Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > České IPTV: hudební Óčko

České IPTV: hudební Óčko

Anonym (10.10.2005 00:00:00)

IPTV je stále populárnějším způsobem, jak obohatit nabídku služeb po rychlých přípojkách k Internetu – o televizní vysílání. Podívejme se na pilotní projekt české internetové televize, kterému na svět pomáhají zkušení odborníci z CESNET.

y2k (10.10.2005 19:48:03)

Právě sleduji Óčko na http://ocko.idnes.cz/stream.asp . Přenos jsem zvolil ten NEJ, něco přes 1Mbs. Ale kvalita mi zatím příliš neoslovila. Je to samozřejmě použitelné, ale chtělo by to odhadem ztrojnásobit datový profuk, aby to bylo o něčem......., tedy přes celou obrazovku :-) Co tvrdí WMP ve skutečnosti, je 1434Kbps, ale dle routeru se profuk dost mění........odhaduji něco mezi 1200Kbps až 1500Kbps. Tento projekt měl ale přijít dříve, když u Nextry nebyl FUP, věřím, že bych uměl natočit astronomické hodnoty :-) Jinak, znalým bych to přirovnal k packetu na CB. Taky to funguje, mnoho lidí to baví, ale musejí to být fandové, protože jinak to zatím není příliš použitelné hned ze dvou důvodů : 1,- kvalita není nijak výrazná 2,- poskytovatelé internetu nabízejí příliš malé datové limity, ještě si neuvědomili, že nejsme v Rusku :-) Závěrem mi napadá otázka, když někdo na linkách, kde není FUP ani datový limit bude poslouchat a sledovat tento projekt alespoň tři hodiny denně, tak to bude znamenat, dle určitých hlasů na tomto fóru, že je automaticky dotyčný uživatel stahovač ?????

Tlama (11.10.2005 14:09:56)

lol stahovac je nadprirozena bytost, nikdo ho nikdy nevidel, ale vsichni o nem mluvi (na nej vse svadeji)

TheIF (11.10.2005 22:47:37)

jj v ČR z naším neomezeně omezeným internetem nepoužitelné :-( Jinak OČKO i přes kabel vysílá jen v mpeg 3000kbps

Anonym (12.10.2005 07:47:06)

Ono i přes satelit - hlavní transportní médium je to ve stejném bitrate.

Anonym (12.10.2005 17:51:36)

Jo to by mi zajimalo. Ty uz mas DVB-C? Povidej prehanej!

TheIF (12.10.2005 19:04:35)

Ne ale mám několik videoklipu nahraných z OČKA :-) samozřejně nezrekompresovaných a oproti např ČT 1 která vysíla v bitrate 6000KB/s to jde poznat

Anonym (11.10.2005 15:01:56)

Mrkni na bitrate Óčka. Má 2,2 což je úplný použitelný minimum. Zrovna včera jsem náhodou přepnul na nějakej témaťák věnovanej Michaelu Jacksonovi. Koukám koukám co tož kurňa že by blbnul přijímač? Restartuju a kostečky sou tam zase. A ty pohyby ani nejsou tak rychlý. Obraz se nechutně rozpadal. No a co teprv když to ještě takhle nakomprimujou do streamu na internetu. To musí bejt žůžo.

MK - provozovatel (12.10.2005 10:06:51)

Dobry den, muzete prosim specifikovat, co je to "pres celou obrazovku"? Pres celou obrazovku muzete roztahnout i ten mensi proud. Mate na mysli HD rozliseni? Zkouseli jsme datove toky mezi jednim a tremi megabity, nicmene jsme museli vzit v uvahu dostupne kapacity pripojek na strane uzivatelu a vliv zpozdeni (a take rozptylu zpozdeni - jitteru) . Co se tyce kvality, pustte si to na televizi, nemuzete srovnavat televizni obraz na monitoru a v televizi :-) Datovy tok se pochopitelne meni, mel by oscilovat kolem te hranice 1434 Kb/s - musite vzit take do uvahy rezii a metodiku sbirani dat na svem smerovaci (jedete snmp na portech nebo netflow statistiky)?

y2k (12.10.2005 15:06:19)

Také zdravím, mile rád vidím, že takový lidé jako vy čtou a přemýšlejí nad názory uživatelů, je to příjemná změna oproti jiným společnostem. Samozřejmě, dle bitrate používám přes celou obrazovku ten větší proud (HD) > http://ocko.streaming.cesnet.cz/ocko-hq Klidně by jste myslím mohli zvolit i větší datový tok, jako třetí variantu. Myslím, že kolem těch třech megabit by to mohlo být výrazně lepší. Samozřejmě, že přes ubohou zobrazovací schopnost TV a její slabé řádkové rozlišení v PALu by to bylo pravděpodobně hezké, ale to bychom jen přizpůsobovali něco nového něčemu dávno překonanému. Při dnešní kvalitě DVD záznamu a i streamovému vysílání z družic je přece jen standard někde jinde. Proto má výtka na kvalitu, ta by mohla být výrazně lepší. Ohledně zpoždění, nevím přesně, kde je chyba, domnívám se, že je již u Vás, ale obraz je opravdu od zvuku nepatrně zpožděn. Jedná se sice odhadem o půl sekundy až sekundu, ale je toto zpoždění znát. Myslím, že by toto vyřešilo kvalitnější zařízení na Vaší straně. Nebo se pletu ?? Ohledně změn datového toku se zmiňuji již výše, ale tu oscilaci jsem odhadl správně (respektive vyčetl z WMP :-) ). Data sbírám samozřejmě na portech. Tak, jsem otevřen jakékoliv diskuzi či pokusům, velmi mi tato technologie zajímá a rád bych se připravil na masivní rozmach po příchodu TVoverIP.

HollyG (12.10.2005 15:08:18)

Hlavni problem bude v tom, ze moznost sledovani touto cestou ma naproste minimum lidi. Vim snad jedine o adsl na bazi telenoru (i u nextry zatim bez limitu) a to kdo vi jestli vydrzi, urcite jeste par malo pripojeni bude, ale v drtivy vetsine kdyz uz ma nekdo dostatecne rychlou linku, ma limity a preci jenom to dela cca 600MB/hodina coz je dost... Kvalita je myslim v high kvalite uz docela dobra, mozna by nebylo od veci malinko zmensit rozliseni pri, ale to by asi bylo technicky narocnejsi...

HollyG (12.10.2005 15:14:25)

To o tom rozliseni beru ze skusenosti z DivX filmu, ktere jsou vetsinou v rozliseni 640xneco a vypadaji velice dobre, kdyz by byli kodovany v plnem palu kvalita jde pri stejnem bitrate vyrazne dolu... Docela by me zajimalo co se deje s projektem popsanym zde http://mobil.idnes.cz/mob_ceny.asp?r=mob_ceny&c=A040922_5283807_mob_ceny, od nextry mi pouze prislo vyjadreni ze na tom pracuji...

HollyG (13.10.2005 00:05:06)

Jo a takova poznamka, nebylo by od veci udelat i pouze mp3 stream, preci jenom kdyz je to na PC tak vetsinou jenom posloucham a komplet video bere dost vykonu procesoru i kapacity linky, video bych si poustel jenom kdyz bych opravdu potreboval/chtel...