Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > poradite mi ? chci zacit s ADSL

poradite mi ? chci zacit s ADSL

vit novotny (7.1.2004 02:27:06)

Platim ted 2400kc/mes za 128 sdilenou mikrovlnku a vysledek ? 30% packet loss, ping prumerne 100ms a stahuju tak 5kb/s :( hruuzaa provider s touhle situaci nechce nic delat. Chci zkusit ADSL ale mam par dotazu 1. pokud si tady necham overit cislo a napise to ze u mne ADSL jde , je to 100% ? nemuze se mi stat ze mne potom vyfakujou a ja zustanu bez netu ? 2. co se teda vsecko plati predem ? staci jen 1000kc za zrizeni a potom uz jenom tarif+mesicni pujcka za modem ? Nebo si musim zaplatit i malou instalaci ? 3. limit 10GB - jak se provadi mereni ? pry se scita download i upload dohromady tzn teoreticky 5+5 nebo treba 7+3 ? 4. Jak se koukaji ISP na prekroceni dat ? vidim tam nabidky za dalsich 5GB 200kc.. takze proste pokud prekrocim tak mi jen poslou fakturu o 200kc drazsi (castka je priklad) a nebudou delat natlaky ze mne odpoji nebo spomalovat rychlost ? a posledni dotaz. jste tu nekdo z mostu ci obecne ze severu cech ? jakeho mate isp ajak vam to slape ? Jo a nevite nekdo co Nextra ? jestli jeste nabizi ty balicky zdarma ? (tzn zdarma usetrit 150kc/mes ? ) Pokud mne odpovite na me dotazy na icq 10905813 nebo na e-mail - budu moc rad. vazne mne ten provider uz stve :(

Anonym (7.1.2004 07:20:07)

Nejsi nahodou u Maivi:) mam u ni jen 64 mikrovlnku s 20-50+ % ztrat, tak si nestezujte na ADSL:). Behem 6 mesicu se me neozvali asi 20ti telefonech, co s tim je, kdy s tim neco udelaj, no proste jako bych nezil....No proste v CR neexistujou alternativy (pasalni vubec), takze kazdej ISP at uz ADSL nebo mikrovnky na to v klidu sere, dyt pokud nechcete jit do klasik modemu, to musite pouzivat at to de jak chce ne?

vn (7.1.2004 11:19:54)

ne jsem u iba.cz :( 2 roky to jelo bez problemu, nemoh sem si stezovat [az na upload..ten byl 2kb/s] no ated posledni dobou se to sere a totalni ignorace. Sem jim dneska holt napsal nasiraci e-mail, tak doufam ze se probudej, zvlast kdyz jasne slibili ze to opravi.

jonáš (7.1.2004 10:17:19)

vyfakovat tě můžou - mě to podle čísla šlo, vzali objednávku a za týden napsali že nemaj volnej DSLAM. Tak jsem jim jel vrátit mezitim zakoupenej Asus a zařizuju bezdrát. Jak je to s nájmama modemů nevim, když si ho koupíš (cca 2000) a zastrčíš pět štekrů sám tak platíš jen 1000 za zřízení.

vn (7.1.2004 11:17:27)

hm tak to je dost na nic, protoze pokud s nima rozvazu smlouvu prijdu o mikrovlnku kterou sem si vzal na leasing a nemam ji doplacenou ..tzn cca 20,000 v prdeli :( a pokud bych potom nemel ani ADSL tak zustanu bez netu. Reknu to takhle.. kamos ve stejnem meste ADSL ma.. ale bydli v jine ctvrti.. i tak se muze stat ze nebude volnej DSLAM ? A prave mne zajima jestli je moznost si modem nekoupit ale pronajmout ale i tak platit jen 1000kc

Miroslav Šilhavý (7.1.2004 11:20:01)

Volnost DSLAMu by Vám měl zjistit s velkou přesností jakýkoliv ISP (mívají formuláře na webu). IMHO je lepší modem koupit, nestojí moc peněz a ušetří Vám to 150 Kč měsíčně za jeho pronájem. A prodat půjde, pokud to nebude úplně nějakej shit.

Opozdilec (7.1.2004 16:42:24)

Kde najdu ten formulář? Chtěl bych si to ověřit, zda bych to mohl mít na 100%.

Miroslav Šilhavý (7.1.2004 16:47:27)

Já používám formulář Pemacu. http://www.pemac.cz/internet/adsl.html dole je link. ale na netu je jich tuna, každej ISP má svůj vlastní.

Arny (7.1.2004 11:23:47)

1. neni to 100 %ní 2. jak u koho. Dobry je si koupit modem zvlast. Na tom se da usetrit. Videl jsem modem uz za 1500. Potom uz platis jen asi nejakou aktivaci vetsinou kolem 1000. 3. je to v obou smerech. Takze je to tak jak popisujes. 4. tady ti nikdo nerekne, jak se chovaji jednotlivi ISP. Pri prekroceni limitu proste ty data zaplatis. Jina vec bude asi u nelimitovanych pripojek. Tam by te asi upozornili, kdybys sosal celej den. Tezko rict.

Berg (7.1.2004 11:42:05)

Nic si z toho nedělěj, u ADSl Tě budou štvát taky...

[H]eTy (7.1.2004 16:51:06)

to adsl bych si nedal podruhi je to bes no ale as bude neco jinyho tak si to dam ale mohlo by to bejt horsi pikgy sou tak prumerny 40-80 ale je to furt moc

OdZnojma (8.1.2004 13:26:25)

Dají se zformulovat nějaká obecná pravidla, čím se řídit, aby se člověk dobral k slušnému poskytovateli? Dají se ty pravidla rozdělit pro omezené linky a pro neomezené? Když už někdo třeba chce neomezenou linku, tak čeho se alespoň držet?

Miroslav Šilhavý (8.1.2004 14:26:19)

Neomezenou linku - neexistuje pravidlo, protože kdyby se tím ""pravidlem"" řídil každý, tak by to ""pravidlo"" přestalo platit. Taky si pište, že na neomezené linky jde hodně moc hodně náročných uživatelů. Takže jedinou možnost, kterou máte, je sledovat diskuse a zkušenosti. V tuhle chvíli je na tom asi nejhůř Tiscali. U omezených linek bych se já díval na to, jestli i tak daný ISP více "láká" na vyšší objemy a nižší rychlosti nebo naopak. Ale stoprocentní pravidlo asi taky neexistuje. Výsledky speedmetru bych bral trochu s rezervou, i když taky něco napoví.