Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Obecná diskuse > Modem na usb? v cem je tak spatny ???

Modem na usb? v cem je tak spatny ???

tmaven (1.11.2005 21:46:26)

Pomlouvate modem pres usb.. v cem je tak spatny (nevyhody)?

Anonym (2.11.2005 00:02:20)

- nemoznost pripojit vic pocitacu - je zavisly na operacnim systemu - zatezuje hardware - na nekterych deskach muze byt problem se spatnym napajenim => nefunkcnost - nema integrovany firewall - nekdy vyssi ping asi by se toho dalo napsat vic

Dzerza (2.11.2005 08:12:49)

To jsou kecy. Nic z toho, krome napajeni, neni pravda. Vice pocitacu? Me na USB modemu jede stredne velka firma, vcetne VPN atd. Na operacnim systemu? Tak USB modemy snad jedine nejedou na Windows 95 a *BSD. Linux, MAC bez problemu. Zatezuje hardware? Mbit/s na K6-2/500 - idle 99-100% (Linux) 90% prodavanych modemu nema firewall. NAT neni firewall! Vyssi ping - max 1-2ms. A vyhody? Tech je hodne: Verejna IP primo na PC. Zadny NAT. Plna kontrola nad modemem z PC. Prakticky nejlepsi reseni pro pripojeni Linuxoveho serveru.

Anonym (2.11.2005 12:31:23)

Jo, jenomže normální domácí uživatel si neude extra pořizovat další PC s Linuxem aby k němu připojil USB modem.

Dzerza (2.11.2005 13:11:02)

Normalni uzivatel ma 1 pc.

Tandy (2.11.2005 13:28:21)

mel jsem microcoma deskporte usb a tedka alcatel speeedtouch 510i a uz nikdy usb modem. ruzne chyby pri pripojovani vyzkouseny ruzne verze ovladacu pro tento modem a pripojeni treba az na treti pokus se spojil a proste uz otravovalo jen to pripojovani . A speedtouch 510i firewall ma :-) a navic za tim pripojenej Wifi AP abych se mohl pripojit z vedlejsiho pokoje bezdratove. Proste pri dnesnich cenach ethernet modemu usb nebrat.Krome tech par skalnich priznivcu USB :-)

Dzerza (2.11.2005 13:40:47)

Pokut za to pripojite wifi, je vam firewall uplne k nicemu.

Tandy (2.11.2005 13:48:06)

neni k nicemu Wifi mam zabezpeceno pomoci Mac adresy sifrovani atd. Takze by se tam nikdo dostat nemel snad :-)

Dzerza (2.11.2005 17:53:44)

To jste na omylu.

Nargon (2.11.2005 22:54:04)

Wifi temer nema cenu zabezpecovat, dostat se tam da i tak. Neni nad kabel, tam kdyz se clovek fyzicky nenapoji tak nemuze nic.

Tandy (3.11.2005 22:45:29)

ale nenapoji se tam prece kazdy strejda s notebookem co jde okolo aspon jednoho ze dvou to odradi ne :-)

cukrenka (2.11.2005 13:55:36)

Tak u routeru jde predevsim o ochranu z portu Internetu, ze? Dost routeru navic zvladne oddelit wlan od lan, cimze se snizi sance ohrozeni lan na minimum. Nehlede, ze wlan posledni doby uz jsou relativne bezpecna, neni to to, co byvalo kdysi. Souhlasim, ze USB modem neni rozhodne zadny problem, opravdu jde ciste jen o to, k cemu ho ten dany uzivatel chce. Napriklad ja, po dlouhodobem (a byl jsem s nim velice spokojeny) uzivani USB modemu presel k routeru. Jednak z donuceni zmeny operatora a zaroven snadnejsi obsluhu dvou pocitacu na lan + notebooku a pda pres wifi. A to bylo s usb modemem temer nemozne - uz kvuli umisteni wireless karty (takze v koupelne byl signal naprosto nepouzitelny)

Anonym (3.11.2005 19:48:12)

Omyl. I rodina socialka ma dneska dve PC. Jednu 486tku na hrani a jednu tristovku ,,na hrani".

Nargon (2.11.2005 01:00:40)

Ja bych dodal jeho vyhodu. - Kdyz se povede instalace uz s nim neni zadny problem a nic neblokuje. Pak uz vse zalezi na nastaveni firewallu na PC co se povoli a co zakaze. Takze neni potreba nastavovat NAT, pro pristup k PC z internetu.

Anonym (2.11.2005 12:37:08)

pokud chci připojit více PC, jedno znich (to s modemem) musí být vždy zapnuté a zastávat funkci NATu a firewallu apod., což ethernetové modemy mají v sobě. Navíc připojení přes USB se tváří jako vytáčené, takže nestačí PC jen zapnout ale je nutné se i přihlásit a spojení vytočit či nechat vytočit automaticky po zalogování. Já jsem před půl rokem USB koupil kvůli výrazně nižší ceně, ale teď už ethernetové modemy klesly, takže bych do USB už asi nešel. Výhodou USB je, ža IP adresu od poskytovatele dostane přímo ten počítač ke kterému je modem připojen, u ethernetových modemů je to komplikovanější a ne vždy to jde.

tmaven (2.11.2005 14:03:03)

Jde o to ze jsem si objednal 512/128 od CT na online hrani... takze snad to ten modem nebude brzdit... ma m2 pc ale ten druhy ma cdma takze pokud se mi to spravne nainstaluje a vse bude ok tak zadnou zavislost na ping to nema ?