Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Vypadává připojení kvůli bittorentu?

Vypadává připojení kvůli bittorentu?

Milada (27.10.2005 12:38:19)

Je to skutečně zajímavé. Mám ADSL Premium od Bluetone s modemem, který dodávají v samoinstalačním balíčku. Nastavila jsem v jeho NAT nastavení forwardování portu 6666 a tento port jsem nastavila i v bittorrentu. Připojím se, stahuju, ale když ho mám zapnutý, velice často se mi stává, že místama klesne rychlost připojení na nulu. Ovšem nejen v torrentu ale v celém mém internetu. Nejdou stránky, nejde ICQ, nejde stahovat, nic. Po nějaké chvíli se to zase spraví a vše vesele funguje, jako by se nic nestalo. Když přes torrent nic nestahuji, zdá se, že internet funguje v pořádku, takže v tom vydím nějakou spojitost. Co s tím? Je nějaká chyba ve forwardování?

Nargon (27.10.2005 13:09:11)

Nejspise problem ze je mala NAT tabulka ve vasem modemu. U torrentu je tento problem celkem casty, protoze se pripojujete treba i k nekolika stum uzivatelu a tolik se jich proste do nat tabulky nevejde, tak to zkolabuje. Velice casto to je u modemu Cellpipe 22A-FX (nebo jak se presne jmenuje) ktery ma nat tabulku opravdu malou. Jsou 2 jedine reseni. 1) jiny modem a 2) zapnout modem do rezimu Bridge (pripadne Default server, proste aby vse posilal na dalsi IP)

Milada (27.10.2005 13:14:35)

Přesně Cellpipe mám. Co znamená režim Bridge? V nastavení modemu jsem to našla, ale když jsem u něj dala Enable, při NAT/Firewall test mi to u zvoleného portu stále psalo "chyba NAT".

Milada (27.10.2005 13:46:47)

A pokud dám NAT úplně vypnout, vůbec se nepřipojím k internetu...

PetrM (27.10.2005 14:25:21)

Měl sem podobný problém když sem na BT používal Azureus, jakmile jsem přešel na bitSpirrit tak je to vpohodě, podle mě to není modemem ale limitováním spojení v XP.

lolek (27.10.2005 16:22:24)

Je to opravdu modemem, ja jsem si proto poridil jiny. Pouzivas internet jen na jednom pocitaci?

Milada (27.10.2005 17:50:12)

Ano, internet pouzivam jen na jednom pocitaci. Kdybych teda mela moznost NAT vypnout, bylo by to uplne nejidealnejsi!

lolek (27.10.2005 19:14:10)

Neni duvod pouzivat modem v "routing" modu, pokud pouziva internet jen jeden pocitac. Kdyz to das jako Bridge, tyhle problemy odpadnou.

Milada (27.10.2005 20:30:34)

No jo, jenže teď bych potřebovala poradit, jak to nastavit. Připojení mám pře IPoA. Když dám u Bridging enablet a vypnu NAT, internet mi neběží. Očividně musím ještě kdesi cosi nastavit ale netuším co.

Jen (28.10.2005 00:09:04)

asi záleží jestli váš ISP vám adresu přiděluje automaticky, nebo ji musite nastavovat ručně. Podle toho bych zkusil nastavit síťové připojení v PC. Ale nejednoduší mi přijde snížit max počet spojení, které může uskutečnit přímo váš bittorent client/server.

PSy (14.11.2005 20:15:42)

zdravim, mam presne stejnej problem, btw. ten cellpipe modem je strasnej shit, uz mi ho 2x museli menit, protoze jsem nastavil pravidla u dhcp pro staticke prideleni ip a az kdyz jsem odrovnal 2 modemy, mi bylo receno, ze to ten modem nezvlada (nepomuze ani tovarni reset!!!) jakej modem sis poridil, nejaky doporuceni prosim, potrebuju router, takze bridge pro me neni :(

Nargon (27.10.2005 16:23:38)

Nekde na foru je popsany postup jak Bridge zapnout, ale nechce se mi to prohledavat. Vlastne pak modem funguje jen jako modem takze je to pak prevodnik signalu z telefoniho dratu na signal v LAN. Jen jedno omezeni, bude fungovat jen jeden PC v LAN, ostatni se na internet nedostanou. A co se tyce vypnuti NAT, tak potom LAN a Internet jsou dve oddelene site, a bez nat neni mozne komunikace z jedne do druhe.

HollyG (28.10.2005 16:26:17)

Tohle se mi u torrentu stava taky, hlavne kdyz najednou bezi DC a torrent tak po nejaky dobe to zacne delat tohle a neprestane az do resetu kompa (nebo modemu ale to sem nezkousel...)