Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > nastaveni ADSL od telecomu (s SMC7904WBRB)

nastaveni ADSL od telecomu (s SMC7904WBRB)

Pavel (19.10.2005 10:46:47)

bonjour, muze mi nekdo poradit, co je potreba udelat za nastaveni pri pripojeni k ADSL od telecomu. Vybodl jsem se na jejich samoinstalacni balicek a koupil si modem (SMC7904WBRB)sam a ted vydim, ze jsem si toho nalozil prilis. Neni mi jasne, jestli pote, co spravne nakonfiguruju modem, jsem online nebo musim jeste vytvaret nejake pripojeni, podobne jako u dial-up pripojeni. Pokud ano, jak? Napr. u modemu je kolonka na uz.jmeno a heslo. Mam to nechat prazdne a napsat to az v tom vytvorenem pripojeni? Nebo je to naopak a mam to tam vyplnit a zadne pripojeni vytvaret nemusim a budu on-line jakmile zapnu modem? nastaveni modemu mam: MMODE PPPoA VC VPI 8 VCI 48 UBR MTU 1500 MRU 1492 ... a nic. Pritom modem linkuje jako ze je pripojen k ADSL portu, PC s modemem je spojene take tak v cem je problem? Samozrejme se nabizi rada zavolat na poruchy, ale nevim.. skoro mi prijde, ze to cislo maji jen pro paradu, volal jsem tam nejmin 20x a nikdy mi to nikdo nezvedl, a to ani o pulnoci. dik za radu

Nargon (19.10.2005 10:52:51)

Tak zkus PPPoE LLC zbytek asi stejnej.

Pavel (19.10.2005 10:52:57)

tak si to po sobe ctu a vidim ze mam "vydim" s tvrdym "y". Tak to uz je fakt sila. Za to muze TELECOM, jsou to vymejvaci mozku.

Anonym (19.10.2005 13:51:49)

uz. jmene a heslo prideluje Telecom po aktivaci ADSL. Prijde mailem, pripadne lze zjistit na infolince.

Anonym (19.10.2005 16:47:28)

volej 800184084 a vydrž, už se tak dlouho nečeká

Mirek (20.10.2005 10:23:24)

Ahoj v modemu je potřeba místo protokolu PPPoA nastavit protokol PPPoE LLc.ADSL zřízené od 1.září jsou u telecomu nastaveny s tímto protokolem.Nastavení jména a hesla se provede přímo v modemu a není už nutné vytvářet nejaké připojení.Modem by se měl sám zalogovat.VPI i VCI je nastaveno správně.Ještě poznámka.U těchto modemů nebývá součástí dodávky spliter.Ten je nutný k připojení.Musí se dokoupit zvlášť.Zatím se měj.