde je fup je nastavenej mnohem niz.

TheIF (10.10.2005 17:17:34)

Proč ? a co ---bude mu omezena rychlost a snížena priorita před ostatními uživateli --- Bude-li na uživateli uplatněna FUP, budou parametry jeho služby změněny na takové období, než objem přenesených dat neklesne pod limit, který je stanoven v Technické specifikaci služby Takže ve FUPU budete ještě vzpomínat na Dial-up jaká to byla jízda, protože vám to pojede 2KB/s a ne jak u TELCOMU 6KB/s a u NEXTRY snad slibovaných 12KB/s

Anonym (10.10.2005 09:51:07)

Nepatrně lepší než u ČTc ale celkem okopírovaná FUPka podle služeb internet expres (až na to dělení DOWN/UP)